یکشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
24 سپتامبر 2019 ، ساعت 13:03 1,519 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54815

نمونه گیری مغزی از سگی که یک پیر زن روستائی را در آستانه اشرفیه کشت

رئیس دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه اعلام کرد : با نمونه گیری مغزی و آزمایشات لازم در حال بررسی علت مرگ پیرزن ۸۰ ساله روستای لشکام به دلیل حمله یک قلاده سگ هستیم.

یه گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، یک قلاده سگ، غروب دوشنبه به یک پیرزن ۸۰ ساله اهل روستای لشکام دهستان دهشال حمله کرد که بر اثر این حادثه، این زن جانش را از دست داد.

فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه با تایید این حادثه گفت: هنگامی که این پیرزن از باغ خود به سمت منزل در حرکت بود، سگ به او حمله کرد   سپس او را به زیر چند لوله آبرسانی کشاند و قسمت هایی از بدنش ازجمله صورت، دست و … را مورد آسیب قرار داد.

سرهنگ عیسی روشن قلب با بیان اینکه متاسفانه بر اثر شدت جراحات ناشی از حمله این سگ ، پیرزن لشکامی جانش را از دست داد، اظهار کرد: نیروهای انتظامی به همراه عوامل اورژانس ، قاضی کشیک و با هماهنگی دادستان بلافاصله پس از اطلاع از وقوع این حادثه، در محل حاضر شدند.

سرهنگ روشن قلب با بیان اینکه طبق شواهد موجود این سگ مهاجم دارای صاحب بوده ، افزود: پرونده این حادثه در دست اقدام و بررسی است و جسد این پیرزن به منظور طی مراحل قانونی به پزشکی قانونی منتقل شده است.

رئیس دامپزشکی آستاته اشرفیه نیز با اشاره به این حادثه اظهار داشت: حمله سگ به انسان دلیل بر هاری او نخواهد بود زیرا سگ های غیرهار نیز به انسان حمله می کنند.

سید علی قائمی ادامه داد: با نمونه گیری مغزی از سگ و انجام آزمایشات لازم، می توان هاری حیوان را تشخیص داد و بر این اساس دامپزشکی این شهرستان علت وقوع این حادثه تلخ را پیگیری و نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد.

حسین شفیعی دهیار روستای لشکام آستانه اشرفیه نیز گفت: اهالی این روستا پس از اطلاع از وقوع حادثه ،  به سرعت خود را به محل می رسانند و  سگ مهاجم که دارای صاحب نیز است، پس از حمله به جمعی از اهالی راه  فرار را در پیش می گیرد.

رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه نیز گفت: پس از اطلاع از وقوع این حادثه اکیپی از عوامل فرمانداری ،  بخشداری ، دامپزشکی ، محیط زیست ، دهیاری و نیروی انتظامی تشکیل و روند این پرونده با هماهنگی داستان شهرستان مورد بررسی قرار گرفته است.

جعفر میرزایی افزود: با توجه به اهمیت این حادثه یگان محیط زیست گیلان نیز در منطقه حضور یافته و هرگونه اقدامی از سوی محیط زیست با هماهنگی مقامات قضایی انجام خواهد شد.

روستای لشکام  با ۱۳۰ خانوار و حدود ۳۰۰ نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری شهر آستانه اشرفیه است

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است