دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۷ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۰۳ 72 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45866

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: خودسازی و ارتباط عمیق با خداوند از انحراف افراد جلوگیری می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: خودسازی درونی در انسان و ارتباط خوب با خالق باعث رویش ظرفیت‌های جدید در افراد می‌شود و از ریزش آنان در جامعه جلوگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ؛ آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه‌های نواحی و شهرستان‌های گیلان اظهار داشت: خودسازی برخاسته از قرآن کریم نه‌تنها باعث رویش‌های جدید در جامعه می‌شود بلکه از ریزش افراد جلوگیری می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تأکید بر نقش خانواده و حفظ بنیان آن در اجتماع عنوان کرد:‌ برای داشتن یک جامعه سالم و ایمانی باید ابتدا مسیر ایجاد آن در بنیان خانواده به بهترین نحو ممکن فراهم شود که این کار تنها در گرو تعمیق ارتباطات انسان با قرآن کریم و مفاهیم آسمانی آن است.

وی یکی از راه‌های رسیدن به اصل خودسازی جهت اصلاح تمامی ابعاد جامعه را بودن در کانون خانواده دانست و ابراز داشت: ایجاد اتصال بین فرد و قرآن کریم به عنوان کتاب الهی شفابخش روح و روان انسان و سپس ارتباط معنوی و همیشگی با دعا می‌تواند انسان را در مسیر خودسازی هدایت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بر لزوم دقت افراد برای معاشرت و انتخاب دوست تأکید کرد و بیان داشت: اگر انتخاب یک دوست و همراه زندگی توسط یک فرد به خوبی انجام نشود به علت این انتخاب بدون فکر و شتاب‌زده مخاطرات اجتماعی و اخلاقی بسیاری برای آن فرد ایجاد می‌شود.

‌آیت‌الله فلاحتی برقراری ارتباط نزدیک با افرادی که با خداوند مأنوس هستند را در خودسازی انسان مؤثر خواند و گفت: از آن‌جا که عملکرد انسان او را در مسیر سعادت دنیا و آخرت قرار می‌دهد بنابراین اهمیت انتخاب یک دوست مناسب که الفت خوبی با خداوند متعال دارد دو چندان می‌شود.

وی سهم بسیار زیادی از نهادینه کردن ادای نماز اول وقت در فرد را متوجه خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: اگر خانواده‌ها و اولیاء فرزندان به اهمیت ادای نماز اول وقت و برکات فراوانی که در این کار خیر نهفته است واقف باشند نهادینه شدن این مفاهیم در دیگر اعضای خانواده نیز اتفاق می‌افتد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تأثیر دعا و حالت معنوی خوبی که در این عمل خیر قرار دارد را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: انس با قرآن‌کریم،‌ دقت در انتخاب دوست و نهادینه شدن عادات پسندیده اخلاقی و دینی می‌تواند از ریزش افراد در جامعه جلوگیری کرده و باعث رشد و تعالی فرد شود. /  تسنیم

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است