شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۸ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۴۸ 1,201 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45898

نشست تعاملی دهیاران ، شوراهای اسلامی روستاهای آستانه اشرفیه برگزارشد + تصاویر

به منظور بررسی چالش های فرا روی روستاها و ارائه خدمات بهتر به مردم   نشست تعاملی دهیاران ، شوراهای اسلامی روستا  و بخشداران با شورای تامین آستانه اشرفیه برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، در این نشست فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به موضوع امنیت در سطح روستا گفت: حفاظت و حراست از امکانات دولتی و ملی از  موضوعاتی است که دهیاران باید در نگه داری آنها همکاری لازم را داشته باشند .

رحیم حیدری خواستار همنشینی دهیاران و شوراها با مردم برای شنیدن مشکلات و حل چالش های آنان   از طریق بخشداران و دیگر ادارات خدمات رسان شد و افزود : اگر موضوعی که باید در روستا حل شود و نیازمند سرکشی روسای ادارات به روستا است  در سرلوحه کارهای دهیاران قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از دهیاران که در حل مشکلات شهرستان در سطح روستاها نهایت همکاری را به کار می بندند اظهار کرد : خوشبختانه در روز ملاقات عمومی به دلیل حل مشکلات مردم ما کمترین ملاقات کننده را  داریم و به عدد ۲ نفر هم نمی رسد.

حیدری با اشاره به طرح موضوعات مختلف در حوزه آب ، گاز ، آب روستایی و… از سوی دهیاران  خاطر نشان کرد : ادارات دارای یک سری توانمندی و یک سری کاستی های اعتباری دارند  و مسلماً  مدیران شهرستان در تقسیم عادلانه اعتبارات در سطح روستاها  نهایت دقت را به کار می برند.

وی از دهیاران منطقه خواست با توجه به شهر سبز اعلام شدن  آستانه اشرفیه و گاز رسانی به همه روستاها آن گروه از شهروندان روستایی که هنوز فاقد لوله کشی گاز هستند نسبت به شناسایی و تامین سوخت مورد نیاز آنان جهت معرفی به پخش فرآورده های  نفتی اقدام لازم را به عمل آورند.

فرماندار آستانه اشرفیه  به موضوع بررسی میدانی از کانال های آبرسانی و لانینگ ها و لایروبی انهار برای آمادگی فصل زراعی در سال آتی شد  و خاطر نشان کرد : از هفته آینده یک گروه کارشناسی با همکاری دهیاران و بخشداران  به موضوع تامین اب زراعی در سال آتی و حل بعضی از مشکلات اقدام خواهند کرد.

در این نشست رسول اشرف ( رئیس اداره برق ) ، پور نوروز ( رئیس اداره مخابرات ) ، اسماعیلی ( رئیس اداره آب و فاضلاب شهری ) ، علی پور ( رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی ) ، ضمیری ( رئیس اداره گاز ) ، حامیان ( رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ) ، میرزایی ( رئیس اداره محیط زیست ) گزارشی جامع از نیازهای حوزه روستایی و اقدمات انجام شده ارائه دادند.

در ادامه   رسولی ( دهیار دستک ) ، حسن پور ( دهیار فوشازده ) ، صالح پور ( دهیار شیرکوه ) ، کریمی ( دهیار امشل ) ، شعبانی ( دهیار لله وجه سر ) و بدوی دهیار دهکا گزارشی جامع در خصوص مسایل مبتلابه روستاها ی خود مطرح کردند.

هم چنین محمد حسن خواه بخشدار مرکزی ، مهندس حجت حاجی پور بخشدار بندر کیاشهر درباره ایجاد رضایتمندی مردم روستا از عملکرد دهیاران  ، استفاده از بخش خصوصی برای حل مشکل زباله ، برگزاری جشنواره عکس زمستانه و ارسال شکوائیه   محیط زیست به دو دهیاری منطقه و… مطالبی بیان کردند.

فرمانده نیروی انتظامی هدف از این نشست را حل مشکلات شهرستان برشمرد و از تلاش های دهیاران که در راه پیشرفت شهرستان گام بر می دارند تقدیر کرد.

سرهنگ روشن قلب خواستار تعامل بیشتر دهیاران در ایجاد امنیت  بیشتر در بخش جرائم خشن و سرقت شد و از آنان خواست که مشکلات خانوادگی به ویژه موضوع طلاق را در سطح روستاها با کدخدا منشی حل و فصل کنند.

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه نیز در خصوص گشت محله محور برای جلوگیری از سرقت در سطح روستاها گزارشی را ارائه داد.

بیان موضوعات امنیتی و چالش های شهرستان از دیگر مباحث مطرح شده این نشست بود که رئیس اداره اطلاعات شهرستان نکاتی دقیق به اطلاع دهیاران  رساند.

انتهای پیام

عکس : سید امیرحسین میرجعفری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است