دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۱۴ 1,617 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :36225
رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه ؛

ورزش کشتی ، یک ورزش پهلوانی و قهرمانی است و باید بیشتر به آن توجه کرد

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در یادواره شهدای ورزشکار رشته کشتی  این شهرستان گفت: ورزش  کشتی ، یک ورزش پهلوانی  و قهرمانی است که باید بیشتر به آن توجه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، رضا تیغ نورد ضمن تقدیر از برگزارکنندگان  یادواره شهدای ورزشکار  رشته کشتی  آستانه‌اشرفیه با ذکر خاطرات دوران کودکی خود در ورزش کشتی  ، خواستار توجه بیشتر مدیریت و مسئولین شهری به مقوله ورزش کشتی شهرستان شد.

وی افزود :  اسم‌ورسم ورزش کشتی با ورزش پهلوانی ، قهرمانی  آمیخته است هرچند  این ورزش ریشه در ایران باستان  دارد  و به‌نوعی تقابل  دو نفر در میدان بر ای به خاک رساندن شانه حریف است  اما در ورزش شخصیت‌هایی هستند که منش پهلوانی و جوانمردی را با این ورزش  درهم‌آمیخته‌اند.

تیغ نورد در ادامه گفت: شاید معروف شدن این ورزش  به نام ورزش پهلوانی  به خاطر  شخصیت‌هایی بود که به این ورزش روی آوردند  مانند  محمد خوارزمی معروف به پوریای ولی  که می‌تواند سجیل احوال کشتی کشور باشد  و یا  غلامرضا تختی  که می‌توان از آن نام برد.

وی بابیان اینکه ما آموزش اخلاق  و پهلوانی را در ورزش کشور کم داریم  اظهار کرد : ما انسان‌ها  پیوسته دنبال نواقص آدم‌ها هستیم اما یک کشتی‌گیر هیچ‌گاه اقدام به این کارها نمی‌کند  و شما در احوال  پهلوان تختی خواندید وقتی پای چپ حریف دچار نقصان است هیچ‌گاه به‌طرف آن پا حمله نمی‌کند و اگرچه آن کشتی را می‌بازد ولی امروز وقتی نام پهلوان تختی را  بر زبان می‌رانیم به دلیل  قهرمانی‌های جهانی نیست  بلکه به خاطر  منش پهلوانی  و دستگیری مردم و دفاع از حق بود که در وی وجود داشت .

تیغ نورد اظهار امیدواری کرد  هر چه از دست شورای شهر و شهرداری جهت حل مشکلات این ورزشی بر خواهد آمد  تلاش خواهد شد تا این نوجوان علاقه‌مند به ورزش کشتی به آنچه دوست دارند دست یابند.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است