دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
25 ژانویه 2018 ، ساعت 18:36 1,990 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :36685
به مناسبت هوای پاک

همایش پیاده‌روی خانوادگی در آستانه‌اشرفیه برگزار شد + تصاویر

به مناسبت هوای پاک از سوی شهرداری و شورای شهر آستانه‌اشرفیه ، همایش پیاده‌روی خانوادگی از جلوی حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ( ع ) تا خانه روستایی پارک ساحلی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، فرماندار آستانه‌اشرفیه در حاشیه  همایش پیاده‌روی خانوادگی  به جلال شرق گفت: یک حسن بزرگ این راه‌پیمایی‌های که به‌صورت خانوادگی و با مجموعه‌ای از حضور شهروندان تشکیل می‌شود  آن این است که مردم در کنار هم قرار می‌گیرند  و به ورزش همگانی می‌پردازند.

مهندس رحیم حیدری افزود : ورزش پیاده‌روی خانوادگی ،  باعث نشاط و تحرک بیشتر در خانواده‌ها  خواهد شد  و در افراد مسن بر اساس تحرک و ورزش ، باعث سوخت‌وساز و متابولیسم بیشتر بدن‌ها  آنان خواهد شد. و ازلحاظ روحی و روانی نیز به انسان  آرامش  می‌دهد.

شهردار آستانه‌اشرفیه نیز هدف از برگزاری این همایش را حفظ محیط‌زیست و هوای  پاک و استفاده نکردن از  وسیله نقلیه نام برد و گفت: برای اینکه شهرداری  و شورای شهر  آستانه‌اشرفیه هم نقشی در هوای پاک داشته باشند اقدام به پیاده‌روی خانوادگی کرده‌ایم  که مردم از وسیله نقلیه کمتری استفاده کنند.  تا محیط‌زیست که متعلق به نسل آینده است آن را پاسداری و به فرزندان خودمان تحویل دهیم .

دکتر عبدالرضا سلیمانی یک از اهداف شورا و شهرداری را  کاهش زباله در سطح شهر نام برد و افزود :   ما هرچقدر تلاش کنیم زباله را کمتر تولید کنیم  و درازای آن  خدمات عمرانی را بیشتر به مردم ارائه دهیم  می‌توانیم به‌جای خسارت وارد نکردن به ماشین‌آلات ، آنان در بخش‌های عمرانی به کار بگیریم  زیرا  یکی از آرزوهای ما این است که شهر ما را پیوسته تمیز نگه‌داریم .

رئیس اداره محیط زیست  آستانه اشرفیه در تعریف هوای پاک گفت: هوای پاک  به هوایی گفته می شود که عاری  از آلودگی باشد و نباید آن را آلوده کنیم  زیرا تنفس هوای پاک ، حق مسلم ما و فرزندان ماست

جعفر میرزایی افزود :  همه آحاد مردم باید یاد بگیرند که  هوای پاک داشته باشند تا سلامتی داشته باشیم زیرا  سلامتی ما در گرو حفظ محیط زیست است

وی ادامه داد: هوای پاک  از ارزش های حیاتی و  ویژه ای  برخوردار است  زیرا اگر غذا نخوریم می توانیم چند روزی زنده بمانیم ولی اگر هوا نداشته باشیم حداکثر ۴ الی ۵ دقیقه نفس خواهیم کشیدو از این جهت هم دارای حائژ اهمیت است.

رضا تیغ نورد رئیس شورای شهر استانه اشرفیه نیز  در خصوص داشتن برنامه های شورا برای محیط زیست سالم گفت: هوای پاک و محیط سالم حق مسلم شهروندان  است ، مطمئنا تمام تلا ش خود را خواهیم کرد تا به آن شهر ایده آل از لحاظ زیست محیطی  برسیم و مطمئناً این پیاده روی نیز در این راستا است.

نقاشی هوای پاک در گوشه دیگر  از پارک ساحلی توسط نونهالان و نوجوانان و اهدای جوایز  از دیگر برنامه های این همایش خانوادگی بود

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است