پنج شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
3 جولای 2019 ، ساعت 17:19 355 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51900

وزیر ارشاد: برگزاری کنگره مشاهیر کرد حرکتی موثر در عرصه فرهنگ و هنر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به کنگره مشاهیر کرد ، برگزاری این رویداد را حرکتی موثر در عرصه فرهنگ و هنر این منطقه دانست و گفت : این کنگره نقش مهمی در تنویر افکار جهانی در خصوص توانمندی‌های کهن ترین قوم ایرانی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  به  نقل از ایرنا ؛  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن سیدعباس صالحی به این کنگره آمده است:

«فرهنگ و هنر غنی سرزمین پهناور ایران در طول تاریخ، مهد بزرگان، دانشمندان و هنرمندان پرشماری بوده که هریک سهم ارزنده‌ای در شکل‌گیری هویت ایرانی اسلامی ایفا کرده‌اند. در این میان کردستان، دیار هنر و فرهنگ با مردمانی با صفا، وفادار و فداکار و مأمن هنرمندان، نویسندگان و فرزانگان برجسته و متعهدی بوده است که با خلق آثاری فاخر بن‌مایه‌های تمدن ایرانی را با ستون‌های مستحکم دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های این مرز و بوم غنا بخشیده‌اند.

از این رو خدمات دانشمندان، هنرمندان، ادبا، عرفا، مورخان و خادمان دینی کرد زبان در جهان اسلام و ایران کم‌نظیر و شایسته قدردانی است.

تجلیل از مفاخر علمی، فرهنگی و هنری این سامان در کنار یادآوری تلاش‌ها و زحمات افرادی که برای حفاظت از این سرمایه گرانسنگ ملی همت گماشته‌اند، اقدامی شایسته است و خرسندیم که اکنون زمینه‌ای فراهم شده تا با بهره‌مندی از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و در راستای شناساندن خدمات چندین دهه تلاش نخبگان کرد به مردم داخل و خارج از کشور، شاهد برگزاری کنگره مشاهیر کرد در سرزمین مجاهدت‌های خاموش و شهر اصالت و فرهنگ سنندج باشیم.

کنگره مشاهیر کرد حرکتی مؤثر در عرصه فرهنگ و هنر این منطقه است و نقش مهمی در تنویر افکار جهانی در خصوص توانمندی‌های کهن‌ترین قوم ایرانی دارد و مایه مسرت است که در دولت تدبیر و امید شاهد به ثمر نشستن منویات و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای زمینه‌سازی برای ثبت و معرفی این خدمات هستیم.

امید است اصحاب فرهنگ و هنر، تمامی دلسوزان فرهنگ کردستان و همه افرادی که دل در گرو حمایت از نخبگان و ارتقای فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دارند، در سایه تعامل و همدلی برای ثبت افتخار آفرینی‌های روزافزون برای کردستان عزیز بیش از پیش تلاش نمایند.

با سپاس از تلاش‌های ارزنده دست‌اندرکاران این کنگره برای تکریم مشاهیر و مفاخر مناطق کردنشین به واسطه دلبستگی و تعلق خاطر به این خطه فرهنگ دوست و عالم پرور، از خداوند متعال مزید توفیق شما عزیزان را خواستارم.»

کنگره مشاهیر کرد از ١١ تیر در سنندج آغاز به کار کرد و امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود پایان می‌دهد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است