پنج شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
4 اکتبر 2015 ، ساعت 12:06 1,025 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3939

همایش پلیس و آموزش ترافیکی در آستانه‌اشرفیه برگزار شد

در دومین روز از هفته نیروی انتظامی همایش پلیس و دانش آموزان در سالن کانون فرهنگی و تربیتی الزهرا ی آستانه‌اشرفیه برگزار شد.
رئیس اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفتگو با جلال شرق ، هدف از برپایی این همایش را آشنایی دانش آموزان با مقررات راهنمایی و رانندگی و انواع تخلفات رانندگی است.
سروان حسین صوفی نژاد بابیان اینکه پخش فیلم‌ها به‌صورت پویانمایی برای قشر نوجوان و دانش آموزان دبستانی بسیار تأثیرگذار است اظهار کرد: عدم توجه والدین در رانندگی یکی از عوامل تصادفات کشور است که با چنین آموزش‌هایی نوجوانان می‌توانند توصیه‌های لازم را به والدین خود داشته باشند.IMG_7348
وی به کاهش تصادفات کشور از طریق آموزش‌ها و همکاری همیاران پلیس اشاره کرد و افزود: در سال ۹۲ که ۱۸ هزار ۷۰۰ تصادف منجر به فوت داشتیم در سال ۹۳ با کاهش ۳۰ درصدی مواجه بودیم که این آمار به ۱۸ هزار ۲۸۰ نفر رسید و تلاش داریم با آموزش‌های لازم و رعایت مقررات امسال کاهش محسوس‌تری داشته باشیم.
صوفی نژاد به شناسایی مناطق حادثه‌خیز در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: طی ش ۶ ماهه امسال ۳ نفر در تصادفات شهری جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر نیز مصدوم که روانه بیمارستان شدند.
رئیس راهوار آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه همیشه جریمه و اعمال قانون کارساز نیست بلکه بسترهای فرهنگی و آموزشی در جامعه می‌تواند بازخورد مناسب داشته باشد ادامه داد: با کمک مردم و همیاران پلیس و آموزش‌هایی که با تعامل آموزش‌وپرورش برقرارشده است می‌تواند نگاه مثبتی به فرآیند فرهنگ ترافیک و راهنمایی و رانندگی داشته باشیم.
صوفی نژاد تعداد همیاران پلیس این شهرستان را ۷۵ نفر یادکرد که برای همه آن‌ها کارت صادرشده است و ۵ نفر نیز به‌عنوان پلیس افتخاری با راهوار شهرستان همکاری دارند که آموزش‌های لازم به آنان داده‌شده است.
لازم به یادآوری است که در سال گذشته ۱ هزار ۶۷۴ نفر مرتکب خلاف راهنمایی رانندگی شدند که از این تعداد ۷۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به پارکینگ دلالت داده شدند.

IMG_7343 IMG_7356 IMG_7360 IMG_7362 IMG_7363 IMG_7368 IMG_7371 IMG_7376 IMG_7377 IMG_7378

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است