شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 آگوست 2015 ، ساعت 16:22 646 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1957
مسئول بسیج طلاب روحانیت شرق گیلان

مسجد محل اجماع وحدت و کنگره مقدس مسلمانان است

مسئول بسیج طلاب روحانیت شرق گیلان در نشست مجمع عالی بسیج شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: مسجد محل اجماع وحدت و کنگره باصفا و مقدس مسلمانان است.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام مجید گلدی با طرح این نکته که مسجد مرکز رشد مردم و مکان دادرسی مردم و هم‌مرکز بندگی خداست افزود احیای جایگاه رفیع مسجد با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی می‌تواند نقش مؤثری در جذب جوانان داشته باشد.
این مقام مسئول اظهار داشت: طرح احیای مسجد پس از ماه‌ها کارشناسی باهدف احیای رونق فرهنگی مساجد در این شهرستانم در دست بررسی است که در این طرح با مدیریت فرهنگی مسجد و فعال‌سازی برنامه‌ها نگاه ویژه‌ای به جایگاه مسجد شده است.

IMG_3443
حجت‌الاسلام گلدی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های متنوع و بسیار گسترده در مسجد و با توجه به اثر ارتباطات و پیشرفت منابع اطلاع‌رسانی و ارتباطی، اهتمام و نگاه ویژه‌ای در این طرح نسبت به مساجد شده است.
مسئول بسیج طلاب روحانیت شرق گیلان مهم‌ترین اهداف این طرح را به‌کارگیری و اجرایی کردن آموزه‌های فرهنگ دینی نام برد و یادآور شد: مقاوم‌سازی و پیشگیری از آثار مخرب تقابل فرهنگی، بسترسازی باهدف افزایش جذب مخاطبان به مساجد و ایجاد حسن تعاون و همکاری عمومی از مواردی است که در این طرح دیده‌شده است.
وی به ارتقای سطح دانش و آگاهی نیروی‌های انسانی فعال در ساجد اشاره کرد و گفت: شکوفا شدن زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی موجود جامع و تعامل پویا بین مساجد و نهادهای شهرستان به‌ویژه در حوزه‌های فرهنگی نگاهی است که باید در مساجد شکل بگیرد.
گلدی مسجد را محور خودسازی و تهذیب نام برد و ادامه داد: با مهندسی محور قرار دادن مسجد می‌توان در نو سازی روحی و معنوی جامعه به‌ویژه جوانان گام‌های اساسی برداشت.
مسئول بسیج طلاب روحانیت شرق گیلان تأکید کرد با محور قرار دادن مسجد می‌توانیم شعائر اسلامی را احیا کنیم و در ترویج فرهنگ انجام فرایض دینی، ملی و مذهبی اقدامات خوبی را انجام دهیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است