شنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۲:۰۸ 849 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :47972

مسابقات پایانی المپیاد ورزش های همگانی بومی و محلی آستانه اشرفیه برگزارشد

مسابقات پایانی المپیاد ورزش های همگانی بومی و محلی آستانه اشرفیه صبح امروز طی آئینی در سالن ورزشی شهدا و حجاب شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان آستانه اشرفیه  در گفتگو با خبرنگار ما  با اشاره به برگزاری مقدماتی  المپیاد ورزش های همگانی بومی و محلی در ۶ دهستان این شهرستان  گفت: این مسابقات در بخش ورزش های روستایی در ۶ رشته دارت ، هفت سنگ ، داژ پال ، طناب کشی ، قیش بازی و پنالتی های هدفمند در ایام دهه فجر در سطح روستاهای دهستان های ۶گانه این شهرستان برگزار شد.

محمد رمضانی با بیان اینکه این رشته های ورزشی با حضور بانوان و برادران و با مشارکت بالغ بر ۷۰۰نفر شرکت کننده آغاز شده است افزود : پس از انتخاب تیم های برگزیده هر دهستان ۲تیم به مرحله پایانی این المپیاد راه یافتند که همراه با تیم های شهر آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر  علاوه بر رشته های یاد شده بومی و محلی در بخش طناب زنی ، والیبال سه نفر ، بسکتبال سه نفره  ، وروپایی  به رقابت می پردازند

وی یاد آور شد:  به نفرات برگزیده این المپیاد ورزشی بومی محلی علاوه براهدای حکم قهرمانی ، هدایایی نقدی نیز در نظر گرفته شده است که به تیم های قهرمان داده خواهدشد.

دهیار دستک در خصوص همگرایی و تاثیر این ورزش  به جلال شرق گفت: استقبال جوانان روستایی جهت حضور در این المپیاد بسیار چشمگیر و در خور توجه بود که باعث ایجاد نشاط و خوشحالی در بین جوانان روستایی شد.

محمد رسولی افزود :  برگزاری این چنین جشنواره های ورزشی می تواند در ارتباط بین جوانان روستایی ، بخش و شهرستان ارزشمند باشد  که برگزاری  این المپیاد توانسته است این رابطه را برقرار کند .

وی افزود در مسابقات دهه فجر که در روستا  دستک برگزارشد بالغ بر ۱۵۰ نفر از جوانان  در مسابقات طناب کشی ، حمل تخم مرغ با قاشق ، دومیدانی و… شرکت کردند و دوتیم این دهستان به بخش پایانی این المپیاد راه یافتند که امروز به رقابت می پردازند.

دهیار لله وجه سر بندر کیاشهر نیز به خبرنگار ما  گفت: در اولین دوره این مسابقات با حضور دو تیم  در بخش طناب کشی و پنالتی های هدفمند شرکت کردیم

علی اصغرشعبانی با بیان اینکه برگزاری چنین مسابقاتی می تواند در شناسایی استعدادهای روستایی کمک کند افزود : انشالله با برگزاری جامع این مسابقات در سال های بعد بتوانیم شور و نشاط بیشتری  در بین جوانان ایجاد کنیم .

وی استقبال جوانان این روستا را بسیار عالی توصیف کرد و ادامه داد: استقبال ازاین  مسابقات طوری بود که اگر  با فرصت زمانی بیشتر انجام می گرفت می توانستیم تیم های بیشتری را به این المپیاد بیاوریم .

رئیس هیئت والیبال آستانه اشرفیه در خصوص ارزیابی  وی از برگزاری مسابقات بومی و محلی  به خبرنگار ما گفت: برگزاری این مسابقات باعث خواهد شد که هم نیروهای جوان با نشاط تر شوندو از سوی دیگر جوانان  مستعد روستایی را شناسایی کنیم که قبلا این فضا برای شناخت از این جوانان برای ما فراهم نشده بود.

رئوفی با بیان این که در بخش والیبال محلات و روستاها ،  استعدادهای باقوه و فراوانی داریم افزود : بخشی از این نیروهای که قبلاً شناسایی شده بودند در قالب ۴ تیم در این دوره از مسابقات بومی و محلی شرکت کردند.

جواد پور صالح به تاثیر برگزاری  ورزش های بومی  و محلی برای اشاعه ورزش شهرستان  اشاره کرد و گفت:  برگزاری این چنین المپیادهایی باعث خواهد شد که انگیزه جوانان و نوجوانان به ورزش بیشتر و نشاط در سطح  روستا و شهر بیشتر شود.

سرمربی تیم فوتسال سپید رود آستانه اشرفیه افزود : رقابت بین جوانان شهری و روستایی   باعث می شود که جوانان  گرایش بیشتری به مسابقات داشته باشند

وی افزود : آنچه که در برگزاری این مسابقات به ویژه در بخش پنالتی هدفمند و روپایی قابل توجه بود این است که  نوچوانانی با شرایط سنی پایین حضورداشتند  که رکوردهای کامل  ۱۵ امتیازیپنالتی های هدفمند را  در مرحله اول و دوم به دست آوردند که جا دارد  چنین نیروی های را استعداد یابی و کشف کرد  و برای آنان برنامه ریزی کرد.

از نکات جالب این این دوره از المپیاد ورز شهای همگانی بومی و محلی رشته طناب کشی روستایی بود که با  شور و شعف وصف ناپذیری به رقابت می پرداختند.

عکس : پارسا ذرعی

 

    

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است