یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۸:۱۶ 1,107 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :44425

نخستین نشست کارشناسی مراسم اربعین حسینی آستانه اشرفیه برگزار شد

نشست کارشناسی مراسم اربعین حسینی  آستانه اشرفیه به منظور بررسی و ارزیابی برنامه های اربعین   باحضور جمعی از کارشناسان رسانه ای و سمعی و بصری  برگزار شد.

به گزارش جلال شرق ، در این جلسه پس از طرح موضوع چگونگی برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی در آستانه اشرفیه، حاضران به ارائه طرح‌هایی در خصوص تزیین جایگاه، دکور، حواشی خیابان محل برگزاری مراسم، نظم و آرایش عزاداران،پوشش مناسب سیستم صوتی، مکان های تصویر برداری…پرداختند
همچنین مقرر شد در جلسه بعدی تصاویر و فیلم های مراسم سال گذشته بازبینی و نقاط قوت و ضعف مراسم و مداحی ذاکرین اربعین حسینی مورد بررسی قرار گیرد
رئیس شورای هیات های مذهبی  آستانه اشرفیه درباره چگونگی برگزاری جلسات کارشناسی اربعین حسینی به خبرنگار جلال شرق  گفت: یکی از برنامه‌های محوری فرهنگی و مذهبی شهرستان برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی و تجمع عاشورائی مردم متدین و شهید پرور این سامان است که هرساله در جوار بارگاه ملکوتی حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف باشکوه هرچه تمام تر برپا می شود.


وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این همایش پخش زنده مراسم اربعین حسینی این شهرستان از شبکه استانی و تعدادی از شبکه های ملی و بین المللی است خاطر نشان کرد :  ضرورت دارد  مراسم اربعین شهرستان هرساله مورد بازنگری وارزیابی دقیق ترقرار گیرد .

رئیس شورای هیات های مذهبی  آستانه اشرفیه ادامه داد:  تصمیم برآن گرفته شد که  تا با حضور کارشناسان خبره ابعاد مختلف مراسم ازجمله مسایل سمعی و بصری،تبلیغات و رسانه،مداحی ذاکرین، مجریان و.. بررسی و ارزیابی قرار گیرد تا نقاط ضعف مراسم سال گذشته مرتفع و نقاط قوت آن تقویت شد

رئیس هیات امنای آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف با تاکید بر استفاده از ابتکارات و نوآوری در مراسم اربعین امسال گفت : در تلاش هستیم تا درکنار مداحان پیشکسوت از وجود جوانان مستعد نیز بهره برده تا بر غنای مداحی افزوده شود.

وی با تصریح این نکته که در صدد هستیم  در تزیین جایگاه و حواشی آن تجدید نظر شود و از ایده های نو استفاده کنیم  در باره مکان برگزاری مراسم افزود : متاسفانه شهر ما فاقد میدان بزرگ، خیابان عریض یا پیاده راه وسیع برای برگزاری چنین همایش عظیمی است و فعلا بهترین مکان برگزاری مراسم جوار بارگاه ملکوتی حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف است که دارای جلوه های تصویری و بصری مناسب برای پخش تلویزیونی است.

داداشی در پایان اظهار امیدواری کرد ، مدیریت شهری آستانه اشرفیه  حداقل وضع موجود میدان اصلی شهر و حواشی آن را از لحاظ هندسی اصلاح نماید تا این مراسم به شکل مناسبت تری  برگزارشود.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است