پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
21 آگوست 2015 ، ساعت 08:48 725 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1865

نشست اعتدالگرایان با امام جمعه جدید آستانه اشرفیه برگزار شد

نشست جمعی از اعتدالگرایان به همت حزب اعتدال و توسعه تشکیلات گیلان به مناسبت انتصاب امام جمعه جدید شهرستان آستانه اشرفیه عصر روز سه شنبه با حضور حجه الاسلام و المسلمین ساجدی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، در این جلسه ابتدا کیوان محمدی دبیر حزب اعتدال و توسعه تشکیلات گیلان، ضمن تبریک انتصاب حضرت حجه الاسلام و المسلمین ساجدی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان آستانه اشرفیه برای وی آرزوی موفقیت کرد.
وی با تبیین دیدگاه های اعتدال گرایان گیلان در حوزه همگرایی کلیه دلسوزان به توسعه کشور اظهار داشت: جمعی که امروز به دیدن شما آمدند نمایندگانی از گروه های همسو با نگاه اعتدال گرایان از شهرها و بخش های مختلف گیلان می باشند.

photo_2015-08-20_09-42-12
محمدی یادآور شد: اعتدال گرایان گیلان تلاش دارند تا به دور از هرگونه حاشیه سازی تنها با نیت کمک به توسعه ، همیار و همراه دولت بوده تا از ظرفیت های بالقوه موجود در بخش های مختلف در راه رسیدن به اهداف و برنامه ها کمک کنند .
وی با اظهار امیدواری از همراهی همه دلسوزان، در مسیر رفع نگرانی ها و دشواری ها بر سر راه توسعه کشور و گیلان خواستار حمایت ها و همراهی های بیشتر روحانیون بویژه ائمه جمعه با توجه به وظایف و تکالیف ذاتی و جایگاه معنوی آنان در این مسیر شد.
یونس رنجکش از اعضای شورای مرکزی اعتدال گرایان هم ضمن تبریک امام جمعه جدید شهرستان آستانه اشرفیه و گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله امینیان اظهار داشت: این شهرستان دارای ظرفیت های بالقوه در حوزه منابع انسانی و ظرفیتهای خدادادی دیگری است که تنها راه بهره وری مناسب از این ظرفیت ها ایجاد همبستگی های اجتماعی می باشد .
وی اظهار داشت: آستانه اشرفیه با توجه به تجربه گذشته ای که از حضور شخصیت هایشان چون آیت الله ضیایی در زمینه فعالیت های اجتماعی داشته است این ظرفیت را دارد تا شما نیز بتوانید با ایجاد انگیزه های جدید زمینه را برای جلب مشارکت های اجتماعی مردم فراهم کنیم.

photo_2015-08-20_09-40-41
در ادامه امام جمعه شهر ستان آستانه اشرفیه نیز اظهار داشت : بنده استاد محمدی را از سالیان دور می شناسم . تعلق خاطر ما به انقلاب ، امام و نظام برخاسته از این انقلاب یک تعلق اعتقادی ست .

حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی  افزود : دغدغه هایی در ما وجود دارد که این دغدغه ها دلسوزانه است . ممکن است که نگاه نقادانه به امور داشته باشیم .بنده مدتها در یک فضای علمی و دانشگاهی بودم. ولی با توجه به اینکه مدتها از فضای اجرایی میدانی فاصله داشتم .در حوزه فعالیت سازمانی و ستادی تقریبا با نگاه ملی به مسائل نگاه می کردم و هیچ گاه نگاه خرد به امور نداشتم.
وی اظهار داشت :‌ من به اندازه عمر خودم درس خوانده ام و تعلق خاطری که به انقلاب داشتیم باید این ظرفیت را به خدمت می گرفتم . خود بنده یک مسیری را طی کردم و به اینجا رسیدم که هر گز تعلق حزبی پیدا نکنم. ولی وجود احزاب را در این مقطع امری لازم می دانم .

ساجدی ادامه داد: افتخار می کنیم که یک نظام مردمی هستیم ،که از این نطام مردمی هرسال یک انتخابات داشتیم . احزاب در این مقطع با کار کرد صحیح و مناسب و در چار چوب نظام باید به آگاهی بخشی علمی مردم بپردازند و اگر این آگاهی لحاظ گردد خیلی بهتر و موثر تر خواهد بود.
این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگر از سخنان خود به فضای شهرستان آستانه اشرفیه پرداخت و اضافه کرد: بنده احساس وظیفه به زادگاهم می کنم. بهر حال آن مقدار که تجربه کسب کردیم در معرض استفاده در شهرستان و استان قرار می دهیم . اما مشکلات فراوانی داریم که باید با کمک همه ظرفیتهای شهرستانی و استانی و ملی در جهت رفع آن تلاش کنیم .

امام جمعه آستانه اشرفیه خاطر نشان کرد: نگاه بنده در شهرستان آستانه اشرفیه باید یک نگاه پدرانه و دلسوزانه در همه امور باشد . مرحوم آیت الله امینیان محور همه سلایق بود و این محوریت باعث شد که همه مردم آستانه علاقه خاصی به ایشان داشته باشند .

وی یاد آور شد: به جناب دکتر محمدی یک روز گفتم در یک جاهایی ممکن است ایده هایی داشته باشیم . این ایده ها باید جمع آوری شود و به صورت یک پایلوت تعمیم داده شود .

ساجدی تصریح کرد: اولویت بنده در این شهر یک اولویت فرهنگی ست . بنده ار تباطی که در استان وکشور دارم می توانم این ظرفیت را به شهرستان بیاورم . بنده اعتقاد دارم هیچ چیزی به اندازه خدمات علمی اعتماد مردم را جلب نمی کند
امام جمعه استانه اشرفیه در پایان ابراز امیدواری کرد که همه با هم درسایه امید ،‌همدلی و همزبانی درجهت توسعه استان و شهرستان آستانه اشرفیه گام برداریم

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است