پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
12 ژوئن 2019 ، ساعت 22:25 608 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51170

همپای خاطرات با عالم ربانی آیت الله امینیان ۴

سرویس یادداشت پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، متن زیر از یادداشت های حسین داداشی است که به مناسبت چهارمین سالگردعالم ربانی آیت الله امینیان به نگارش در آمده است .

در این قسمت بخش چهارم و پایانی  این خاطرات بر روی خروجی قرار گرفته است :

رحلت جانسوز حضرت آیت الله امینیان ثلمه سنگینی برای حوزه‌های علمیه و جامعه روحانیت بویژه استان گیلان بود . همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند: ایشان علی الرغم وزانت علمی و آراستگی اخلاقی و متانت و ادب رفتاری، سرمایه ای معنوی برای گیلان محسوب می شدند بنابراین تصمیم برای محل دفن معظم له کار سخت و دشواری بود آقا زاده ایشان پیشنهاد تدفین در حوزه علمیه برادران را داشتند جمعی از دوستان پیشنهاد تدفین در مسجد جامع شهرستان کنار مرقد مطهر حضرت آیت الله وحید آستانه (خود حضرت آیت الله امینیان وصیتی برای محل دفن نداشتند و قبلا اظهار فرموده بودند که با تدفین شخصیت ها در مسجد جامع موافق نیستند) دوستان دیگر ازجمله سردار عبدالله پور و نماینده شهرستان جناب دکتر قربانی بدلیل اینکه ایشان ابوالشهید هستند، پیشنهاد تدفین در قطعه والدین شهدا را داشتند.. برخلاف اظهار نظر دوستان در خصوص پیشنهادات ارائه شده حقیر پیشنهاد تدفین حضرت آیت الله امینیان در حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف را ارائه نمودم که بازدید میدانی مکان های پیشنهاد توسط آقا زاده ایشان و بستگان و مسئولان شهرستان.. مکان پیشنهادی حقیر در اولویت قرار گرفته و مقرشد در جلسه عصر با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان حضرت آیت الله قربانی و نماینده محترم دولت در استان جناب دکترنجفی بررسی و نهایی شود.

عصر که هردو نفر این بزرگواران یا مسئولان شهرستان و استان در منزل امام جمعه فقید کنار پیکر مطهر آقا حضور داشتند چهار مکان پیشنهادی مطرح و با تأکید خانواده محترم انتخاب مکان تدفین منوط به نظر نماینده محترم ولی فقیه شد که حضرت آیت الله قربانی فرمودند هریک از مکان های پیشنهاد شده دارای مزیت هایی هستند اما حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف ارجحیت و نسبت به مکان های دیگر اولویت دارد و در همه ایام می تواند پذیرای خیل مردم بویژه علاقه مندان به این عالم ربانی باشد.

در ادامه خاطره ای هم تعریف کردند که خود در دوران دفاع مقدس عازم جبهه شدم وصیت کردم اگر شهید شدم من را در صحن حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف دفن کنید واین مطلب را در کتاب خاطرات خود که بچاپ رسیده نیز آورده ام. جناب دکتر نجفی استاندار نیز با نظر حضرت آیت الله قربانی موافقت نمودند و النهایه خانواده محترم هم رضایت دادند تا تدفین در حرم مطهر صورت پذیرد.

ناگفته نماند حقیر در طرح بازسازی حرم مطهر بویژه مدخل ورودی از سمت آقایان پیش بینی چند سردابه برای تدفین احتمالی شخصیت های محوری را نموده بودم چون اینکاردر جوار مرقد مطهره حضرت معصومه سلام الله علیها مسبوق به سابقه است… آماده سازی محل دفن با اندک تغییراتی (تجمیع چهار سردابه خالی در ضلع جنوبی شبستان حرم ) ظرف چند ساعت انجام شد و روز بعد با تشییع و وداع بی نظیر مردم ولایت مدار گیلان، آستانه اشرفیه ومقامات و شخصیت های سیاسی، علمی ، حوزوی و… در جوار بارگاه ملکوتی آقاسید جلال الدین اشرف فرزند دلبند امام موسی کاظم و اخی الرضا محوا گرفت.

حضرت آیت الله امینیان تمام عمر خودرا صرف فراگیری علوم دینی و انتقال آن به دانش پژوهان و دانشجویان و طلاب عزیز نمود ،و افاضات و ارشادات ایشان طی سی و سه سال ایراد خطبه های نماز جمعه و منابر و مجالس متعدد فراموش ناشدنی و خاطره ماندگار برای ماست.

رسیدگی به محرومان و ساخت مسکن برای زلزله زدگان سال ۶۹ و تجهیز جهیزیه برای نوعروسان و تامین هزینه درمان و..خارج از بوروکراسی اداری وبه دور از تشریفات از دیگر آثار ماندگار و باقیات و صالحات این مجاهد عظیم الشأن محسوب خواهد شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد

حسین داداشی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است