شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
12 آگوست 2015 ، ساعت 07:25 360 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1443
جعفرزاده ایمن آبادی:

نقطه قوت بانک مرکزی پرهیز از رفتارهای غیرکارشناسی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقطه قوت بانک مرکزی پرهیز از رفتارهای غیرکارشناسی است، گفت: با توجه به شرایط و تحولات جدید در زمینه توافق هسته‌ای و برنامه ریزی بانک مرکزی برای برقراری ارتباط با کارگزاری‌های بانک‌های خارجی شرایط برای تک نرخی شدن ارز، فراهم خواهد شد.

به گزارش جلال شرق ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به این که بانک مرکزی به منظور تحقق تک نرخی شدن ارز شرایط بازار، تجارت خارجی و همچنین حمایت از تولیدکنندگان داخلی را در نظر می گیرد گفت: رهایی از دام ارز چند نرخی، موضوعی نیست که به راحتی و به زودی بتوان آن را جامه عمل پوشاند چراکه کوچکترین اقدام بانک مرکزی در مورد ارز می تواند تبعات فراوانی را به دنبال داشته باشد.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه مسئولان بانک مرکزی طی دوسال اخیر نشان داده اند که از اقدامات هیجانی و غیرکارشناسی پرهیز دارند و حتی در مواقعی حاضر شده اند انتقادات را به جان بخرند ولی بازار ارز را مبتنی بر منطق اقتصادی و کارشناسی هدایت کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: اقتصاد مقاومتی قطعا می تواند به اصلاح ساختارهای معیوب اقتصاد کشور کمک شایانی کند ولی باید سهم، نقش و جنس عوامل مختلف مانند تحریم، مشکلات ساختاری و تصمیمات نادرست گذشته از یکدیگر تفکیک و تبیین شود./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است