یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۴ بهمن ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۳:۳۹ 929 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :47289
در نشست زیست محیطی با مشاغل بادام پزی شهرستان آستانه اشرفیه اعلام شد ،

معرفی ۴ متخلف زیست محیطی به دادگاه

پیش از ظهر امروز در نشست زیست محیطی  با صاحبان کوره و مشاغل بادام پزی  شهرستان آستانه اشرفیه  ، برعدم سوزاندن پوسته بادام زمینی و تبدیل آن به کود آلی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رئیس اداره محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه در حاشیه این نشست که با همکاری اتاق اصناف آستانه اشرفیه در سالن اجتماعات دکتر معین برگزارشده بود به خبرنگار ما گفت: در ساعاتی از شبانه روز به ویژه در شبها ،  ما شاهد این هستیم افراد ی مبادرت به آتش زدن پوسته بادام زمینی در داخل شهر و یا سطح شهرمی کنند  که  باعث آلودگی زیست محیطی منطقه می شود.

جعفر میرزایی با بیان اینکه  چنین نشستی برای اولین بار  با مشاغل فرآوری بادام زمینی در این شهرستان انجام می شود افزود : طی فراخوانی که از طریق اتاق اصناف انجام شد  از صاحبان این نوع مشاغل در خواست کردیم تا پوسته های بادام  را که می تواند تبدیل به یک کود آلی  شود  آن را به  شرکت شیمی کود سازان مستقر در شهرک صنعتی پرکاپشت یاور زاده تحویل دهند.

وی اظهار کرد : پوسته بادام در چرخه اقتصادی می تواند  بخشی از اقتصاد خانوار باشد و آن را به کود آلی تبدیل کنیم ولی  به دلیل عدم آگاهی مشاغل خانگی که در بخش فرآوری بادام زمینی اشتغال دارند از بین می رود.

میرزایی ادامه داد: با تمهیدات و ارائه  راه کارهای لازم به این گروه از مشاغل که در فرآوری بادام زمینی  فعالیت دارند و با عدم آتش زدن  پوسته بادام زمینی وفروش و تحویل آن  برای خود می توانند  در آمدی کسب کنند و به جای آتش زدن ، در قالب گونی ها ی بسته بندی شده به شرکت مورد نظر تحویل دهند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان از مفتوح شدن چهار پرونده درباره  آتش زدن پوسته بادام در دادگاه این شهرستان خبرداد و گفت: امیدواریم  با این فراخوان و برگزاری این نشست و با تذکرات زیست محیطی   که ارائه می شود دیگر در این شهرستان شاهد از بین رفتن پوسته بادام ویا  آتش زدن آن نباشیم

گفتنی است بر اساس آمار ارائه شده از سوی  رئیس اتاق اصناف شهرستان آستانه اشرفیه بالغ بر ۴هزار خانوار شهرستان استانه اشرفیه در بخش فرآوری آجیل از جمله بادام زمینی اعم از صاحبان پروانه و مشاغل خانگی  فعالیت دارند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است