چهارشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
8 فوریه 2020 ، ساعت 12:47 556 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :58358
در پی هشدار هواشناسی مبنی بر ریزش سنگین برف ؛

نشست ستاد مدیریت بحران آستانه اشرفیه برگزارشد

در پی هشدار هواشناسی مبنی بر ریزش سنگین برف در بعضی از نقاط گیلان و آمادگی فرمانداری و ادارات ؛ستاد مدیریت بحران آستانه اشرفیه تشکیل جلسه داد.
به گزارش پایگاه خبری جلال شرق ؛ این جلسه که صبح امروز در سالن فرمانداری برگزارشد علی محجوب کارشناس هواشناسی و مدیر سایت هواشناسی بندر کیاشهر گزارشی را از روند آخرین تحولات پدیده هواشناسی براساس دریافت های ماهواره ای برای حاضران تشریح کرد.
در ادامه شهردار آستانه اشرفیه به موضوع ایجاد جو روانی از طریق فضای مجازی وهدایت افکار عمومی در ایجاد التهاب اشاره کرد و گفت : شهردار ی با ۱۰۰ نفر  مجموعه عوامل خود ، تمام توان خود را در وهله نخست برای باز نگه داشتن شریان های حیاتی مانند بیمارستان و …به کار خواهد بست.
محمد دانش شکیب از مدیران شهرستان به ویژه مدیران مدارس با تدبیر لازم معابر ورودی مدارس را با همکاری انجمن اولیا و مربیان و مبادی ورودی ا ارات خود را در صورت ریزش برف پاکسازی کنند.
در ادامه سرپرست شهرداری کیاشهر در خصوص هماهنگی با پیمانکاران برای در اختیار قرار دادن ماشین آلات سنگین و کرایه یک دستگاه لودر ؛،محمد رضا سیرتی رئیس آموزش و پرورشدر خصوص نشت با مدیران برای آمادگی انجمن اولیا و مربیان در صورت ضرورت  برای برف روبی  مدارس ،عبداللهع ظهیری رئیس  اداره گاز برای تامین گاز مصرفی شهروندان و رعایت استفاده بهینه از گاز ، سید رسوا اشرف رئیس اداره توزیع برق در باره تشکیل کمیته بحران در این اداره و اکیپبندی و ساماندهی نیروهای اداری برای اتصال بعضی از مناطقی که دچار قطع برق شده اند ، جلیل رعنای رئوف رئیس اتاق اصناف در خصوص آمادگی نانوایان و خرید کپسول های ۵۰ کیلیوئی در صورت قطع گاز و ضرورت دستور فرمانداری برای خرید آرد ماه بعد ، حمید رضا سلیمانی رئیس اداره جهاد کشاورزی در خصوص هشدار های کشاورزی به باغذداران ، گلخانه ها و مرغداری های شهرستان برای تمهید اقدامات لازم ،  کمیل پرناک رئیس  شعبه جمعیت هلال احمر در خصوص آماده باش این جمعیت برای امداد رسانی به مسافران  و شهروندان در صورت نیاز ، حسین آبکار رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری در باره  ساماندهی درختان خشکیده مناطق  جنگلی برای جلوگیری از سو استفاده  ، و روسای اداره اوقاف و سازمان تبلیغات  مطالبی را بیان کردند.

مهندس حسن خواه و مهندس حجت حاجی پور  بخشداران مرکزی و بندر کیاشهر  در خصوص آمادگی دهیاران برای بازگشائی معابر روستایی  و تمهید مقدمات اولیه برای رفت و آمد  روستائیان  نکاتی را باطلاع شهروندان رساندند.

معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری نیز با اشاره به ورود یک جبهه هوای سرد به گیلان و ضرورت آمادگ یادارات و شهرداری برای راه پیمائیی یوم الله ۲۲ بهمن از این ادارات درخواست کرد که در صورت ریزش برف حاکثر توان خود را برای پاکسازی مسیر راه پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اقدام کنند.

اسماعیل درویش هم چنین از مدیران خواست که در پاسخ دادن به شهروندان  سعه صدر بیشتری داشته باشند  و از مدیران خدمات دهنده درخواست کرد که برای رانندگان خود روهای سنگین تمهیداتی برای ماندگاری آنان در محل اداره فراهم کنند.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری نیز  با اشاره به ارائه گزارش مدیران شهرستان از آمادگی و توان خوب مدیریت بحران شهرستان تقدیر کرد.

حمید رضائی لاکسری  با بیان اینکه مدیران شهرستان توان مدیریت بحران های بالاتری را در شهرستان نیز دارند  گفت: این نشست بیشتر برای ساماندهی و هماهنگی های بیشتر برگزارشده است و شهروندان اطمینان داشته باشند که خادمین آنها در شهرستان تمام توان خود را برای آسایش و راحتی آنان به کار خواهند بست.

وی از مدیران شهرستان  به ویژه آموزش و پرورش ذرخواست کرد که از ساختمان های دولتنی و بازگشائی مسیر ادارات  و مدارس همت گمارند  و با اطلاع رسانی به موقع  به شهروندان ضمن هماهنگی با ستاد مدیریت بحران در صورت نیاز به تعطیلی مدارس اقدامات لازم  را به عمل آورند.

در ادامه فرماندار آستانه اشرفیه نیز بر آمادگی ستاد مدیریت بحران  با هرگونه حوادث غیر مترقبه ، حضور اعضای ستاد  مدیریت بحران در حوزه کاری ، باتزدید مستمر  و مداوم اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی برای تامین مایحتاج عمومی مردم به ویژه نان ، آمادگی شهرداری در حوزه ترابری شهری  و راهداری و حمل و نقل در حوزه راه های اصلی ورودی و خروجی شهر  مطالبی را بیان کرد.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است