پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
12 مارس 2018 ، ساعت 19:07 1,824 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38640
شهردار آستانه اشرفیه :

نگاه مدیریت شهرداری به مقوله ورزش ؛سلامت عمومی و نشاط اجتماعی است

شهردار آستانه اشرفیه پس از برگزاری چشمگیر جشنواره فرهنگی و ورزشی با حضور گسترده شهروندان گفت: نگاه مدیریت شهرداری به مقوله ورزش ؛ سلامت عمومی و نشاط اجتماعی است

به گزارش جلال شرق ؛  عبدالرضا سلیمانی در گفتگوی اختصاصی با جلال شرق ، ورزش را یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح برشمرد و گفت: ورزش نقشی اساسی و بنیادی در شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی جامعه و زندگی امروز انسان ها دارد.

وی با بیان اینکه شیوه زندگی اداری و ماشینی انسان های امروز و دنیای صنعتی ، باعث بی تحرکی و سبک زندگی غیر فعال شده است اظهارکرد : مقوله ورزش به عنوان یک ضرورت در کلام بسیاری از بزرگان و مسئولین نظام مورد تاکید قرار گرفته است.

شهردار آستانه اشرفیه با اشاره به عبارت معروف حضرت امام خمینی ( ره ) بیان کرد : امام به نکته ظریفی اشارت کردند که جامعه ایران برای پیشرفت و پویایی در علم و زندگی روزمره به طراوت و شادابی نیازمند است.

سلیمانی انسان ورزشکار را انسانی شاداب و امیدوار معرفی کرد و با اذعان به این نکته که ورزشکار با قدرت بخشیدن به جسم و روح خود باعث شادب نگه داشتن خود و جامعه و کشور می شود تاکید کرد : هیچ چیز مهم تر از امید و شادابی برای جامعه نیست .

وی با تاکید به نگاه مدیریت شهری به مقوله ورزش و سلامت عمومی و نشاط اجتماعی تصریح کرد : نقش ورزش در حوزه سلامت جامعه بسیار تاثیر گذاراست و اگر می خواهیم دارو و مراجعه به پزشک و بیمارستانها کاهش یابد باید ورزش را مدنظر قرار دهیم .

شهردار آستانه اشرفیه با اذعان به این نکته که ورزش عاملی است که می تواند جلوی بسیاری از بیماری های روحی و جسمی را بگیرد خاطر نشان کرد : با تحرک و فعالیت بدنی جسمی سالم و روحی شاداب خواهیم داشت و مشکلت و دغدغه های زندگی با ورزش کردن کمتر می تواند بر جسم و روح ما تاثیر گذار باشد.

سلیمانی به نقش ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های جامعه پرداخت و سلامت و پویایی هر جامعه را منوط به سوق دادن جوانان و نوجوانان به سمت ورزش عنوان کرد.

شهردار آستانه اشرفیه با اشاره به نگاه مدیریت شهری در ارتقای توسعه فضاهای ورزشی و به کارگیری ست های ورزشی در بوستان حشمت و پارک ساحلی گفت: باید شرایطی فراهم کنیم تا با نهادینه شدن فرهنگ ورزش به ویژه ورزش همگانی این اصل مهم به عنوان یک اصل و نیاز اساسی خانواده ها مورد نظر قرار گیرد.

سلیمانی به کارگیری امکانات ورزشی برای دسترسی آسان شهروندان برای ارتقای سلامت و تندرستی را از مأموریت های خود عنوان کرد که با احداث پارک محله در مناطق مختلف ، شهروندذتن بتوانند از ورزش ارزان استفاده کنند.

شهردار آستانه اشرفیه با بیان اینکه فعالیت های مختلف عمرانی و بهداشتی شهرداری باعث نشده که هیچگاه شهرداری از ورزش و قهرمان این شهرستان غفلت کند افزود : با برنامه ریزی های که انجام شده در صدد هستیم حداقل هر ماه یک بار ورزش همگانی خانوادگی را با کمک شورای شهر و دیگر مسئولین در سال ۹۷ آغاز کنیم که در صورت استقبال مردم ، هر دو هفته یک بار این کار انجام خواهد شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است