یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۵:۱۳ 1,575 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39638
دکتر قربانی اعلام کرد ؛

مطالعه و اجرای طرح سالم سازی دریا با محوریت بنیاد مسکن انجام می گیرد .

دکتر قربانی در نشست با رئیس و کارشناسان بنیاد مسکن شهرستان آستانه اشرفیه از مطالعه و اجرای طرح سالم سازی دریا با محوریت  بنیاد مسکن خبر داد .

به گزارش جلال شرق ، دکتر محمد حسین قربانی ضمن تبریک دهه بنیاد مسکن به کارکنان این بنیاد  به اقدامات بنیاد مسکن در جامعه اشاره کرد و افزود : امروز بنیاد مسکن یکی از دستگاه هایی  است که در رفع  محرومیت زدایی  کارهای اساسی و اصلی را انجام می دهد.

وی با اشاره به رضایتمندی مجموعه مدیریت شهرستان از اقدامات بنیاد مسکن به طرح سالم سازی دریا در سال جدید پرداخت  و ضمن توصیه به مجموعه بنیاد مسکن گفت: شورا ، دهیار و شهرداران در خط مقدم طرح سالم سازی دریا هستند که باید از نظر کارشناسی آنان در کمیته های طرح سالم سازی استفاده کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر با بیان اینکه دهیاران و شهرداران در طرح سالم سازی دریا در کمیته ها دیده نشده اند  خاطر نشان کرد : حال که مطالعه و اجرای طرح سالم سازی دریا بر عهده بنیاد مسکن واگذار شده است  از توان و تجربیات شهرداران و دهیاران  حداکثر استفاده را برای رفاه دوستداران مواهب الهی به کار بگیرید  .

دکتر قربانی به اهمیت اجرایی طرح های هادی  در روستاهای دهکا، دهشال و پل سلیم چاف و سدقوام از سوی بنیاد مسکن اشاره کرد و در خصوص اجرای طرح بوم گردی و اعتبار  ۳۰۰میلیارد تومانی تخصیص یافته برای استان برای ایجاد اشتغال در روستا اظهار کرد : در صورت تزریق و تحقق ۲۰۰ میلیارد دیگر به اجرای این طرح می توان امیدوار بود که طرح بوم گردی  بتواند حرکتی را در ایجاد اشتغال روستایی ایجاد کند .

وی خواستار جذب و پی گیری ۲هزار تن قیر اختصاص یافته برای آسفالت راه روستایی از سوی مدیر بنیاد مسکن شهرستان شد و در باره اختصاص ۳ میلیارد تومان از ردیف بودجه نمایندگان برای طرح هادی روستایی شهرستان آستانه اشرفیه که در بودجه  سال ۹۷  گنجانیده شده است  مطالبی را بیان کرد.

در این دیدار رئیس بنیاد مسکن با گزارشی از روند فعالیت های این بنیاد در سال گذشته گفت: در اجرای طرح هادی در ۱۶ روستای این شهرستان بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که بازنگری طرح هادی در۱۲ روستای این شهرستان با اعتبار ۲۴۰ میلیون ریال دردست اقدام است.

علیرضا فلاح علی پور  با بیان اینکه در حال حاضر تمامی روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه دارای طرح هادی هستند افزود : در بخش تسهیلات مقاوم سازی خانه های روستایی به ۳۷۰ نفر معادل ۶۶میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان  و در بخش قرض الحسنه و تعمیرات روستایی  به ۱۰ نفر معادل ۲۲۰ میلیون ریال و به ۳۳ نفر وبرای اتمام واحدهای نیمه تمام روستایی  مبلغ ۱میلیارد ریال  بلا عوض  پرداخت شده است.

وی ضمن تقدیر از اختصاص ۱میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال در کمیته برنامه ریزی شهرستان  به بهره مندی از قیر رایگان به ارزش ۲ میلیارد ریال در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد : در بخش تسهیلات حوادث غیر مترقبه مبلغ ۱میلیارد و ۹۰میلیون ریال و هم چنین در اعطای صدور سند روستایی ۵۰۲ جلد سند تک برگی ،  تحویل  و واگذاری ۳۰ واحد از مسکن مهر ۴۰۸ واحدی بندر کیاشهر  از دیگر فعالیت های این بنیاد در سال گذشته بوده است .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است