یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
18 سپتامبر 2021 ، ساعت 19:07 304 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :67053
پاسخ معاونت فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اظهارات نماینده مرم شهرستان آستانه اشرفیه :   

  میانگین جمعیت هدف در واکسیناسیون کرونا دراستان گیلان  از میانگین کشوری بالاتر است

معاونت فنی معاونت بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به اظهارات نماینده مرم شهرستان آستانه اشرفیه گفت:  میانگین جمعیت هدف در واکسیناسیون کرونادراستان گیلان  از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، دکتر جلال برشان  که در جلسه پیگیری پروژه های شهرستان آستانه اشرفیه حضور یافته بود در پاسخ سوال مهندس ابراهیم نجفی نماینده مردم در مجلس  که خواستار تخصیص بیشتر واکسن به شهرستان شده بود گفت: تا کنون یک میلیون و ۴۵۹هزار ۶۳۶ دوز واکسن به گیلان ارسال شده است که یک میلیون و ۴۵۷هزار و ۴۸ دوز آن  مصرف شده است .

وی میانگین جمعیت هدف بالای ۱۸ سال در کشور را ۶۰ میلیون نفر نام برد و افزود :  میانگین کل کشور  در دوز اول ۴۳٫۵درصد ودوز دوم ۲۱٫۸درصد است و این در حالی است که استان گیلان بین  ۴۴ تا ۴۵ درصد دوز اول  و دوز دوم ۲۶ درصد است.

برشان میانگین سهمیه اختصاصی شهر استانه اشرفیه  را بر اساس جمعیت هدف در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر که  ۸۸هزار نفر هستند  گفت: میانگین دریافت کنندگان دوز اول در شهر استانه اشرفیه ۴۳٫۳ و دوز دوم ۲۴٫۱ درصد است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان توزیع متوسط توزیع واکسن در استانه اشرفیه و کیاشهر را   ۶۲۶۱۰ دوز نام برد  که تاکنون۶۴۲۳۵ دوز ارسال کردیم  و  ارسال واکسن به شهرستان ها  بر اساس و برنامه وزارت کشور اعمال شده است.

 

برشان قول داد  با توجه به ارسال ۴۰ هزار دوژ دیگر به استان  بتواند سهمیه بیشتری را برای شهرستان اختصاص دهد.

قابل ذکر است سامان دریافت نوبت  واکسن برای جلوگیری از تراکم جمعیت و استفاده کامل دریافت کنندگان دوز دوم از سوی شبکه بهداشت چند روزی مسدود بود که دکتر برشان دستور لازم را برای بهره مکندی دیگر اقشار مختلف مردم این شهرستان با توجه به اعلام شرایط سنی داد.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است