یکشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
11 آوریل 2019 ، ساعت 18:21 678 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49086
در نشست مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی با فرماندار آستانه اشرفیه

 مشکلات آبرسانی حوزه آب فاضلاب روستایی  بخش مرکزی و کیاشهر بررسی شد.

در نشست  مشترک مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با فرماندار آستانه اشرفیه  ،مشکلات آبرسانی حوزه آب وفاضلاب روستایی  بخش مرکزی و کیاشهر بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، بخشدار مرکزی با اشاره به مشکل آبرسانی  دو روستای کینچاه و کارسیدان  خواستار  احداث  و بهره برداری از حفر دو چاه در این منطقه شد.

محمد حسن خواه  افزود : با بهره برداری از  این دو چاه ،  مشکل روستاها ی نوشر ، فوشازده ، سوخته کوه و پوشل   نیز مرتفع خواهد شد.

وی به ضرورت نیازمندی لوله گذاری در مجتمع  لفوت بالا ، پائین ، ماشک تهرانچی  و سپهداری  اشاره کرد و افزود : روستاهای خشکاروندان ، عبدالله آباد و تازه آباد نیز  با مشکل آب مواجه هستند.

بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه،  شکستگی لوله را یکی از معضلات آبرسانی حوزه روستایی به ویژه در دهستان کیسم و روستاهای بازان و تجن کوگه برشمرد  و گفت: برای رفع عیوب ناشی از شکستگی لوله ها باید کارشناسان استانی در محل حاضر و دستور ترمیم را دهند که این کار باعث معضلاتی شده است و در خواست داریم که کارشناسان شهرستانی اقدام لازم را با گرفتن پیمانکارانجام دهند.

وی  ضمن اشاره به فرسودگی مخزن نازکسرا و تعویض یا ترمیم آن خواستار تامین پمپ  و موتور آبرسانی به مجتمع تازه تاسیس شده آبرسانی  دهستان چهارده شد.

بخشدار بندر کیاشهر نیز با اشاره به توقعات مردم در ماه های گرم سال به آب و پیشگیری های لازم برای تامین آب شرب روستایی  گفت: بسیاری از روستاهای این بخش مانند نقره ده با کمبود یا قطع آب مواجه هستند.

حجت حاجی پور با اشاره به وجود دستگاه حفاری در روستاهای نقره ده و ضرورت حفر یک چاه برای تقویت و تامین آب روستایی خاطر نشان کرد که در صورت بهره برداری از چاه حفر شده حداقل ۶ روستای دهستان دهسر با مشکل آب مواجه نشوند .

وی با اشاره به تامین آب روستایی از سایت خوش سیرت آستانه اشرفیه خواستار توجه بیشتر برنامه ریزان این سایت برای تامین اب روستاهای دهکاء و لب دریا شد.

در ادامه این نشست عطائی  رئیس شورای بخش کیاشهر در خصوص مشکلات آبرسانی دهسر و نقره ده ، احداث یک مخزن در نقره ده ، افزایش ترانس برق و رینگ آبرسانی تمچال به دهسر  مطالبی بیان کرد.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز با اشاره به فرسودگی شبکه های آبرسانی  روستایی و تغییر الگوی مصرف آب گفت: با توجه به مهاجرت ها  از دیگر شهرهای کشور به روستاها و انتقال فرهنگ آنان در مصرف آب ، دیگر لوله های دائر شده جوابگو مصرف کنندگان  آب روستایی نیست .

رحیم حیدری به مشکل اساسی مردم روستا در مواقع نیازمندی به آب شرب پرداخت و با بیان اینکه کشاورزان وقتی همزمان به منزل برمی گردند  با کمبود یا عدم آب شرب مواجه می شوند اظهار کرد : ایجاد و نصب مخازن بزرگ و به تبع آن نصب مخازن کوچک در منازل می تواند مشکل آب را در زمان کمبود آب تامین می کند.

وی خواستار واگذاری دوباره سایت خوش سیرت به مدیریت آبفار شهرستان برای مدیریت بهتر در توزیع آب به مناطق روستایی سه شهرستان استان  شد .

در ادامه  رنجبر مدیر عامل آبفار استان گیلان در باره عدم جوابگو بودن زیر ساخت ها  آبفار روستایی ، گسترگی ۲۲هزار کیلومتری شبکه های آبرسانی روستایی  ، کمبود تامین منابع وتامین آب روستایی ، نیازمندی توجه کمیته برنامه ریزی شهرستان به موضوع آبرسانی روستایی  و تلاش مجموعه مدیریت آبفار استان برای تامین آب و موضوع آب رسانی به شیوه B.U.T   مطالبی بیان کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است