پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
9 ژوئن 2019 ، ساعت 21:16 632 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51041

همپای خاطرات با عالم ربانی حضرت آیت الله امینیان ۱

سرویس یادداشت پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، متن زیر از یادداشت های حسین داداشی است که به مناسبت چهارمین سالگردعالم ربانی آیت الله امینیان به نگارش در آمده است .

 

بعد از بازگشت مرحوم ابوی این جانب از سفر حج به سال ۱۳۵۴ که آتش سوزی عظیم چادرهای حجاج در منی را به همراه داشت با نام”مختار امینیان” آشنا شدم که آن سال روحانی کاروان حج تمتع خیلی از آستانه ای ها و لنگرودی ها بود…

پدرم خاطرات بسیار شیرینی از هم سفری با این شخصیت ارزشمند اعم از منش ، رفتار ، متانت و اخلاقیات ایشان به ارمغان آورده بود و همواره در منزل و مغازه ذکر خیر مناقب ایشان بود .

پس از گذشت چند صباحی ، دلتنگی های ابوی سبب شد تا نامه ای به وی نوشته شود تا جویای حال ایشان شویم  ، پس از ارسال نامه  به آدرس محل سکونت شان در قم ؛ ایشان بزرگواری فرموده جواب نامه نگارش شده حقیر را به ابوی مرقوم فرموده و این نامه نگاری تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دشت  و پیوسته جویای احوال ایشان بودیم…تا اینکه به گیلان تشریف فرما و امامت جمعه موقت رشت را عهده دار شدند..

توفیق شد که یک بار در نماز جمعه رشت به امامت ایشان حضور یابم اما بعد از کناره گیری وی از امام جمعه موقت رشت ، به سال ۶۲ که عضو شورای فرماندهی و عهده دار مسؤولیت تبلیغات سپاه آستانه اشرفیه بودم به حضور ایشان در منزل مسکونی خیابان بیستون نرسیده به بقعه دانای علی رشت رسیدم و درخواست داشتم تا یک روز هفته کلاس درسی را در سپاه آستانه و در مسجد جامع شهرستان داشته باشند که خوشبختانه با استقبال وموافقت ایشان روبرو و حقیر روزهای چهارشنبه عازم رشت و با پیکان اداری، بدون محافظ و تشریفات ..آقای امینیان را همراهی تا کلاس اخلاق را قبل از نماز مغرب در سپاه و بعد از نماز در مسجد جامع شهرستان برگزار کنیم.

استاد فرزانه حجت الاسلام والمسلمین حاج عسگری ( ر ه) که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع در پای درس اخلاق آیت الله امینیان حضور داشتند و خود نیز طلاب و روحانیون را تشویق و ترغیب به حضور فعال در این کلاس می کردند ..

و یاد دوستان شهید، رضا خوش سیرت، کامران حلوائی، حمزه کروبی، یاسر رحیمی پور، علی زعیمی و…هم بخیر که کلاس درس اخلاق آیت الله..در سپاه حضور چشمگیری داشتند .. این دوران ایامی بودکه شهرستان مذهبی آستانه اشرفیه پس از عزیمت حضرت آیت الله دکتر ضیایی(ره) امام جمعه ای نداشت و نماز جمعه در این شهر اقامه نمی شد..

تشریف فرمائی حضرت آیت الله امینیان به کلاس درس اخلاق هفتگی باعث شد تا با همفکری دوستان شورای فرماندهی سپاه و چند تن از مسئولان  شهرستان وی ،  تنها گزینه امام جمعه  شهرستان باشند… بنابراین تمهید مقدمات فراهم و در جلسه شورای روحانیت شهرستان حضور و پیشنهاد ما عملی و منجر به تائیدیه آن شورا شد  و سپس برای مشورت بیشتر به حضور آیت الله زین العابدین قربانی در لاهیجان رسیدیم واز ایشان کسب تکلیف نمودیم که فرمودند: آدم ملّا ای هستند من بخشی از دروس را پیش ایشان خوانده ام..تائیدیه حضرت ایشان پشت گرمی برای  انتخاب اصلح ما بود..

یاد عزیزان مرحوم حجت الاسلام دلسوز نیا و شهید اکبر شکرگزار هم بخیر که تلاش فروانی داشتند.. حضرت آیت الله امینیان باحکم قائم مقام رهبری به امامت جمعه آستانه اشرفیه منصوب شد و بیش از سی و دو سال دراین شهرستان منشأ خدمات علمی و فرهنگی و عمرانی فراوان شد..که ان شاءالله در بخش های دیگر به آن اشارت خواهم نمود.. مراسم استقبال از معظم له در صحن حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف (جلوی هیات سوگواران آل محمد سابق) و نمازجمعه نیز اوایل با شکوه وعظمت فراوان در صحن حرم مطهر برگزار گردید.. که خاطرات آن ایام نیز شنیدنی است.

این خاطره ادامه دارد

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است