سه شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
30 ژانویه 2020 ، ساعت 20:17 411 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :58046

نشست ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان در آستانه اشرفیه برگزارشد

به منظور شناسایی و بهره گیری از توانمندی های بخش فرهنگی ،هنری  و جاذبه های گردشگری  استانه اشرفیه عصر امروز  نشست ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان در خانه روستایی پارک ساحلی آستانه اشرفیه برگزارشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مدیر اجرائی ۲۰۲۰ سال دیدار ازگیلان؛   به تبیین اهداف طرح ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان پرداخت و گفت: اجرای این طرح که از سال ۲۰۱۹ در گیلان شروع شده است بسیاری از شهرهای گیلان با اجرای برنامه ها و جشنواره ها به معرفی  آئین ها و پتانسیل های خود برای جذب گردشگر و سرمایه گذاری در بخش توریسم اقدام کردند که در این اثنا شهرستان آستانه اشرفیه  در ابتدای شروع کار است.

دکتر مرتضی طالع ماسوله   افزود : از سال گذشته رویکردهای خوبی در شهرها شروع  شده است و اجرای  طرح ۲۰۲۰ به طور ملائم و با آرامش در استان  گیلان با کمترین چالش  مسیر برنامه ریزی شده خود را طی می کند.

وی صنعت گردشگری را موتور محرکه اقتصادی نام برد که می تواند اقتصاد را از غرق شدن و وابستگی به نفت نجات دهد  و برای حصول به این نتیجه باید ضمن معرفی جاذبه ها و توانمندی های گردشگری ، خود را برای میزبانی از گردشگران نیز  آماده کنیم.

طالع با تصریح بر این نکته که ما هر وقت در بخش جامع گردشگری سرمایه گذاری کردیم  موفق بوده و رشد کردیم  خاطر نشان کرد : ۲۰۲۰ در صدد یک کار بزرگ در سطح شهرهای گیلان نیست  زیرا هر ظرفی ، مضروف خودش را می طلبد  ولی می توان کار بزرگ انجام داد بشرطی که شرایط ظرف را در نظر بگیریم .

مدیر اجرائی ۲۰۲۰  با اذعان به اینکه با اجرای  سال دیدار از گیلان می خواهیم گیلان را برند سازی و در حوزه گردشگری مطرح کنیم  افزود : نیکنام بودن گیلان در جاذبه های گردشگری در ایران  پیوسته وجود داشته است ولی ما نتوانستیم آن را بخوبی مطرح کنیم .

وی عدم زیر ساخت های فکری و ذهنی مردم و مسئولین را در بخش گردشگری در معرفی گیلان از دغدغه های نشست ۲۰۲۰ بیان کرد و خاطر نشان کرد : مردم ما میزبانان خوبی هستند ولی با شیوه های میزبانی آشنایی کافی ندارند.

طالع داشته ها ی پنهانی گیلان را بسیار زیاد توصیف کرد  که باید از این داشته ها مانند روستای بویه ، روستای انبوه که می تواند یک روستای زیباتر از ماسوله باشد به نحو مطلوب استفاده کرد.

مدیر اجرائی ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان یکی از دلایل قابل بحث در ۲۰۲۰ را پرهیز از مسایل سیاسی در گیلان بیان کرد که وجود اختلافات سیاسی باعث شده است که عزّت و عظمت گیلان بخوبی نشان داده نشود  با توجه به اینکه  فرهنگ و محصول آن در گیلان وجود داشته است.

وی طرح سامانه گردشگری ۲۰۲۰گیلان را  یکی از سامانه های جامع و خوب در معرفی گیلان  نام برد  که تا پایان سال ۹۹ به طور جامع نقاط مختلف گردشگری گیلان را به همه دنیا معرفی و یک مرجع رسمی برای گیلان شناسان خواهد بود که تا کنون بالغ بر ۲۰۰ اثر پژوهشی و ۴۰ هزار عکس در آن بارگذاری شده است .

در ادامه این نشست  شهردار آستانه اشرفیه با اشاره به جایگاه علمی دکتر طالع در بخش صنعت گردشگری  و اظهار خرسندی از این نشست گفت: با توجه به اهداف ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان این شهرستان نیز در تلاش است  با  فراهم کردن بستر مناسب ، فضای شهرستان را برای مقیم شدن مسافر و گردشگر  فراهم سازد.

مهندس محمد دانش شکیب  با اشاره به فراهم شدن زیر ساخت های لازم در منطقه آزاد انزلی که گردشگران را به سمت خود سوق داده است افزود : برند سازی یک منطقه نیازمتد زیر ساخت های لازم برای اقامت گردشگر است و در دنیای امروز باید به دنبال جذب گردشگر رفت نه اینکه بنشینیم و انتظار آمدن گردشگر را داشته باشیم .

وی در بخشی دیگر خواستار بهره مندی از کمک های فکری و معنوی مدیران اجرایی ۲۰۲۰ برای معرفی توانمندی های شهرستان شد.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه نیز با اشاره به فراهم شدن بخشی از زیر ساخت ها برای جذب گردشگر و رونق اقتصادی گفت: هنوز فرهنگ جذب گردشگری در جامعه ما نهادینه نشده است و ما احتیاج به نوع نگاه نوآورانه و فراهم کردن امکانات برای صنعت گردشگری داریم

رضا تیغ نورد جلالی اظهار امیدواری کرد که شورای اسلامی شهر  آستانه اشرفیه   در خدمت صنعت گردشگری ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان   خواهد بود و  از تعامل و همکاری با مدیران اجرایی آن در شهرستان دریغ نخواهد ورزید.

در ادامه این نشست علیرضا کارگر و بهرام کریمی به بیان بخشی از توانمندی های شهرستان در حوزه احیای صنعت گردشگری و آئین ها  و آثار فرهنگی موجود در شهرستان  مطالبی را بیان کردند.

آنگاه دکتر مرتضی طالع در معیت هیئت همراه از توانمندی های بندر کیاشهر  بازدید کردند.

انتهای پیام .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است