سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۱:۰۲ 1,179 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :44328

نخبه کشی در جلسه معارفه شهردار آستانه اشرفیه

سرویس یادداشت های جلال شرق ، پس از آئین معارفه مهندس دانش شکیب به سمت شهردار جدید آستانه اشرفیه ، نوشته ای از سوی محمد عباسی به دفتر تحریریه جلال شرق ارسال شده است که عین متن ارسال شده بدون کم و کاست انتشار می بابد
لازم به گفتن است مطالب زیر در برگیرنده دیدگاه نویسنده متن است و برتابنده  پایگاه اطلاع رسانی  جلال شرق نمی باشد

 

امروز روز تیره ای در تاریخ شهرمان ثبت شد وجلسه ی تودیع و معارفه ای برگزار شد که صرفا وزن داشت اما هیاهو یی برای هیچ بود.
جای تاسف بسیار دارد که در جلسه ی امروز گروه هایی از مرکز استان  و شهرهای دیگر آمده بودند  و سخنرانی کردند، اما مجالی به فرزند زحمتکش و بی ریای شهرمان داده نشد تا حداقل از مردم و شهروندان آستانه خداحافظی نماید.
چگونه امکان دارد کمیسیون فرهنگی شورا، که ماموریت تدوین و اجرای برنامه ی معارفه را داشت، بی فرهنگی را به حد اعلا برساند،و بدعتی زشت و ناپسند در راستای نابود کردن فرهنگ سپاس و قدردانی را به یادگار گذارد؟
امروز زحمات و کارهای عمرانی فراوان فرزند این شهر یادآوری و واگویه نشد،نماینده ی محترم به مثابه سخنرانی های تکراری و طولانی خود به مدح و ستایش شهردار جدید پرداختند و بخاطر تشکیل چنین جلسه ای که صرفا گروه هایی  از رشت و سایر شهرها بودند قدردان وی شدند (نمی دانم در کجای دنیا مدیری برای خودش جلسه ی معارفه و آن هم با پول شهرداری که ۷ میلیارد بدهکار است تشکیل می دهد؟)و از همه چیز گفتند، از برجام، FATF, پل کابلی،طرح حرم، رای محکومیت آمریکا در دیوان بین المللی(نمیدانم این موضوعات چه ربطی به موضوع معارفه داشت)،اما دریغ از یادآوری آن همه خدمات دکتر سلیمانی.

بنده نمی گویم دکتر سلیمانی خوب مطلق بوده، زیرا هر انسانی دارای نواقصی هست، ولی در این برهه باید انصاف را به قضاوت دعوت کنیم، آیا کارهای عمرانی دکتر سلیمانی در اقصی نقاط این شهر جلوه نمایی نکرد؟آیا مدیریت ضعیفی داشت؟ آیا در استیضاح وی منافع شهر در نظر گرفته شد؟ یا به قول مدیر شوراهای استان حزبی و سیاسی عمل شد؟آیا نمی شد فقط وفقط ۲ دقیقه برای وی مجال سخنرانی آنهم در حد خداحافظی بواسطه آنهمه کارهایی که برای شهر انجام داد قایل شد؟و هزاران سوال و تاسف…
معمولا در جلسه ی تودیع و معارفه، ازمدیر تودیع کننده تشکر و قدردانی می شود و مدیر جدید و معرفی می نمایند، که همه چیز شد در این جلسه بجز معرفی شهردار جدید که، ایشون کی هستند،کجابودند، چندسال سابقه دارند،مدرک تحصیلی ایشان چیست،آیا پایان نامه کارشناسی ارشدشان رادفاع کردند یا نه،آیا بازهم پروانه های خوب صادر می کنند یا نه،والی آخر…
موضوع اصلی تعیین شهردار جدید نیست، زیرا از وظایف و اختیارات شورا ی هر شهر عزل و نصب شهردار است ،اما همین شهردار محترم بداند که شهرداری که آن همه خدمات  ارائه کرده است ، چنین برخورد زشت و ناپسند و به دور از فرهنگ اسلامی با وی  رفتارشده است ، پس حواسش را جمع کند تا با وی هم در پایان ماموریتش چنین برخوردی نشود. و بعضی از اعضای شورا به ویژه ریاست کمیسیون فرهنگی  هم بداند مردمان این شهر نخبه کشی و برخورد زشت و ناپسند ایشان با دکتر سلیمانی و مجال ندادن به وی برای دو دقیقه سخنرانی خداحافظی را از یاد نخواهند برد.

پیروز و پاینده باشید
محمد عباسی
دوازدهم مهرماه نود و هفت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است