شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
13 اکتبر 2015 ، ساعت 18:37 1,231 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4408
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان:

هدف از طرح بصیرت عاشورایی ساماندهی به باورهای دینی و اعتقادی مردم به امام حسین ( ع ) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در همایش آموزشی، توجیهی خدام و متصدیان بقاع متبرکه در سالن اجتماعات حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف با اشاره به طرح سوگواره بصیرت عاشورایی گفت: این طرح از اول محرم با لبیک یا حسین شروع و تا پایان صفر ادامه خواهد داشت.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام ولی عادلی هدف از طرح بصیرت عاشورایی را ساماندهی به باورهای دینی و اعتقادی مردم به امام حسین (ع) دانست و اظهار داشت: نظام‌مند و هدفمند کردن آن‌هایی که از شخصیت، ما ل و جان خود درراه امام حسین هزینه می‌کنند تا مراسم را باشکوه‌تر برگزار نمایند از اهداف اوقاف و امور خیریه است.
وی به بهره‌گیری از فرصت‌هایی ماه محرم و استفاده به‌روز از فلسفه قیام عاشورا افزود: صرف گریه کردن در تاسوعا و عاشورا کافی نیست زیرا عاشورا مقدمه‌ای است که از پیام آن دریافت می‌کنیم.

IMG_8373
حجت‌الاسلام عادلی ایثار، گذشت، ولایتمداری، ایستادگی در مقابل ظلم و ستم، کوتاه نیامدن در برابر دشمن زیاده‌خواه و ده‌ها هدف را از پیام عاشورایی عنوان کرد که باید سرلوحه کار خود قرار دهیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه با تصریح این نکته که باید در بحث محتوایی تاسوعا و عاشورا ورود کنیم یادآور شد: مبارزه با خرافی پرستی و تحریفاتی باید سرلوحه همه ما عزاداران قرار گیرد زیرا دشمن به شکل حساب‌شده درصدد تحریف اعتقاد سالم مردم عزادار ما است.
وی با تأکید این نکته که روحانیون باید در منابر و هیئت‌های عزاداری، تهدیدهای خرافی را به عزاداران گوش زد نمایند اضافه کرد: دشمن عالمانه حرکات ما را زیر ذره‌بین خود قرار داده است تا سوژه‌ای بیابد و با آن شیعیان را در جهان بد جلوه دهد.
عادلی ادامه داد: بعضی‌ها ادعا دارند که از سر عشق به امام حسین (ع) سرخود را بشکافند ثوابی بیشتر خواهند بود و این توجیهات غلط را که هیچ مبنای فرهنگی و مذهبی ندارد در جامعه بیان می‌کنند درحالی‌که در آیین ما به‌صراحت بیان‌شده است که هر عاملی که به جسم انسان ضرر برساند حرام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه به محتوای اشعار ارائه‌شده در مراسم‌های مذهبی پرداخت و خاطرنشان کرد: بعضی فقط فضای مراسم را کربلایی می‌خواهند و فقط صوت و لحن مداح بریشان مهم است و به‌اصطلاح کار قصابی انجام می‌دهند و به محتوا توجه ندارند درحالی‌که چنین مراسمی اگر همراه با بصیرت نباشد ارزشی ندارد.
وی با عرض تسلیت به قربانیان و جان‌باختگان منا این حادثه را نشان از بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی آل سعود دانست و افزود: ضربه‌های مهلکی که جامعه بزرگ اسلامی از گروه ضاله تکفیری، سلفی، داعش خورده است زیر سر آل سعود و وهابیت پرورش‌یافته است.

IMG_8334
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام خوب‌رو هدف از این همایش را برای ارائه خدمت رساندن به زائران و عزاداران در بقاع متبرکه عنوان کرد که در راستای نشست‌های توجیهی خدام برگزارشده است.
حجت‌الاسلام عباس خوب‌رو افزود: همه ما لباس اهل‌بیت را پوشیده‌ایم و برای امام زادگان قدم برمی‌داریم و نباید طوری رفتار کنیم که حرکت ما موجب نارضایتی زائران و عزاداران اباعبدالله الحسین شود.
در این همایش شمسایی مسئول حراست اداره کل اوقاف و سید مرتضی فخر موسوی معاونت مالی و توسعه مطالبی را ارائه دادند.
در این همایش حجت‌الاسلام عادلی مدیرکل اوقاف استان گیلان به سوا لات طرح‌شده توسط هیئت‌امنای بقاع متبرکه شهرستان درباره بازسازی بقاع، بخش برنامه‌های فرهنگی و… پاسخ دادند.

IMG_8315 IMG_8319 IMG_8320 IMG_8326 IMG_8329 IMG_8332 IMG_8339 IMG_8342 IMG_8344 IMG_8346 IMG_8352 IMG_8359 IMG_8368 IMG_8377

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است