دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 مارس 2018 ، ساعت 19:35 1,993 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39040
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی :

مردم گیلان دارای بیشترین بیماری های استخوانی و مفصلی هستند./امروز متاسفانه کار مفید در جامعه ، ۴۵ دقیقه از ۷ ساعت است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در همایش پیاده روی و ورزشی  دهستان چهارده گفت: مردم گیلان دارای بیشترین بیماری های استخوانی و مفصلی هستند.

به گزارش جلال شرق ، دکتر محمد حسین قربانی ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع روستای کتشصت آبادان    اظهار کرد :  امروز مردم  گیلان از لحاظ آمار و ارقام بیشترین بیماری دیابت در کشور را دارند و   این یک  آمار مطلق است که بیشترین بیماری  استخوانی و مفاصل  در گیلان به ویژه در خانم ها وجود دارد .

وی با بیان اینکه ما مردم گیلان به خاطر تغذیه خوب و پرچربی که داریم  ،  کمتر در حوزه ورزش به حرکات جسمی می پردازیم   افزود : به همین دلیل بیشترین  بیماری جسمی متوجه مردم گیلان علی الخصوص روستا ییان عزیز است   .

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر  ادامه داد: با همه تحولی که در حوزه سلامت  کشور ایجاد شده است چه در بخش درمان و یا کاهش هزینه  ولی یکی از مشکلات جامعه ما  ورزش نکردن مردم ماست

قربانی تاکید کرد : ما باید حداقل ۱۰ دقیقه از زندگی  خود را  ولو در خلنه  و یا محل کارما اختصاص به ورزش  دهیم زیرا  بهترین پیشگیری برای جلوگیری از بیماری ها  همین ورزش کردن است.

وی به یکی از مولفه های مورد تاکید رهبری  در پیشرفت و توسعه کشور  یعنی کار اشاره کرد و گفت: امروز کار مفید در جامعه ما متاسفانه ۴۵ دقیقه  از ۷ ساعت است و  کشور های که توانستند مدارج علمی  و توسعه را طی بکنند توانستند با کار  به افق توسعه  خود دست یابند.

قربانی اظهار امیدواری کرد  که کار را سرمشق زندگی  قرار بدهیم  تا  بتوانیم در سازندگی کشور خود موثر باشیم  و باهمت ، تلاش، کار و با حمایت از  تولیدات  داخلی خود زمینه اشتغال و کار را به ویژه برای جوانان بالا ببریم

 

در این همایش که جمعی از مدیران استان و شهرستان حضور داشتند مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان این همایش پیاده روی و ورزشی را یک حرکت ماندگار در آغاز سال جدید در کنار بقعه آقا سید حسین در اجرای طرح نشاط آرامش بهاری نامید و گفت: ورزش هم مورد تایید و تاکید اسلام است و پیامبر و امیر المومنیین خیلی به ورزش کردن توصیه کردند. .

حجت الاسلام علیزاده  با نقل فرمایش پیامبر مبنی بر ورزش کردن و جلوگیری و فاصله گرفتن از خشونت افزود : ورز شباعث سلامتی جسم و روح است  و روح انسان و جسم وی به وسیله ورزش نشاط پیدا می کند

وی ورزش را باعث سلامت جامعه و خدمت رسانی بهتر به مردم نام برد .مقام معظم رهبری با همه مشغله های که دارد از ورزش کردن کوتاهی نمی کند زیرا در سیره علما ، فقها و اولیا هم عملی و هم قولی برای پرداختن به ورزش وجود دارد.

در پایان این همایش پیاده روی و ورزشی  هدایایی به رسم یادبود به شرکت کنندگان اهدا شد

 

.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است