چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
18 دسامبر 2019 ، ساعت 08:53 296 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56947
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

مناطق حاشیه نشین شهری، مستعد بروز آسیب های اجتماعی است

دومین جلسه کارگروه تخصصی ارتقای وضعیت امور اجتماعی، فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی شهری استان، (مناطق حاشیه نشین و سکونت گاه های غیررسمی) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، این نشست که با هدف هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه های مرتبط برای اجرای برنامه ها و ارائه خدمات به این محلات برگزارشد مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن تشکر و قدردانی افزود : برنامه های خوبی توسط دستگاههای فرهنگی انجام گرفته است و هدف از برگزاری این جلسات ایجاد تعامل دستگاه های عضو کارگروه با همدیگر است

رحیم حیدری تفکیک ماموریت ها و استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاههای اجرایی در مناطق مذکور را از دیگر اهداف این نشست برشمرد
وی  با اشاره به محور برنامه ها و فعالیت های قابل اجرا در مناطق حاشیه نشین استان به ویژه شهرستان رشت و لنگرود تصریح کرد؛ مناطق حاشیه نشین به دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی مستعد بروز آسیب های اجتماعی می باشد و برای جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی باید برنامه ریزی و راهکار عملی ارائه شود.

حیدری خاطر نشان کرد : مسئولین  برای رسیدگی به مشکلات ساکنین این مناطق ؛ باید با جدیت و اهتمام ویژه ای عمل کنند.
وی  با تاکید بر اینکه سکونت گاههای غیر رسمی باید به عنوان یک نظام برنامه ریزی نگریسته شود به نقش مشارکت مردم به ویژه سازمان های مردم نهاد و بهره مندی از حضور مردم در کاهش آسیب های اجتماعی در این محلات اشاره نمودند.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی بحث حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیر رسمی را نیازمند تدوین یک برنامه اقدام مشترک دانستند که همه ذینفعان و دستگاههای ذیربط در آن باید نقش اساسی ایفا نمایند.


وی آموزش های مهارتی در این مناطق، تامین امنیت عمومی آنان و حفظ سلامت ساکنان و محیط زیست را نمونه هایی از اولویت هایی خواند که باید با برنامه ریزی های اصولی در کوتاه و بلند مدت در این مناطق اجرایی شود.
حیدری اضافه کرد: معضل اجتماعی پدیده ای نیست که بتوان به تنهایی رفع و انجام شود و این پدیده در بستر زمان شکل گرفته و باید با برنامه ریزی دقیق و درست، کوتاه مدت و بلند مدت با همکاری همه دستگاه های ذیربط در جهت رفع مشکلات اقدام نمود.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، ارائه خدمات فرهنگی، بهداشتی، زیر ساختی و رفاهی به مناطق حاشیه نشین توسط دستگاههای متولی را بسیار با اهمیت خواند و از تمامی مدیران دستگاههای متولی امر خواست تا با برنامه ریزی دقیق برای ارائه خدمات به این مناطق در سال جاری به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی اقدام نمایند.
وی مهاجرت معکوس را در کاهش حاشیه نشینی موثر دانست و تاکید کرد: برای جلوگیری از گسترش بافت های حاشیه نشین ستاد ملی بازآفرینی شهری باید تدبیر کند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است