پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 آوریل 2018 ، ساعت 21:11 1,717 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39772
رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه ،

« نه به پلاستیک » شعار سال محیط زیست است

رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه در جمع سمن ها زیست محیطی و مدیر عامل پسماند استان گیلان گفت: همراه کردن مردم با محیط زیست نوعی هنر است

به گزارش جلال شرق ، جعفر میرزایی که به مناسبت روز زمین پاک سخن می گفت افزود :   زمانی که به این باور برسیم که محیط زیست متعلق به ماست ، باید زمین را پاک نگه داریم زیرا خداوند ، پاکیزگی را دوست دارد.

وی با تاکید بر این نکته که سلامت ما در گرو پاکیزگی محیط زیست است اظهار کرد : اگر هکتار ها زمین را برای دفن زباله ها اختصاص دهیم باز با تولید زباله های امروزی کم خواهیم آورد .

رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه با اشاره به شعار سال زیست محیطی « نه به پلاستیک »  بیان کرد : چرا باید به جای اینکه در حاشیه رودها و نهرهای ما شکوفه های درخت بروید به جای آن شکوفه های پلاستیک به شاخ و برگ در ختان چسبیده باشد.

وی خواستار مدیریت در تولید زباله کمتر  در بین مردم شد و گفت: همه ما باید تلاش کنیم با فرهنگ سازی در بخش زباله تولید ، کمتری داشته باشیم و با تفکیک زباله از مبدأ  می توانیم نقش موثری در کاهش دپو شدن زباله ها ایفا کنیم .

میرزایی نصب زباله سوز ها را در شهرستان در کاهش زباله ها موثردانست و اظهار امیدواری کرد که با نصب این دستگاه ها محیط زیستی سالم تری داشته باشیم زیرا سلامتی و عمر ما که با دست های خودمان به مخاطره افتاده  است بار دیگر با دست های خودمان به سلامت خود کمک کنیم.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است