یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۳:۱۹ 896 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :46312

نشست شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه برگزارشد

در نشست شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد موضوع اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف در ادارات و اماکن عمومی مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، حجت الاسلام احمد طیبی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی می تواند یکی از نهادهای تاثیر گذار فرهنگی در شهرستان باشد  به تلاش های این شورا برای پی گیری مصوبات این شورا در مقوله حجاب و عفاف  اشاره کرد و گفت:  لباس و  پوشش ، بیانگر شخصیت ،  هویت ونشان دهنده  تدین  مردم آن جامعه است.

امام جمعه آستانه اشرفیه  ضمن تاکید بر تاثیر پوشش در حفظ دیانت  خواستار اجرا شدن دستورالعمل های ابلاغی از سوی نهادهای مربوط با وزارت کشور به ویژه نیروی انتظامی در جامعه شد.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به پیشرفت علمی در عرصه های مختلف گفت: بیش از ۳۰ سال از دوران دفاع مقدس  می گذرد و با توجه به پیشرفتهای علمی ، هنوز نتوانستیم  دردانش های  معنوی  پیشرفت قابل توجه ای داشته باشیم .

رحیم حیدری  با اشاره به موضوع هنجارها و ناهنجاری های جامعه و نقد و بررسی کردن موضوع آن ، افزود : اعتقاد دارم با نشست های درون اداری و دیدار با خانواده های شهدا  و استفاده از هنربتوان به بسیاری از این دانش های معنوی دست یافت

وی دوران دفاع مقدس را گنجینه ای ناتمام از زبان رهبر انقلاب بیان کرد و اظهار داشت : نشست پرسش و پاسخ  با یادگاران دوران دفاع مقدس و خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران می تواند در بخش نهادینه کردن فرهنگ حجاب وعفاف در ادارات و به تبع آن در جامعه تاثیر گذار باشد.

نماینده عالی دولت تصریح کرد : در نشست های شورای   فرهنگ عمومی  باید مسائل را شفاف  و بدون لحاظ کردن خوشایند کسی مسائل را بیان کرد تا مسائل جامعه مورد نقادی صریح و آشکار قرار گیرد وتصمیمات خوبی اتخاذ کرد.

در این نشست فرمانده سپاه پاسداران در خصوص اقدامات کارگروه اقشار بسیج در موضوع حجاب و عفاف ، رئیس هیئت امنای حرم در خصوص فراهم نبودن زیر ساخت های لازم در بخش الزامات اجباری چادر در حرم مطهر ، رئیس اداره صمت درباره الزامات قانونی دربخش رعایت حجاب و عفاف برای صنوف مطالبی بیان کردند و مقررشد در نشست های آتی پیشنهادها خود را به صورت مکتوب و برای اولویت بندی جهت تصمیمات نهایی به شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارائه دهند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است