دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
17 فوریه 2018 ، ساعت 12:25 2,244 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :37865

نگاهی به احتمال قهرمانی زودهنگام پرسپولیس؛ اما و اگرها در هفته بیست و چهارم یا جشن قهرمانی در روز دربی؟

با توجه به شکست فولاد خوزستان برابر پیکان، حالا پرسپولیس می تواند جشن قهرمانی را قبل از شروع سال جدید برگزار کند.
به گزارش سرویس ورزشی جلال شرق ، در ادوار گذشته بیشترین اختلاف امتیازی که بین تیم اول و دوم در هفته های مختلف ثبت شده در دوره شانزدهم و قبل از آن در دوره دوم لیگ برتر بوده است. در دومین دوره لیگ برتر سپاهان اصفهان ، در هفته بیست و چهارم ۵۲ امتیازی بود و پرسپولیس را با ۴۱ امتیاز و ۱۱ امتیاز کمتر از خود می دید. در تاریخ لیگ برتر دیگر هیچ صدرنشینی موفق به ایجاد چنین فاصله ای با تیم دوم نشده بود. تا لیگ شانزدهم که پرسپولیس توانست این رکورد را بشکند و در هفته بیست و هشتم با ۶۵ امتیاز۱۲ امتیاز از تراکتورسازی که با ۵۳ امتیاز در رتبه دوم قرار داشت فاصله گرفت.
اما پرسپولیس در لیگ هفدهم رکوردهایی که در لیگ شانزدهم زده بود را نشانه گرفته است و توانسته چندین مورد را بشکند پرسپولیس با ۵۴ امتیاز ، ۱۶ امتیاز بیشتر از ذوب آهن رده دومی دارد و رکورد قبلی خود را به خوبی ارتقا داده است. با توجه به این اختلاف امتیاز، پرسپولیس احتیاج به تنها ۶ امتیاز از ۷ بازی باقیمانده خود دارد و با برتری در ۲ بازی باقیمانده در سال ۹۶ می‌تواند پس از دربی جشن قهرمانی برگزار کند. البته یک احتمال ضعیف وجود دارد که پرسپولیس در همین هفته بیست و چهارم تکلیف قهرمانی را مشخص کند. این امر تنها در شرایطی میسر می شود که پرسپولیس ، استقلال خوزستان را شکست دهد و فولاد برایر استقلال ، ذوب آهن مقابل پدیده و سایپا در مصاف با سپیدرود مغلوب شده و پارس جنوبی نیز در دیدار با تراکتورسازی هر ۳ امتیاز را کسب نکند.
درشرایطی که هفت هفته مانده به پایان لیگ مانده پرسپولیس ۱۶ امتیاز از نزدیک ترین رقبایش بیشتر دارد. این فاصله به این معنا است که قرمزها تنها نیاز دارند از هفت بازی باقیمانده خود شش امتیاز بگیرند و قهرمان شوند. دو برد پرسپولیس را به زودهنگام ترین قهرمانی تاریخ می رساند. پرسپولیس اگر در بازی هفته ۲۴ استقلال خوزستان را شکست دهد و با برد در دربی مقابل استقلال در دهم اسفند به قهرمانی می رسد. این تیم می تواند در یک سال شمسی دوبار قهرمان لیگ شود. پرسپولیس اگر بتواند در پایان دربی قهرمان شود به یک دستاورد تاریخی می رسد. قهرمانی پنج هفته مانده به پایان لیگ یک اتفاق بی سابقه است.
قهرمانی در پایان دربی ۸۶ چالش جدید قرمزهاست. آنها با دو برد مقابل استقلال خوزستان و استقلال تهران به این هدف می رسند. معادلات اما زمانی جالب تر می شود که متوجه شویم امکان قهرمانی پرسپولیس در همین هفته بعد لیگ هم وجود دارد. در بازیهای هفته بعد اگر ذوب آهن به میهمان خود پدیده ببازد، سایپا در رشت مغلوب سپیدرود شود، استقلال، فولاد را در اهواز شکست دهد و پارس جنوبی موفق به پیروزی مقابل تراکتورسازی نشود زمینه قهرمانی فراهم خواهد شد. پرسپولیس در شرایطی قهرمان می شود که اختلافش با تیم دوم در پایان هفته ۲۴ به ۱۹ امتیاز رسیده باشد. بعید است البته تمامی این اتفاقات باهم بیفتد اما اگر این نتایج رقم بخورد قرمزها می توانند در آزادی جشن قهرمانی بگیرند.
بازی پرسپولیس آخرین دیدار هفته بیست و چهارم است، این تیم شنبه پنجم اسفند میزبان استقلال خوزستان است و پرسپولیسی ها می دانند در آن چهار دیدار دیگر چه اتفاق افتاده است. قهرمانی شش هفته مانده به پایان لیگ در دست خود قرمزها نیست و بستگی به سایر نتایج دارد، اگر فولاد، ذوب آهن و سایپا شکست بخوردند، پارس جنوبی هم نبرد پرسپولیس می داند که با برد مقابل استقلال خوزستان در پنجم اسفند قهرمان خواهد شد. البته اگر در آن چهار بازی نتایج فوق رقم نخورد برانکو می تواند با برد برابر استقلال خوزستان، زمینه قهرمانی در ۱۰ اسفند در روز دربی را فراهم کند. اتفاقی که برای هواداران شیرین‌تر هم خواهد بود./ آریا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است