یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۶:۴۷ 1,293 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :44675
قائم مقام صدا وسیمای مرکز گیلان ؛

نگاه صدا و سیما به مراسم اربعین آستانه اشرفیه ، ملی و فرا ملی است

قائم مقام صدا وسیمای  مرکز گیلان ؛در نشست با اعضای ستاد برگزاری تجمع بزرگ عاشورائیان در مراسم اربعین حسینی  آستانه اشرفیه گفت : نگاه صدا و سیمای مرکز گیلان  به مراسم اربعین آستانه اشرفیه ، ملی و فرا ملی است.

به گزارش جلال شرق  ، محمد باقر باقر زاده موضوع اربعین را یک دنیا عشق و دلدادگی و محبت نام برد و با اشاره به اعترافات رسانه های دنیا افزود : در هیج کجای دنیا  نمی توان اجتماعی یک دست و یک نوا را با ۲۰ میلیون نفر مشاهده کرد که فقط نام« لبیک یا حسین »را سر دهند .

وی اذعان کرد  : دنیا اسلام حقیقی را در مراسم پیاده روی باشکوه اربعین  حستجو می کند  بنا براین در انتخاب مداحان  و اشعار خوب و قوی  که دارای محتوای زیبا باشد  دقت لازم را داشته باشیم تا مخاطبین خود را پای تلویزیون  داشته باشیم

باقر زاده نظم دهی  مردم در اجتماع بزرگ عاشورائیان اربعین حسینی آستانه اشرفیه را از دغدغه های تلویزیونی  در پخش زنده برشمرد و خواستار بهره گیری از افراد کار آزموده  برای نظم دهی مراسم اربعین حسینی  آستانه اشرفیه  شد.

قائم مقام صدا وسیما ی مرکز رشت ضمن تقدیر از  برگزار کنندگان مراسم اربعین حسینی آستانه اشرفیه از  برگزاری مراسم پرشور دیگری در سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا ( ع ) خبر داد  از اعضای ستاد خواست که این برنامه را  در تقویم مراسم عزاداری شهر مذهبی آستانه اشرفیه قرار دهند.

در این نشست  رئیس هیئات مذهبی آستانه اشرفیه نیز  با بیان اینکه ما شاهد بالندگی اربعین حسینی آستانه اشرفیه هستیم از برگزاری سوگواره شعر اربعین حسینی در عصر اربعین در این شهرستان خبر داد.

حسین داداشی  با بیان اینکه پیر غلامانی در این عرصه برای اباعبدالله الحسین ( ع ) شعرها سرودند و مراثی آنان در تکایا و مساجد و هیئت های عزاداری استان و کشور قرا ئت می شود  افزود : در اولین سوگواره شعر اربعین حسینی  که باحضور دو نفر از شعرا بزرگ کشور برگزار می شود از امیر فخر موسوی تجلیل به عمل خواهد آمد .

در این نشست جمعی از اعضای ستاد  در باره موضوعات مختلف  برگزاری اربعین  ، انتخاب مداحان و اشعار ، به اهتزاز در آوردن پرچم واحد حسینی و مشارکت هیئت های مذهبی در نظم بخشی ، کاروان پیاده روی  دهستانهای چهارده ، کیسم ، لاهیجان ، لنگرود ، دهستان دهشال  ، پوشش مذهبی اطراف مراسم ، جانمایی دوربین تلویزیونی و رسانه ها ،  به کار گیری از فضای مجازی به طور گسترده   ، تقویت جنبه های بصری برای ضبط و پخش زنده تلویزیونی و پذیرایی از زائران  اربعین حسینی  با مشارکت مردم مطالبی بیان شد.

عکاس ؛ پارسا ذرعی

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است