چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
20 ژوئن 2016 ، ساعت 00:30 1,708 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16451
امام جمعه آستانه اشرفیه در مراسم شهادت سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) :

وجود پر برکت سلطان سید جلال الدین اشرف ، پایگاهی برای تبیین و ترویج معارف شیعه گردیده است.

امام جمعه آستانه اشرفیه امشب در مراسم سالگر شهادت حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) که در صحن حرم مطهر این امام زاده برگزار شد گفت: وجود مبارک حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف در سال سوم هجری پس از هجرت ، تمام حیات خود در راه مجاهده اسلام و ترویج شیعه صرف کرد.

به گزار ش جلال شرق ، حجت الاسلام ساجدی با بیان اینکه وجود این سید جلیل القدر ، آن قدروجودشان پربرکت بود که مرقد آنها مرجع زیارت شیعیان است اظهار کرد : همین مکان مقدس و پر برکت ، پایگاهی برای تبیین و ترویج معارف شیعه گردیده است.

وی به انس عالمان دینی به حرم مطهر امام زادگان اشاره کرد و با اشاره به اینکه بسیاری از این عالمان خود در سیر و سلوک به سر می بردند در مقابل حرم مطهر امام زادگان با تواضع و فروتنی وارد می شدند افزود : باید  این مکان های مذهبی را به  کانونی برای گسترش معرفت و شاخت همه ارزشهای والای انسانی و اسلامی تبدیل کنیم .

حجت الاسلام ساجدی مهمترین کانون ترویج معارف دینی و پایگاه جوزه های شیعه در ایران را مرقد مطهر علی ابن موسی الرضا ( ع ) نام برد و یاد  آور شد: از زمان شهادت امام رضا ( ع ) حوزه علمیه مشهد یکی از حوزه های ماندگار تاریخ ایران شد.

وی ادامه داد: علاوه بر نجف اشرف و کربلای معلی که به برکت وجود امام علی ( ع ) و حضرت امام حسین ( ع ) پایگاه شیعه شد در ایران بعد از آستان قدس رضوی ، حضرت معصومه ( س ) در قم محور پایگاه حوزه شیعه در جهان گردید.

امام جمعه آستانه اشرفیه خاطر نشان کرد : آستانه اشرفیه و حوزه علمیه آن که به همت عالمان ربانی از آیت الله وحید تا آیت الله امینیان ، بهترین و پر رونق ترین حوزه علمیه گیلان است .

وی تصریح کرد : امیدواریم حوزه علمیه آستانه اشرفیه را در گیلان  بلکه در ایران به برکت وجود حرم شریف سطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) به عنوان  پایگاه شیعه تبدیل گردانیم .

در این مراسم یکی از  ذاکرین اهل بیت در رثای حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف اشعاری برای مجاوران و زائران حرم مطهر مداحی کرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است