دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۹ فروردین ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۰۶ 1,295 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39200
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان :

نذورات بقاع متبرکه در کارهای فرهنگی هزینه می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان به هنگام بازدید از اجرای یک طرح آرامش بهاری در آستان مقدس سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) گفت: نذورت بقاع متبرکه در کارهای فرهنگی هزینه می شود.

به گزا ش جلال شرق ، حجت الاسلام والمسلمین عیسی علیزاده در خصوص برنامه های طرح   آرامش بهاری  گفت:  یکی  از برنامه های طرح آرامش بهاری که در ۷۰ بقاع شاخص در ۷۰ مکان برگزار می شود  خیمه معرفت است که دارای غرفه های متعدد از جمله پاسخ به مسائل شرعی  ، پاسخ به شبهات دینی ، غرفه کودکان  ، نوجوانان  ، مشاوره خانوادگی  زوج های جوان و …است

وی ضمن اظهار خرسندی از اجرای این طرح در بقاع شاخص سراسر استان اظهار کرد : الحمدالله هر سال که از اجرای این طرح   می گذرد نسبت به سال قبل  غرفه های  خیمه های معرفت به روز تر می شود و طلبه های عزیزی که از قم حضور بهم       می رسانند   آدم هایی هستند کار آزموده ، کلاس دیده  و مسلط بر امور مشاوره و اعتقادات کلامی درحوزه  کودک و خانواده  که هر ساله نیز بیشتر و بهتر می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه  امکانات ما محدود است و هیچ بودجه فرهنگی از  دولت های مختلف تا کنون دریافت نکرده ایم خاطر نشان کرد : همه هزینه ها از خیرین و نذورات اما م زادگان در اجرای این کارهای فرهنگی بوده است  که بخشی  از نذورات  بقاع نیز در این راه ها هزینه می شود .

وی طرح آرامش بهاری و ایجاد غرفه های معرفت را   مصداق یک کارفرهنگی  نام برد و گفت:  مردم فهیم ما  آگاه باشند که پول هایشان در نذورات هدر نمی رود  و در مسیر دین ، اهل بیت ، قرآن ، ارزش هاو معارف  ، احترام به والدین و بزرگترها  ، گرایش جوانان و نوجوانان به دین هزینه می شود .

حجت الاسلام علیزاده با تصریح این سخن که اگر مسئولین و حاکمیت کمک کنند قول می دهم که جامعه هدف و اثر گذاری ما بیشتر خواهد شد افزود :  ما هر ساله نقاط ضعف و قوت  طرح را بررسی  و ارزیابی  می کنیم و تاکنون  ثمرات خوبی در حجاب ، جلوگیری از طلاق و گرایش به نماز و.. داشتیم

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است