شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
20 سپتامبر 2020 ، ساعت 22:56 414 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63013
دکتر محمد حسین قربانی؛

منطقه  آزاد تجاری ، صنعتی آزاد انزلی باید با توان فرزندان گیلان ساخته شود  / بر اساس قانون  ، مناطق آزاد باید با مدیریت هیأت مدیره اداره شود /منطقه آزاد  انزلی ، چشم و چراغ گیلان است

محمد حسین قربانی  عضو موظف هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی  در جلسه معارفه وی که در سالن اجتماعات  هیأت مدیره برگزارشد گفت: منطقه  آزاد تجاری ، صنعتی آزاد انزلی باید با توان فرزندان گیلان ساخته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، عضو هیئت مدیره موظف منطقه آزاد تجاری ، صنعتی انزلی  که به جای وحید طالب پور منصوب شده است  وی را از افتخارات سازمان منطقه آزاد انزلی نامید و   مدیران قدیمیرا  از سرمایه های گرالنسنگ هر سازمان نام برد.

وی با بیان اینکه  ما  نیز مثل دیگران مهمان هستیم  و این سازمان باید با تجربیات گرانسنگ مدیران قدیمی و اصلی  و قدیمی به گردش در آید اظهار کرد :  از همه کسانی که در راه اندازی سازمان منطقه آزا  انزلی از  سال ۸۴ و قبل  از  آن که هنوز منطقه ویژه  انزلی بود از جمله  مرحوم علی پور محمدی فلاح  نماینده دوره سوم مجلس از آستانه  که بنیانگذار منطقه ویژه انزلی بود  و در حال حاضر در جمع ما نیست و برای چشم و چراغ گیلان زحمت کشیدند  طلب بخشش و مغفرت  و انانی که در قید حیات هستند تقدیر و تشکر داریم .

وی با بیان اینکه قبل از ورود خود به این جلسه در خدمت دکتر جهانگیری و مرتضی بانک بودم افزود : اشرافیتی که مدیران ارشد نظام نسبت به منطقه آزاد انزلی دارند   بسیار  بالا ست و این طور نیست که آنان منطقه آزاد انزلی را رها کردند و خبری از اینجا ندارند.

عضو موظف هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی   با تاکید بر این نکته که منطقه  آزاد تجاری ، صنعتی آزاد انزلی باید با توان فرزندان گیلان ساخته شود   و این نگاه از بالا هم وجود دارد  از تلاش های   دکتر نوبخت  و آنانی که برای منطقه آزاد  انزلی زحمت کشیدند و اعضای هیات مدیره  گذشته و حال حاضر  از جمله ربانی ، شوقی  و روزبهان ، مسرور ، فیروز آبادی و… تقدیر و تشکر کرد.

قر بانی با بیان اینکه مسؤولیت ها کوتاه و گذرا است و بعد از چند سال باید به دیگری واگذار شود افزود :    آن چه برای ما باقی  می ماند عملکرد های ما ست  .

وی ادامه داد:  امروز همه شما از عملکرد  مهندس طالب پور دفاع می کنید ، حال آقای  طالب پور در هر کجا باشد  نامش زنده است ، امروز نام فیروز آبادی زنده است ، مسرور  زنده است و همین امروز نام شما مدیران این مجموعه  برای آیندگان زنده خواهد ماند.

قر بانی با اذعان به اینکه  مردم به عملکردها قضاوت  می کنند نه به  نام قربانی ؛  اظهار کرد : باور دارم که امروز این همت و تلاش که در این جایگاه وجود دارد می تواند  منشا کارهای بزرگ در گیلان  باشد.

این عضو جدید هیأت مدیره موظف منطقه آزاد انزلی  گفت : با توجه  به تجربیات من در کشور ، من گیلان را برای خدمت به هرکجای کشور  ترجیح می دهم  ،   حتی وقتی پیشنهاد جزیره قشم را برای من تعرفه کردند من عرض کردم در طول ۸ سال دوره نمایندگی خانواده من حتی به تهران نیامدند  چه برسد به قشم ؛

وی با بیان اینکه   اگر من  در یک سمت و مسؤولیتی یک گام برای استان  گیلان بردارم بر همه جایگاه های ملی ترجیح می دهم گفت:  بر اساس  این باور  ، برایم توفیق در این سنگر شد که خدمتی برای گیلان انجام دهم  و از این بابت  از خدای بزرگ شاکرم .

قربانی ادامه  داد: شاید بعضی ها این طور بیان کنند که دکتر قربانی تخصص وی بهداشت و درمان است چه به کار یک بنگاه اقتصادی ، و منطقه تجاری که واقعا  یک بنگاه اقتصادی و تشکیلات در آمد و هزینه ای است .

وی با بیان اینکه نگاه من اقتصاد محور است و من در بازار  بزرگ شدم  خاطر نشان کرد : من  ظرفیت سرمایه گذاری را می شناسم و مطمئن باشید که آمدن من به این مکان با برنامه است.

قربانی با تاکید بر این نکته که  من آدم عملیاتی  و میدانی و خستگی ناپذیر هستم  گفت: این طور نیست که  مسؤولیت پست و مقام را برای نشان داشته باشم و این را در دوران خدمتی خود ثابت کردم و قطعاً باید همه اعضای هیات مدیره و آن اندک تجربیاتی که من دارم  این اعتماد را برای سرمایه گذاری در گیلان و منطقه ازاد انزلی  ایجاد کنیم

عضو موظف هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی با اشاره به قانون مناطق آزاد گفت:  قانون بالا دستی و قانون منطقه آزاد جمهوری اسلامی به صراحت همه را مشخص کرده و مطمئن هستیم  و باشید که تهران خیلی غم ما را نمی خورد و گیلان  باید جایگاه منطقه آزا د انزلی را ارتقا دهد  اینجا متعلق به گیلان ، انزلی و ایران است

وی گفت: همان طوری که قوانین  بالا دستی و قانون منطقه آزاد  و تجاری به صراحت بیان کرده است  ، بهره مندی از ظرفیت های استراتژیک است.، منطقه آزاد انزلی  دارای  ظرفیت  های استراتژیکی است که تاکنون بخشی از آن استفاده شده است  .

تحقق اقتصاد مقاومتی منویات مقام معظم رهبری ، گسترش و تولید در بخش صادرات به ویژه سرمایه گذاری ،  ارتقای فناوری های پیشرفته ، ارائه خدمات و تسهیلات برای بخش خصوصی ، و حضور فعال در بازار سرمایه و بازار جهانی از مواردی بود که دکتر قربانی به آنان پرداخت.

من باور دارم منطفقه آزاد  انزلی از این ظرفیت ها خوب استفاده کرده است.

وی در ادامه افزود :  مناطق آزاد انزلی اگر چه از لحاظ جغرافیایی نسبت به دیگر مناطق کوچک تراست ولی با توجه  به ظرفیت های اورا آسیا وکشورهای مشترک المنافع و  بازارهای منطقه  ،می تواند نقطه امید و ظرفیت های  منطقه آزاد انزلی باشد.

عضو موظف هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی  بار دیگر تصریح کرد : قانون گذار در اداره مناطق آزاد  در ماده ۶ و ماده ۱۲ به صراحت  آورده  است که مناطق آزاد باید با مدیریت هیأت مدیره اداره  شود و این باور خیلی کارها را می تواند   انجام دهد و سفیر اجرایی  این منطقه  نیز رفیق خوب  و دوستم  دکتر روز بهان است که دارای تجربیاتی گرانسنگ در بخش اجرایی استان و کشور است

قربانی در بخش پایانی افزود : اگر بخش خصوصی در منطقه آزاد  حضور پیدا نکند  هیئت مدیره  و منطقه آزاد  معنای ندارد  و  ما نمی توانیم  اشتغال ایجاد کنیم و باور دارم باید فرش قرمز برای بخش خصوصی و سرمایه گذار پهن کنیم و دست آنان را ببوسیم

در ادامه دکتر محمد ولی روزبهان  و وحید طالب پور و معاونان منطقه ازاد انزلی مطالبی کوتاه بیان کردند و  با اهدای لوح تقدیر از تلاش های وحید طالب پور تقیر و حکم دکتر قربانی که توسط مرتضی بانک بعد از تایید هیأت وزیران و امضای رییس جمهور صادر شده بود قراءت و به  دکتر قربانی اهداشد.

گفتنی است بر اساس حکم دکتر روزبهان مدیر عامل  و رئیس سازمان منطقه آزاد انزلی ؛ وحید طالب پور به سمت معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان منطقه ازاد انزلی منصوب شد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است