یکشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
14 آوریل 2019 ، ساعت 13:43 1,028 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49163
مدیرکل اوقاف و امور خیریه  گیلان :

واگذاری بقاع متبرکه به مردم از سیاست های سازمان اوقاف  و امور خیریه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در جلسه معارفه هیئت امنای حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف  (ع) که شامگاه دیروزدر دفتر امام جمعه آستانه اشرفیه برگزارشد گفت: واگذاری بقاع متبرکه به مردم از سیاست های سازمان اوقاف  و امور خیریه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، در این جلسه حجت الاسلام علیزاده با تبیین رویکرد خدمت رسانی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در جامعه  اظهار کرد : به برکت انقلاب اسلامی حوزه های خدمت رسانی به مردم بسیار گسترده شده است.

وی خدمت به آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع )  را یکی از راه خدمتگذاری به انقلاب ، شهدا و منویات رهبری نام برد و افزود: هویت شهر مذهبی و دینی  آستانه اشرفیه  وابسته به برکت وجود این امام زاده واجب التعظیم و فرزند موسی بن جعفر است و خداوند توفیق داد تا انسان های معتمد و مومن این شهرستان در سالیان متمادی خدمتگذار این آستان مقدس باشند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان ، بقاع متبرکه شاخص را تجلی وحدت نام برد و ادامه داد: از حسین داداشی رئیس هیئت امنای حرم مطهر که به مدت ۱۲ سال زحمات زیادی کشیدند صمیمانه واجب و لازم است از ایشان قدردانی کنم

حجت الاسلام علیزاده در بخش پایانی دستور العمل ابلاغی هیئت امنای جدید را محور معرفی امام زاده ، استفاده از ظرفیت امام زاده برای تبیین ارزش های دینی – قرآنی و انقلابی ، جذب نوجوانان و جوانان ، نشست با هیئت های مذهبی و اگذاری کار به جوانان ، تشکیل مجمع خیرین امام زاده ، تشکیل شبکه جذب خادمین افتخاری ، طرح ستاد  بازسازی بقعه متبرکه با حضور همه مسئولین ، تبدیل آستان مقدسه به یک قطب فرهنگی با نگاه جهادی ، پرهیز از کارهای سیاسی و داشتن رویکرد فرهنگی و دینی در بقاع متبرکه استفاده از مستغلات و موقوفات حرم  و… برای اعضای جدید هیئت امنای حرم بیان کرد.

در این جلسه امام جمعه آستانه اشرفیه ضمن تقدیر از هیئت امنای سابق حرم مطهر به ویژه حسین داداشی که کارهای خوب ، ماندگار و قابل تقدیر انجام دادند   آرزوی امیدواری کرد که هیئت امنای جدید بتوانند در شکوفایی و پویایی حرم مطهر در بخش های فرهنگی ، دینی و قرآنی موفق باشند.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز به ظرفیت های مختلف شهرستان در ابعاد مختلف پرداخت و گفت: حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) می تواند محور توسعه در شهرستان باشد.

رحیم حیدری با اشاره به هجمه استکبار جهانی علیه نوجوانان و جوانان افزود : آستان مقدس می تواند  با ارائه برنامه هایی در جذب جوانان موثر باشد  و با استفاده از ظرفیت این امام زاده همه زمینه های رشد و توسعه را فراهم و به سر منزل مقصود برساند.

فرمانده سپاه قدس گیلان  با قدر دانی از زحمات بی شائبه حسین داداشی که به تنهایی بار فرهنگی این آستان  مقدس را بر دوش گرفته بود  گفت: زندگی همه ما در این شهر و باز شدن گره اقتصاد ی آن وابسته به این حرم مطهر است و اگر بتوانیم این گره را باز کنیم مسلما این شهر آبادتر خواهد شد.

سردار محمد عبدالله پور افزود : باید همه مردم را وارد عرصه فرهنگی حرم کنیم و شورای شهر و شهرداری نیز می توانند در حل  مشکلات بسیار موثر باشند و مسئولین شهر هم پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه گره ها را باید باز کرد و همه کسانی که به این شهرعلاقه دارند  باید پای کار بیایند و وارد شوند اظهار کرد : راه نجات ما این است که حرم مطهر آباد شود و این کار یقیناً شدنی است و باید مقداری از خود بگذریم .

عبدالله پور تاکید کرد : ما حتماً از کسانی که دارای تجربه هستند باید استفقاده کنیم  تا جهشی در بخش های مختلف به حرم در استان و کشور بدهیم .

فرمانده سپاه قدس گیلان خاطر نشان کرد : تمام شهدای که در این شهر آرمیده اند و حتی شهدای دیگر شهرهای گیلان ، به پابوس این  آستان مقدس  آمده اند و آن را حتی برای یک بار هم بوسیده اند و راهی جبهه شدند ، بنابراین این حرم پشتوانه قدرتمند شهدا را دارد و اگر امور برای رضای خدا برای حرم مطهر باشد خداوند نیز عنایت خود را نصیب ما خواهد کرد.

وی ضمن تقدیر از تلاش های دکتر قربانی نماینده شهرستان   خواستار همکاری دولت ، استانداری ، سپاه و نماینده ولی فقیه در گیلان  برای تبدیل حرم مطهر به یکی از شاخص ترین بقاع کشور شد.

در پایان احکام هیئت امنای جدید  آقایان حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه ، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان ، سرهنگ باز نشسته سپاه سید ضیا میر هاشمی نسب  محمد قاسم خلیق کارمند بازنشسته بانک ملی و بازاری معتمد  و سید مرتضی فخر موسوی  از اعضای هیئت امنای دوره قبل و معاون توسعه  انسانی و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان گیلان ، به آنان ابلاغ و اعضای جدید هیئت امنا برای بیعت با شهدا و حرم مطهر به زیارت این امام زاده جلیل القدر رفتند.

از حاشیه های این نشست عدم حضور سه نفر از هیئت امنای قبلی حرم مطهر ، حاج حسین داداشی ، تیمور امین ناصری و آقای پنداشته در جلسه تودیع و معارفه بود.

از نکات جالب توجه در این نشست  شرط سردار عبدالله پور برای پیوستن به جمع هیئت امنای حرم  بود که لازمه آن حضور امام جمعه به عنوان نماینده ولی فقیه در جمع اعضای هیئت امنای آستان مقدس عنوان شده است.

لازم به گفتن است که جا داشت اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان تودیع و معارفه هیئت امنای حرم را  با اطلاع رسانی به موقع  در سالن اجتماعات آستان مقدس حرم مطهر  و با حضور جمع بیشتری از مسئولین و مردم شهرستان برگزار می کرد تا از خدمت گذاران به آستان مقدس در دوره قبلی به طور شایسته ای تجلیل به عمل می آمد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است