چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
11 فوریه 2016 ، ساعت 17:21 471 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10446
حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

مردم ایران پای بند انقلاب اسلامی می باشند

امام جمعه آستانه اشرفیه در جشن انقلاب  مردم پنچاه از توابع بخش مرکزی که در مسجد جامع این روستا برگزارشد گفت: قاطعیت مردم ایران عملاً پای بند نظام جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی با بیان اینکه فقط اسم اسلام و نظام اسلامی کافی نیست اظهار کرد : باید همانند دوران انقلاب مردم ما همدل و همزبان  و به دنبال پیروی از رهبری  باشند.

وی تصریح کرد : آن چیزی که هم رکن مردم و هم به رکن رهبری معنا می دهد ، رکن ایدئولوژی اسلام است و اگر فساد در نظام ما شیوع پیدا کند بنیاد نظام از بین خواهد رفت .

امام جمعه استانه اشرفیه    انقلاب اسلامی ایران را یک حادثه تاریخی برشمرد و گفت: انقلاب ایران بر سه رکن مردم ، رهبری و اسلام استوار بود و به پیروزی رسید .

حجت الاسلام محمد ساجدی با بیان اینکه خیلی ها عقیده داشتند با جنگ های چریکی باید بر رژیم پهلوی پیروز شد اما امام مخالف این عقیده بودند افزود : عقیده امام با اتکا برپشتوانه  مردمی ،  توانست انقلاب را به پیروزی برساند و این باور و عقیده در دوران دفاع مقدس نیز کارساز و موثر بود.

IMG_2900

وی به نقش رهبری در انقلاب پرداخت و اظهار کرد : امام یک شخصیت علمی ، معنوی،  آگاه و با بصیرت بود و نه تنها در همه صحنه های سیاسی حضور داشت بلکه همه مسائل کشورهای جهان را نیز دنبال می کرد .

ساجدی به نقش مشاوره امام در زمان آیت الله بروجردی اشاره کرد و یاد آور شد : امام هرگز تا زمانی که آیت الله بروجردی در قید حیات بود ، خودش را به عنوان یک مرجع معرفی نکرد و ایشان را به عنوان یک مشاور همراهی می کردند.

وی تصریح کرد : امام ، یک شخصیت دینی ، عالم ، آگاه به زمان ، باعمل و درک مسائل سیاسی ، رهبری مردم را به عهده داشت و توانست مردم را در این انقلاب به پیروزی برساند.

امام جمعه آستانه اشرفیه مهمترین هدف ملت ایران را اجرای احکام اسلام دانست و افزود : قاطبه ملت ما مردمی بودند که شعار استقلال ، آژادی و جمهوری اسلامی را سر می دادند و نقش مردم آنقدر اهمیت داشت که نقش آنان  به عنوان یک نقش تعیین کننده در قانون اساسی ما آمده است.

IMG_2905 IMG_2926 IMG_2927 IMG_2928 IMG_2929 IMG_2932 IMG_2933 IMG_2934 IMG_2936 IMG_2951 IMG_2959

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است