یکشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
23 سپتامبر 2019 ، ساعت 13:30 699 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54762

نواخته شدن زنگ سال تحصیلی جدید در مدارس آستانه اشرفیه + تصاویر

همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در مدارس سراسر کشور ، بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان مدارس شهر آستانه اشرفیه سال تحصیلی خود را طی آئینی شروع کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در مراسم ویژه ای که با حضور نماینده مردم در مجلس ، فرماندار ، اعضای شورای تامین و مسئولین ادارات و نهادها و اولیای دانش آموزان در دبیرستان دخترانه بوعلی سینا برگزارشد زنگ نمادین سال تحصیلی جدید در این شهرستان به صدا در آمد.

در این مراسم مدیر آموزش وپرورش طی سخنانی گفت: سرآغاز توسعه و رشد کشور با ماه مهر است و آنچه از آغاز مهر در باغچه ذهن دانش آموزان ما در جامعه اسلامی  کاشته می شود  مسلماً برداشت محصول آن جامعه  نیز مهر آگین خواهد بود.

محمد رضا سیرتی به تعامل خوب ادرات و نهادها با آموزش پرورش پرداخت  و افزود : ادارات و نهادها در طول سال با برپائی کلاس های آموزشی برای اولیا و دانش آموزان کمک قابل توجهی به آموزش و پرورش م یکنند که جا دارد از همه آنها تشکر و قدر دانی کنم

دکتر محمد حسین قربانی نیز  مهر را متعلق به  همه آحاد جامعه دانست و گفت: دستگاه عریض و طویل اموزش و پرورش که حداقل با ۱۴ میلیون و ۶۵۰هزار نفر دانش آموز و نزدیک به دو میلیون کادر آموزشی و ستادی  با ۳۰ میلیون نفر از خانواده های ما سر و کارمستقیم دارد که فضای جامعه ما را رنگ و بوی مهر داده است.

نماینده مردم  آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر ضمن یاد و خاطره تمام شهدا و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس  افزود : بسیاری از شهدای این شهرستان دانش آموزانی بودند که از همین  آموزشگاه که در دوران دفاع مقدس محل علم اندوزی دانش آموزان پسر بود  برخاسته اند و از کلاس درس به جبهه ها رفتند و به شهادت رسیدند.

فرماندار استانه نیز ضمن تبریک  آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: دانش آموزان در دوران دفاع مقدس نقش شایسته ای درجنگ داشتند و آمار شهدای دانش آموزی نیز موید و نشان دهنده نقش آنها در جنگ است

رحیم حیدری با اشاره به  چهار عامل خانواده  ، دولت ، جامعه و مدرسه که موجب سعادت و پیشرفت یک کشور است افزود : دانش آموزان  جامعه ی ما نقش تاثیر گذاری در این عوامل دارند و شکل گیری  آن در مدرسه است و سه عامل دیگر همیار آن می باشند.

وی مهر را سرآغاز یک زایش از نوع تفکر برشمرد و ادامه داد: همه سعادت ملت از ماه مهر شکل می گیرد  ، اقتدار ، رفاه ، آزادی ، عدالت  ،  دین و دنیای ملت از ماه مهر و مدارس ما شکل می گیرد باید تلاش کنیم راستی و درستی را در دل بچه ها تربیت کنیم و دروغ  و ریا و نفاق را از آنان دور سازیم .

در ادامه این مراسم  زنگ سال تحصیلی برای حضور دانش آموزان  در کلاس های درس به صدا درآمد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است