پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 آوریل 2018 ، ساعت 19:22 498 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39984

وحدت و همگرایی شاه کلید حل بحران های کشور

نمایندگان مردم در مجلس بر وحدت و همگرایی سران قوا و مسئولان داخلی تاکید و آن را لازمه حل مسائل و رفع اختلافات داخلی دانستند.

به گزارش جلال شرق؛  وحدت، وفاق، همگرایی و همصدایی از جمله عباراتی است که در سال‌های اخیر مورد تاکید مقامات و مسئولان قرار گرفته است، وحدت را عامل رفع تنش داخلی و در سطح بین‌الملل دانسته و نبود آن را زمینه هدم اعتماد مردم به دولت می‌دانند.

مقام معظم رهبری نیز در دیدار سران سه قوه، جمعی از مسئولان نظام، سفیران کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، پیروی از تعالیم حضرت ختمی مرتبت را شرط رهایی امت اسلامی از مشکلات داخلی، منطقه‌ای و جهانی خواندند و تأکید کردند: دنیای اسلام اگر عزت و قدرت می‌خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه‌ی خود قرار دهد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بر وحدت و همگرایی سران قوا و مسئولان تاکید دارند و آن را لازمه جلب اعتماد مردم می‌دانند، این نمایندگان اذعان دارند که مسئولان کشور باید در رفتارشان تجدید نظر کنند و به جای دامن زدن به اختلافات در رسانه‌ها، در جلسات در بسته و کارشناسی مسائل را حل و فصل کنند.

نمایندگان مردم در خانه‌ملت تاکید دارند که وحدت قوا بهترین پشتیبان مردم در مواجهه با دشمنان است و راهکار تحقق وحدت و همگرایی را پرهیز از تنش داخلی، ایراد مطالب و ابهامات در رسانه‌ها، پیروی از استراتژی واحد و دوری جستن از منافع شخصی و جناحی دانستند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی: رسانه محل حل‌وفصل دعاوی مسئولان نیست/ همگرایی مسولان لازمه جلب اعتماد مردم

 غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ضرورت وحدت و همگرایی بین قوا و تاثیر آن بر وضعیت داخلی کشور، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران با فرض خام خود به دنبال حذف و نابودی انقلاب هستند، به ویژه در شرایطی که تمام نقشه‌ها و توطئه‌هایشان در منطقه توسط جمهوری اسلامی ابطال می‌شود هرگز دست از دشمنی با نظام بر نخواهند داشت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی

وحدت قوا بهترین پشتیبان مردم در مواجهه با دشمنان

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که جمهوری اسلامی در مواجهه با دشمنان سرسخت و پیچیده و مجهز به همه ابزارها و امکانات قرار میگیرد باید از پشت سر (اوضاع داخلی کشور) اطمینان خاطر داشته باشد، بنابراین مردم در نقش رزمندگان پشتیبان قرار دارند که باید  مستحکم و قدرتمند باشند.

اختلاف بین قوا موجب بروز نارضایتی اجتماعی و تزلزل خطوط انقلاب می‌شود

وی افزود: وحدت و همگرایی سه قوه قضاییه، مجریه و مقننه و پشتیبانی این وحدت از مردم قطعا تاثیرات بسیاری خواهد داشت، زیرا در صورتی که قوا یکدیگر را زیر سوال ببرند قطعا اتفاقات تلخی را شاهد خواهیم بود، زیرا در این شرایط پشتیبانی مردم از نظام و انقلاب از بین رفته و رفاه اجتماعی هم به وجود نخواهد آمد بنابراین نارضایتی اجتماعی نهادینه و خط انقلاب متزلزل می‌شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: سران قوا باید از انداختن توپ در زمین دیگری و توهین و تهمت به یکدیگر در رسانه‌ها پرهیز کنند و زیر چتر بزرگ ولایت فقیه دلسوز نظام، انقلاب و جمهوری اسلامی باشند.

پرهیز از تنش داخلی و ایراد مطالب و ابهامات در رسانه‌ها راهکار وحدت بین مسئولان

وی راهکار ایجاد وحدت مسئولان و ارکان نظام را منوط به الزاماتی دانست و گفت: وحدت و همگرایی الزاماتی دارد که در جلسات سران قوا از جمله جلسه اخیر در مجلس به آن اشاره شد، در واقع پرهیز از تنش داخلی، تشنج و ایراد مطالب و ذهنیات و ابهامات مطرح در رسانه‌ها ضروری است.

اعتماد مردم به مسئولان در صورت تحقق اعتماد بین مسئولان

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حمله سران سه قوه به یکدیگر در رسانه‌ها برای کشور تبعات بدی در پی خواهد داشت، افزود: این نوع برخورد هیچ توجیه معقولی ندارد، کما اینکه مردم هم از این رفتارها ناراحت شده و دلخور می‌شوند. از این رو بهتر است در جلسات در بسته به جای رسانه به ایراد نظرات خود بپردازند و در نهایت آرامش و رفاه را برای مردم رقم بزنند.

جعفرزاده معتقد است: مسئولان در گام نخست باید به یکدیگر اعتماد کنند و به هم ایمان داشته باشند زیرا مردم جلب این ایمان و اعتماد خواهند شد، آهنگ اختلاف و درگیری مردم را از مسئولان دور خواهد کرد، مسئولان باید بدانند با حمله به یکدیگر نمی‌توانند جایگاه خود را در بین مردم تثبیت کنند زیرا مردم نمی‌خواهند هزینه دعوا و اختلاف مسئولان را پرداخت کنند.

رسانه محل حل و فصل دعاوی مسئولان نیست

وی ادامه داد: برخی از مردم بر این باورند که هزینه اختلاف مسئولان و سران از جیب مردم پرداخت می‌شود، بنابراین عقل حکم می‌کند موضوعات و مسائل در جلسات حل و فصل شود زیرا رسانه محل حل و فصل دعاوی، ابهامات و اختلافات مسئولان نیست، رسانه باید اخبار را به مردم انعکاس دهد، اما متاسفانه مسولان در سخنرانی‌ها و رسانه‌های مختلف نظرات یکدیگر را نقض می‌کنند.

منافع ملی باید اولویت مسئولان باشد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت هم‌صدایی مسئولان در موضوعات ملی و فراملی، گفت: هم‌صدایی و وحدت مسئولان باید در راستای منافع ملی باشد، در واقع اگر منافع ملی هدف و اولویت نخست مسئولان باشد، مشکلات مرتفع خواهد شد اما اگر منافع شخصی جای منافع ملی را گیرد، مشکلات افزایش خواهد یافت.

فرهنگی: اعتماد مردم با مشاهده تلاش مسئولان برای حل مشکلات کشور تقویت می‌شود

محمد حسین فرهنگی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم وحدت بین مسئولان نظام و جلب اعتماد مردم، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود علت پیروزی انقلاب اسلامی و بقای آن را وحدت کلمه بین بخش‌های مختلف جامعه دانستند و بر حفظ آن تاکید کردند.

محمد حسین فرهنگی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبیعتا برای پیشبرد اهداف و به دست آوردن نتایج مفید در نظام وحدت کلمه بسیار موثر خواهد بود، بیان کرد: اگر هر قوه ای ساز خود را بزند و خارج از وظایف خود موضع گیری کند طبیعتا نوعی تشتت و پراکندگی در سطح جامعه ایجاد می‌شود.

وی افزود: انتظار همگان از دولت، مسئولان و قوای سه گانه انسجام بیشتر و رسیدن به جمع بندی صحیح برای پیدا کردن راه حل مفید جهت رفع مشکلات است.

فرهنگی ادامه داد: طبیعتا اگر راهکارهای مشخصی برای حل مشکلات کشور در بخش‌های مختلف از سوی مسئولان به کار گرفته شود و مردم این تلاش‌ها را مشاهده کنند، اعتماد بیشتری خواهند داشت و مردم در عمل نیز با مسئولان همراهی می‌کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر بین مسئولان در مورد مشکلات گفتگوهایی انجام شود، نتایج بهتری حاصل خواهد شد، گفت: نباید این اختلافات در رسانه ها مطرح شود و به سطح جامعه بیاید، این روزها مشاهده می‌شود که قوای مختلف به جای اینکه در خصوص التهابات بازار ارز کاری را انجام دهند، به حوزه نیروهای مسلح ورود کرده و در آن زمینه نظرهایی را بیان می‌کنند و این مسئله به انسجام کشور آسیب می‌زند که شاهد این موضوع هستیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی کشور، بحران مدیریت است؛ یعنی مشکل سیاسی و اقتصادی نیست و بحران مدیریت در همه حوزه ها تاثیر می‌گذارد، گفت: بحران مدیریت در حوزه‌های مختلف، برای کشور مشکل ساز شده است.

ابطحی:دلیل واگرایی جامعه چیست؟/رفتار مسولان اعتماد ساز در جامعه است

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت ایجاد همگرایی و وحدت بین مسئولان قوا، گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب در وصیتنامه عبادی-سیاسی خود رمز پیروزی انقلاب را وحدت کلمه عنوان کردند.

سید محمدجواد ابطحی در مناظره خانه ملت درباره طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر وحدت کلمه از مسئولان گرفته شود مشخص است که دیگر انقلابی نخواهیم داشت، اظهار کرد: بر این اساس شاهد هستیم امروزه دشمنان با ایجاد تنش، تقویت عوامل نفوذ و غیره سعی می کنند تفرقه بوجود بیاورند و مسئولان و جامعه را از همدیگر دور کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه امروزه در شبکه های ماهواره‌ای و فضای مجازی واگرایی نسبت به مسئولان و انقلاب اسلامی تبلیغ می شود، ادامه داد: مردم به زمامدارانشان شبیه تر هستند تا پدرانشان، از این رو رویکرد مسئولان به یکدیگر در جامعه منعکس خواهد شد و تاثیر جدی را رقم خواهد زد؛ به عبارتی وقتی مشاهده می شود که مسئولان همدیگر را تخریب می کنند، واگرایی ایجاد شده سبب تخریب وجه نظام می شود.

تاکید رهبر انقلاب بر رفع اختلاف نظر مسئولان در جلسات نه رسانه ها

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه رهبر انقلاب همواره تاکید کرده اند که مسئولان اختلافات را در جلسات برطرف کنند و به رسانه ها کشیده نشود، تصریح کرد: این مهم در حالی است که سران قوا هر چند وقت یکبار با همدیگر جلسه برگزار می کنند از این رو تاثیر این جلسات باید در رده‌های پایین تر نیز مشاهده شود نه اینکه صرفا جلسه ای برگزار و با پذیرایی از یکدیگر به اتمام برسد.

مسئولان کشور باید تجدید نظر در رفتارشان داشته باشند

ابطحی ضمن بیان اینکه مسئولان کشور باید تجدید نظر در رفتارشان داشته باشند، افزود: نباید فراموش کرد که جامعه اجماع مرکب تلقی می کند و همه را به یک چوب می راند؛ به عبارتی عنوان می کنند که همه مسئولان سروته یک کرباس هستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان کشور باید لبخند جلوی دوربین را در پشت دوربین هم داشته باشند نه اینکه به تخریب و حاشیه بپردازند، گفت: وقتی مردم مشاهده کنند که مسئولان برای رفع مشکلات به یکدیگر مشورت و راهکار می دهند، حتما این رفتار موجب اعتمادسازی شده و وحدت بین مردم، مسئولان و نظام را تقویت می کند.

ضرورت همصدایی مسئولان در مواجه با موضوعات ملی و فراملی

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی همچنین همصدایی مسئولان در مواجه با موضوعات و مسائل ملی و فراملی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال برجام مسئله ای است که موافقان و مخالفان داخلی زیادی داشت اما امروزه در شرایط کنونی که با غربی ها مواجه هستم و رویکرد خصمانه ترامپ را مشاهده می کنیم، باید موضع گیری و همنوایی یکسانی بین مسئولان بوجود بیاید.

جمالی نوبندگانی: لزوم پیروی سران قوا و مسئولان از استراتژی واحد/ بدون همگرایی انرژی‌ها صرف واگرایی‌ها می‌شود

 محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار  ،خبرگزاری خانه ملت  در خصوص ضرورت وحدت و همگرایی بین قوا و تاثیر آن بر وضعیت داخلی کشور، گفت: وحدت و همگرایی در همه کارهای کوچک تا اداره کشور اصل و اساس است، زیرا بدون همگرایی بخش اعظمی از انرژی‌ها صرف واگرایی‌ها خواهد شد بنابراین افرادِ در خدمت ملت به ضد خود تبدیل می‌شوند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در غرفه خبرگزاری خانه ملت در نمایشگاه مطبوعات

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که افراد وقت خود را صرف واگرایی ‌می‌کنند، به اجبار برای اثبات ناکارآمدی افرادی که با آنها هم عقیده نیستند، سیاه نمایی می‌کنند در حالی که تصور ارایه خدمت به مردم ایجاد می‌شود.

عدم همگرایی موجب سیاه‌نمایی برخی مسئولان داخلی شده است

وی افزود: کشور و بسیاری از مناطق در رده‌های مختلف سیاسی، بهداشتی و امنیتی از شاخص خوبی برخورداریم اما متاسفانه سیاه‌نمایی بسیار که توسط خودی‌ها صورت گرفته سبب شده مردم فکر کنند که نه تنها اوضاع بهتر نشده بلکه بدتر از گذشته هم شده است.

جمالی نوبندگانی معتقد است: وضعیت بهداشت و درمان، توسعه راه‌ها، مسکن، افزایش دسترسی مردم به امکانات و تجهیزات افزایش پیدا کرده است، امروزه اکثر روستاهای کشور از امکانات برق، آب و گاز برخوردار هستند، تجهیزات پزشکی افزایش یافته تا جایی که میزان تخت های بیمارستانی در فسا ۳۰ برابر شده در حالی که جمعیت این منطقه ۲ و نیم برابر افزایش داشته است.

ارجحیت منافع ملی به فردی و جناحی و استفاده از بالغان سیاسی راهکار همگرایی و وحدت داخلی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته با وحدت و همگرایی تقویت و پررنگ خواهد شد، از سوی دیگر به موجب همگرایی می‌توان در برابر همسایگان و قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی حرفی برای گفتند داشت زیرا آنها وضعیت داخلی ما را رصد می‌کنند.

وی ادامه داد: نحوه تعامل سایر قدرت‌ها و کشورها با ما در صورت وفاق و همگرایی با زمانی که اختلافات داخلی افزایش پیدا می‌کند، متفاوت است. لذا منافع ملی را باید بر منافع فردی، شخصی و جناحی ارجحیت دهند و افراد دارای بلوغ سیاسی وارد عرصه سیاست شوند. همچنین از اظهارنظرای غیرکارشناسی باید خودداری کنند.

همگرایی مانع ورود افراد دارای مشکل شخصیتی به عرصه سیاست می‌شود

جمالی نوبندگانی افزود: همگرایی و وحدت نیاز دارد تا از ورود افرادی چون احمدی‌نژاد که به لحاظ شخیصتی مشکل دارند به عرصه سیاسی جلوگیری شود، علاوه بر این دولت حاکم و مستقر باید انتقادات را دلسوزانه بشنوند، البته نقادان هم باید دلسوزانه و کارشناسانه به ایراد نقد خود بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت مسئولان باید بر مبنای اهداف جمهوری اسلامی و اسناد بالادستی باشد، گفت: جزئی نگری و تخصیص بودجه به افراد و گروه‌های همراه و موافق مشکل ساز است، مسئولان باید بدانند در قِبال همه مردم مسئولیت دارند. متاسفانه هر دولتی افراد هم سوی خود را به کار می‌گیرد در غیر این صورت مورد نقد و تهدید اطرافیان خود قرار می‌گیرد، حال آنکه این شیوه اثرات منفی برای نظام دارد.

وی ادامه داد: چهل سال از انقلاب گذشته و اگرچه در ده سال نخست پیروزی انقلاب دشمن به دنبال پیروزی از طریق جنگ و سلاح بود اما در ۳۰ سال افرادی را تربیت و در بدنه تصمیم گیری حاکمیت قرار داده تا نمونه‌های خاوری ایجاد شود، افرادی که نه تنها پول مملکت را به غارت بردند بلکه در آغوش دشمن جای امنی پیدا کردند.

رسانه‌ها به اختلافات مسئولان دامن می‌زنند/ عدم همگرایی موجب کاشتن بذر کینه در دل مسئولان و مردم شده است

جمالی نوبندگانی در ادامه به طرح مسائل و اختلافات در رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها نیز به اختلافات دامن می‌زنند، متاسفانه علاوه بر اینکه مسئولان اختلافات خود را به رسانه‌ها کشاندند، رسانه هم که یکی از ارکان دموکراتیک است مسائل را به نوعی دیگر نشان می‌دهند.

وی معتقد است: شیوه فعلی تنها موجب کاشتن بذر کینه در بین مسئولان و مردم شده است، این عدم وحدت و همگرایی سبب ایجاد روزمرگی در بین مسئولان و عدم اعتماد به یکدیگر شده است، هرچند مسئولان هر کدام به شیوه‌ای انتخاب شده و از دیدگاه سیاسی مجزایی برخوردارند اما می‌‌بایست از استراتژی واحدی برخوردار باشند.

سران قوا و مسئولان کشور باید از استراتژی واحدی پیروی کنند/ وحدت لازمه حفظ استراتژی واحد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در میان روسای جمهور و مسئولان بسیاری از کشورها چون فرانسه و پاکستان و غیره اختلاف نظر بسیاری وجود دارد اما از استراتژی و سیاست کلی واحدی برخوردارند، در کشور ما هر مقام مسئولی با کسب قدرت تمام استراتژی‌ها را تغییر می‌دهد، به عنوان مثال درباره برجام بر اختلافات دامن می‌زنیم حال آنکه باید در مورد مقابله با آمریکا به اتفاق نظر برسیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه دشمن برای ما زمین بازی درست کرده که ما بدون آنکه بدانیم چمن آنکه را چه کسی کاشته، در آن بازی می‌کنیم. با این وضعیت وفاق، همگرایی و وحدت از موضوعات ضروری و اجتناب ناپذیر است./ خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است