پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
10 آوریل 2018 ، ساعت 17:20 374 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39350

وزیر دفاع: دشمنان قدرت دفاعی ایران را امتحان نکنند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به قدرت روز افزون بازدارندگی ایران، به دشمنان جمهوری اسلامی توصیه کرد بهتر است قدرت دفاعی ایران را امتحان نکنند چون در صورت هرگونه اشتباه و محاسبه های غلط ، پاسخ دندان شکنی دریافت خواهند کرد.

به گزارش جلال شرق ،امیرسرتیپ امیر حاتمی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت هیجدهمین سالروز شهادت علی صیاد شیرازی در سینما سرباز تبریز، افزود: امروز با همه شیطنت ها و خباثت های دشمنان نظام و انقلاب، بیش از هر زمان دیگری خون شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس در رگ تک تک مردم و به خصوص جوانان ایران اسلامی جاری است و روحیه دفاع از کیان میهن اسلامی روز به روز بیشتر می شود.
وی اظهار کرد: ایران اسلامی با تمام توان و قوای خود با سربازانی جان بر کف که سلاح شان را ما تامین خواهیم کرد در برابر هر گونه شیطنت دشمنان مقابله و آنها را از کرده خود پشیمان خواهند کرد.
امیر حاتمی با بیان اینکه امروز ایران در حوزه دفاعی قدرت مقتدر منطقه است، گفت: ما هم اکنون می توانیم اهداف خود را پیش برده و از منافع خودمان به خوبی و با قدرت تمام دفاع کنیم، این در حالی است که زمانی تمام توان خود را صرف بیرون راندن دشمن متجاوز از خاک خود می کردیم که البته از آن برهه های تاریخی نیز با موفقیت و سربلندی عبور کردیم.
وی اضافه کرد: در سال های پس از دفاع مقدس، دشمنان شرق و غرب کشورمان را اشغال کردند و در مقابل جمهوری اسلامی با استراتژی بازدارندگی و با همت مردم و نیروهای مسلح و هدایت های پیامبرگونه مقام رهبری موفق عمل کرد.
امیر حاتمی با اشاره به ایجاد و پرورش داعش و گروه های تکفیری توسط دشمنان ایران در منطقه، یادآور شد: آنها این گروه ها را بزرگ کردند تا در مرزهای کشورمان تهدید جدید به وجود آورند و در این راه جنایات زیادی را مرتکب شدند ، اما بار دیگر ایران با بازدارندگی فعال پیش رفت و همه نقشه های آنها را خنثی نمود.
وی با بیان اینکه حمله به اقتصاد کشور از برنامه ها و دسیسه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی است، بیان کرد: بر همین اساس ۵۰۰ نفر از کارشناسان آمریکائی شبانه روز به دنیال طراحی سناریوهایی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور و ایجاد مانع برای رشد اقتصادی جمهوری اسلامی ایران هستند، چون احساس می کنند ایران در زمینه های مختلف در حال پیشرفت است، غافل از اینکه همین راه را سال های سال رفته اند و نتیجه ای حاصل نکرده اند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حمایت از تولید داخلی را شعار محوری و راهکاری بسیار مفید و موثر برای توسعه کشور بیان و اظهار کرد: برای تحقق این شعار همه باید در جامعه وارد عمل شده و اقدام کنند و همه در این رابطه مسئول هستند.
امیر حاتمی ، سهم تولید کننده ها برای تحقق شعار سال را بیشتر از مصرف کننده بیان کرد و افزود: تولید کنندگان باید همت کنند تا کالاهایی با کیفیت و بهتر برای ایرانیان وارد بازار کنند که قابل رقابت با سایر تولیدات خارجی باشد.
وی اظهار کرد: مصرف کنندگان نیز باید توجه کنند که استفاده از کالای قاچاق خارجی شاید مقداری ارزان تمام شود، اما به اقتصاد، تولید و صنعت کشور لطمات جبرا ناپذیری وارد می کند.
امیر حاتمی در ادامه با اشاره به ارزش و اهمیت برگزاری یادواره های شهدا، بر لزوم ادامه این برنامه ها در کشور تاکید و اضافه کرد: این برنامه ها و استقبال مردم از آنها نشان می دهد که خون شهدای ما هدر نمی رود و آحاد ملت در پاسداری از خون شهدا همواره پیشگام هستند.
وی از شهید صیادشیرازی به عنوان یکی از نیروهای مخلص و ولایت مدار نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی یاد کرد که به دلیل ویژگی های خاص خود همواره در میان مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار بود.
امیر حاتمی، عمل گرائی، قاطعیت، بینش بالا، تلاش برای حفظ اتحاد و انجسام در میان نیروهای مسلح را از دیگر ویژگی های شخصیتی شهید صیاد شیرازی نام برد.
وی با اشاره به نحوه شهادت صیادشیرازی، گفت: در حالی که در آن روزها فضای سیاسی کشور بسیار ملتهب بود ، شهادت وی باعث شد فضای کشور به کلی دگرگون و تشییع باشکوه برگزار شود.
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از خانواده سرباز جانباز شهید اکبر ابوطالبی، سرباز جانباز شهید نادر خوش اخلاق و جانباز استواریکم فرامرز اصغرزاده و ابراهیم آل محمدتقی تجلیل به عمل آمد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سفر یکروزه خود به تبریز ضمن شرکت در مراسم فوق، از چهار پروژه مجتمع پتروشیمی تبریز بازدید کرد.
**تعظیم وزیر دفاع به پرچم در پاسخ به جسارت ضدانقلاب
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هنگام حضور در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در پاسخ به اهانت و جسارت ضدانقلاب به پرچم مقدس ایران اسلامی، با تعظیم و بوسه بر پرچم، به این اهانت ها پاسخ داد.
امیرسرتیپ امیر حاتمی گفت: این پرچم حاصل خون های پاک ریخته شده در راه اسلام و انقلاب است که جسارت به آن امروز تبدیل به آرزوی دشمنان قسم خورده ملت و کشور شده است.
وی اظهار کرد: اما مردم بابصیرت ایران اسلامی هرگز اجازه این اهانت ها را نمی دهد و این پرچم جان نثاران زیادی دارد و همه آماده هستیم خود را فدای آن کنیم.
امیرحاتمی گفت: زمانی که ضد انقلاب این اقدام شوم را مرتکب شدند، عهد کردم هر جا پرچم جمهوری اسلامی را دیدم ادای احترام کرده و در برابرش تعظیم کنم.
این اقدام وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح باعث تشویق و صلوات حاضران شد./  ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است