یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۰۰ 1,784 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :34504
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه‌اشرفیه :

همه موقوفات ، به نیت موقوف در سامانه اوقاف بازنویسی و ثبت‌شده است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه‌اشرفیه با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه  گفت: همه موقوفات ، به نیت موقوف در سامانه اوقاف بازنویسی و ثبت‌شده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، حجت‌الاسلام حسین یوسف زاده کجیدی در یک نشست مطبوعاتی با رسانه‌ها بابیان اینکه هر موقوفه و رقیه  در این سامانه دارای کد شناسایی می‌باشند افزود : برای تقسیم‌بندی نیات واقفین و پس از تائید کار کارشناسی اوقاف  و طی مراحل  مختلف با تائید نهایی رئیس سازمان ، موقوفات و رقیه همراه آن در این سامانه ثبت و دارای کد شناسایی می‌شوند

وی با اشاره به وجود ۱۳۰۰ رقیه در شهرستان و ۲۷۰ مکان و بقاع انتفاعی  اظهار کرد :  موقوفه حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ، موقوفه کلثوم طایفه ، موقوفه حاج عبدالله آستانه‌ای ، موقوفه ربابه امیر دخت صفاری ، موقوفه امیر کیاسر از بزرگ‌ترین موقوفات این شهرستان  است .

یوسف زاده  با اشاره به برنامه‌های دهه وقف در شهرستان  اشاره کرد و بابیان اینکه بالغ‌بر ۱۵ برنامه شاخص در این دهه در آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود افزود : همایش یاوران وقف به‌منظور تجلیل از هیئت‌امنا ، مدیران فرهنگی برتر ، واقفین  و مربیان حفظ قرآن و تجلیل از مستاجرین خوش‌حساب   برگزار می‌شود .

این مقام مسئول ، برپائی ایستگاه همه واقف باشیم ، برپائی خیمه معرفت ، افتتاح ۳ پروژه بازسازی بقاع آسید حسن تجن کوگه ، آسید طاهر لاکوژده و مسجد آسید حسن ، برگزاری نشست صنفی وقف ، ویزیت رایگان ، نواختن زنگ وقف و دیدار با واقفین شهرستان را از دیگر برنامه‌های دهه وقف آستانه‌اشرفیه برشمرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه‌اشرفیه درباره هزینه‌های جاری این اداره طی ۷ماهه سال جاری گفت: تاکنون مبلغ ۷۵۷میلیون و ۸۴۵هزار تومان  در بخش‌های مختلف اعم از پرداخت حقوق و بیمه خادمان ، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی  ، مسابقات قرآنی  و.. هزینه و پرداخت‌شده است .

یوسف زاده کل هزینه‌های موقوفه را ۳۹ میلیون و ۶۴۱هزار تومان نام برد و از رسانه‌های شهرستان درخواست کرد با گفتمان سازی وقف در جامعه و آشنایی مردم با  امور وقف  گامی مؤثر  در این راه بردارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه در پایان از مردم و واقفین و خیرین درخواست کرد  با ثبت موقوفه با نیتی که خودشان در وقف نامه قید می‌کنند از خود باقیات و صالحات پایدار به یادگار بگذارند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است