جمعه, ۸ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
15 آوریل 2016 ، ساعت 17:03 2,362 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13356

نظام اسلامی، نظامی عاقلانه و با جهت‌گیری معنوی و توحیدی است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان اینکه نظام جمهوری اسلامی باید به پیروی از امیر المومنین علی (ع) در عدالت و ترویج معنویت تلاش کند گفت: نظام اسلامی، نظامی عاقلانه و با جهت‌گیری معنوی و توحیدی است
به گزارش جلال شرق، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با تبریک فرارسیدن میلاد امام محمدتقی و امام علی (ع) اظهار کرد: در نظام سیاسی و اجتماعی، سنت و سیره علی (ع) می‌تواند به‌عنوان یک منبع درخشان الگویی برای کارگزاران نظام اسلامی ما باشد.
خطیب نماز جمعه به سنت و سیره امام اول شیعیان در کشورداری و حکومت‌داری استناد کرد و افزود: رفتار امام با برادرش در مواجه با حق السهم بیشتر از بیت‌المال، برخورد با افراد و علاقه‌مندان نسبت به خود به‌ویژه شیعیان نزدیک و بستگان، رفتار با دشمنان خود درصحنه‌های جنگ و پرهیز از ناجوانمردی‌ها و… را می‌توان استناد کرد.
حجت‌الاسلام ساجدی بابیان این نکته که امام خمینی در زمان حیاتش در دیدار با کارگزاران نظام به بسط عدالت و ترویج معنویت تأکید کردند یادآور شد: حتی اگر ما فقط عدالت را نیز بدون ترویج معنویت اجرا کنیم دارای ارزش نیست
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه رواج اعتکاف به‌ویژه در نسل جوان را یک امر پسندیده عنوان کرد که باید با مدیریت متولیان امور اعتکاف باقدرت بیشتر برگزار شود تا برگزاری این قدرت معنوی بتوانیم در ارتقای معنویت جامعه گامی برداریم.
خطیب نماز جمعه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان نیروهای مسلح گفت: تنها نیروی مسلحی که در جهان که هم مکتبی و هم کار آیی داشته و داری کارکرد معنوی است که با استقلال عمل می‌کند نیروی مسلح جمهوری اسلامی است.
وی به دیدار مقام ولایت با رئیس‌جمهور قزاقستان و نخست‌وزیر ایتالیا اشاره کرد و به‌ضرورت همکاری صادقانه بین ایران و کشورهای یادشده تأکید کرد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به جلسه اعطای اعتبارنامه نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و مطالبی را که در این جلسه طرح کرده بود پرداخت و منتخب مردم را پس از طی مراحل قانونی، نماینده یک ملت معرفی کرد که می‌تواند بر کلیه شئون امور کشور نظارت داشته باشد.
وی بابیان اینکه نگاه منتخب مردم باید یک نگاه یکسان بر تمامی امور شهرستان باشد توصیه کرد که از ظرفیت دیگر کاندیداها و هواداران استفاده گردد تا کارهای شهرستان نیز با قدم‌های مفیدتر و موثرتری پیش برود.
ساجدی ادامه داد: امام‌جمعه این شهرستان نیز باید به جایگاه و شانیت امام‌جمعه را در نظر بگیرد و فقط به یک گروه و یک نگاه خاص به یک جریان سیاسی نداشته باشد و مردم نیز باید این نکته را لحاظ کنند.
وی از برگزارکنندگان دو مراسم باشکوه یادواره موضوعی «ورزش و دفاع مقدس» با محوریت محمود آتش پوش و ۲۳۰ شهید ورزشکار با حضور محمدرضا باهنر و یادمان سردار شهید مصطفی دوست، مرتضی و علیرضا باقر پور و شهید عبدالله پور تقدیر و تشکر کرد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است