چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
21 جولای 2016 ، ساعت 17:02 386 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18462

وزیر کشور اعلام کرد: جزئیات کشف و انهدام گروهک تروریستی در شرق کشور / برنامه ریزی در خارج از کشور برای ایجاد تنش در انتخابات سال ۹۶

هم اکنون مطلع هستیم که در خارج از کشور برای ایجاد تنش در انتخابات سال ۹۶ درحال برنامه ریزی هستند.

برنامه ریزی در خارج از کشور برای ایجاد تنش در انتخابات سال ۹۶
به گزارش جلال شرق ،  رحمانی فضلی در همایش فصلی احزاب و انتظارات از مجلس دهم که در محل وزارت کشور برگزار شد، تصریح کرد: بستر انتخاباتی می تواند به دلایلی همچون بی تدبیری، فقدان مدیریت، تهییجات نابجا و اقدامات نامناسب به تنش تبدیل شود.
وی افزود: هم اکنون مطلع هستیم که در خارج از کشور برای ایجاد تنش در انتخابات سال ۹۶ درحال برنامه ریزی هستند.
به گزارش خبرگزاری آریا، رحمانی فضلی خطاب به احزاب گفت: باید با هوشیاری بستر رقابت را فراهم کنیم اما باید شرایط رقابت را در فضای امن رعایت کنیم.
وزیر کشور با تاکید بر لزوم تقویت هوشیاری و مقاومت مردم و نیروهای نظامی و امنیتی گفت: نباید مباحث را با یکدیگر خلط کنیم، سرمایه اصلی ما در مبارزه، مقاومت و اعتماد است که اگر این اعتماد را از دست بدهیم متضررخواهیم شد.
رحمانی فضلی تصریح کرد: در انتخابات مجلس و خبرگان تمام انرژی‌های سیاسی در کل کشور پراکنده بود اما در ریاست جمهوری به دلیل تعداد محدود کاندیداها و تمرکز همه امکانات، وسایل و شیوه‌ها همه رقابت‌ها در تهران تعریف می‌شود.
وی در تشریح علل حساسیت انتخابات سال آینده گفت: انتخابات شوراها در اقصا نقاط کشور و در کوچک‌ترین روستاها برگزار می‌شود که این مسئله مدیریت کار را سخت می‌کند.
رحمانی فضلی، کشور را در حوزه سیاست داخلی برخوردار از نشاط خوبی دانست و افزود: در سه سال گذشته هیچ منع قانونی برای فعالیت احزاب وجود نداشته‌ لذا فعالیت احزاب در شرایط موجود قابل قبول است و ما از آن حمایت می کنیم.
وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی وضعیت به‌گونه‌ای است که وحدت برقرار است و آسیب های اجتماعی موضوعی است که باید پیگیری شود.
وزیر کشور گفت: با دو تحریم بزرگ مواجه بودیم که یکی به فروش نفت و دیگری به مبادلات مالی مربوط می‌شد، اما امروز هر دوی این تحریم‌ها و نیز اکثر تحریم‌های غرب علیه کشورمان رفع شده است.
رحمانی فضلی افزود: در حال حاضر تا سقف ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه نفت را نیز صادر کرده‌ایم و در ضمن هیچ مشکلی در نقل و انتقالات مالی نداریم، حال اگر عده‌ای این موضوع را کتمان می‌کنند درست نیست.
وی ادامه داد: آیا حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور ، رفت ‌وآمدها و همچنین انعقاد قراردادها را باید کتمان کرد؟
وزیر کشور با اشاره به تلاش غرب برای انزوای ایران، اظهار داشت: یکی از تبلیغات‌ روانی غرب علیه ما این بود که نه به کشور ما رفت ‌وآمدی باشد و نه ما چندان به آن کشورها سفر می‌کردیم و همچنین پروازها محدود شده بود.
وی ادامه داد: اما الان از آن شرایط خارج شده‌ایم و رئیس‌جمهور ما به راحتی به سایر کشورها سفر می‌کند و مورد استقبال قرار می‌گیرد.
وزیر کشور گفت: همه اتفاقاتی که در صحنه سیاست خارجی رخ داده بستر و فضایی است که باید از آن بهره ببریم اما اینکه نمی‌خواهیم یا نمی‌گذاریم این دیگر تقصیر دولت نیست.
وزیر کشور با انتقاد از زیر سؤال بردن مدیران کشور با ابهام‌گویی و شبهه‌افکنی در فضای مجازی گفت: کسی مخالف برخورد با فساد نیست، اما مخالف آزادی به اینگونه هستم.
رحمانی فضلی در ادامه سخنان خود در همایش فصلی احزاب و انتظارات از مجلس دهم با بیان اینکه مدیران بخش خصوصی ما در سخت ترین شرایط تجارت کردند تصریح کرد:  مدیرانمان را کوچک و ضعیف نکنیم .
وی افزود: البته هر جا فساد و تقلب هست دست فساد باید قطع شود اما کلی گویی،‌ تحلیل عمومی،‌ابهام گویی و شبهه افکنی همه مدیران را زیر سوال خواهد برد.
رحمانی فضلی با طرح این سوال که چرا باید با دست خود آثار انقلاب را از بین ببریم،‌ خاطر نشان کرد:‌ کسی مخالف برخورد با فساد نیست اما اگر می خواهیم کار اقتصادی انجام دهیم، همه مدیران باید در صف اول بتازند .
وزیر کشور با اشاره به تامین ۹۰ درصدی منابع اعتباری طرح‌های اقتصادی نزد بانک های کشور تصریح کرد: اینکه به ‌مدیران بانک ها اتهام دزدی بزنیم و آن را عمومی کنیم درست نیست.
وی گفت:‌ باید قبل از انتصاب مدیران را از صد فیلتر رد کنیم اما وقتی پشت باجه بانک نشستند باید مدیر جهادی باشند.
رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه فضای عمومی رقابت را فضای ستیز نکنیم افزود: به مدیران بگوییم بتازید و ما پشت سر شما هستیم اما اگر تخلف کنید با شما برخورد می کنیم.
وزیر کشور در ادامه به وضعیت مطبوعات و رسانه ها در کشور اشاره کرد و گفت: توقیف و اعتراض به مطبوعات درکشور در اقل است که البته معتقدیم باید مشکلات همین تعداد را نیز از مسیرهای قانونی حل کنیم اما هم اکنون تعداد مطبوعات در جامعه واقعا قابل قبول است .
وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی از آن سوی بام افتاده ایم افزود: اتهامات، ‌نسبت های ناروا و طرح اسناد محرمانه در فضای مجازی قابل قبول نیست که البته بنده به عنوان وزیر کشور در حوزه وظایفم پیگیر این نوع تخلفات بوده ام چرا که مخالف آزادی به این گونه هستم.
رحمانی فضلی ادامه داد: ‌همه ما در حوزه های کاری خود با اسناد محرمانه ای مواجهیم که با آبروی افراد در ارتباط است لذا انتشار آنها سقوط صلاحیت مسئول امانتدار است.
وی تاکید کرد: باید فضای مجازی در کشور ساماندهی و مدیریت شود.

جزئیات کشف و انهدام گروهک تروریستی در شرق کشور 
وزیر کشور در تشریح جزئیات کشف و انهدام گروهک تروریستی در شرق کشور تصریح کرد: دو شب پیش در یکی از مناطق شرق کشور نیروهای امنیتی در نیروی انتظامی و سپاه یک تونل ۴۰ متری به عمق ۲۰ متر را کشف و منهدم کردند و به دنبال آن ۴۰ نفر که قصد انفجار در آن حوالی را داشتند دستگیر شدند.
وزیر کشور ادامه داد: در غرب کشور هم کموله‌ها و دموکرات‌ها پس از ۲۰ سال توقف بار دیگر عملیات نظامی انجام می‌دهند.
رحمانی فضلی تاکید کرد: اگر هر تحول مثبت و منفی در داخل کشور رخ بدهد، دشمنان در پی‌ بهره‌برداری‌ به نفع خود هستند.
وی با اشاره به تحولات منطقه‌ای اظهار داشت: در همه کشورهای منطقه ناآرامی و بی‌ثباتی دیده می‌شود و به نوعی جنگ جهانی در ابعاد منطقه‌ای شکل گرفته است.
وزیر کشور کودتای نافرجام ترکیه را از جمله ناامنی‌ها در منطقه خواند و ادامه داد: کودتا در ترکیه همه تحلیلگران سیاسی و بازیگران منطقه‌ای را دچار یک شوک عظیم کرد چرا که کشوری که ادعای قدرت داشت یک شبه با تحول غیرقابل پیش بینی مواجه شد.
وی خاطر نشان کرد: دوست و دشمن در منطقه اگر بخواهند کاری در تحلیل‌ها و اقدامات  انجام دهند، اثرگذاری ایران را نادیده نمی‌گیرند.
رحمانی فضلی گفت: همه رسانه‌های خارجی روی ایران و اینکه ما در حال ساخت سلاح‌های اتمی هستیم، جنگ روانی به راه انداخته بودند اما الان چنین چیزی نداریم.
وزیر کشور برخی ادعاها را مبنی بر اینکه امریکا امروز سر عقل آمده و دشمنی‌اش با ایران کم شده است رد کرد و افزود: من به عنوان وزیر کشور می‌گویم که چنین چیزی نیست.
رحمانی فضلی افزود: امریکا دشمن ماست و از دشمنی‌اش کاسته نشده است لذا امریکا  در برابر اقتدار ملت ایران و همچنین با توجه به تحولات منطقه‌ای، مجبور شد در مواضع خود کوتاه بیاید.

لازم به ذکر است در عملیات مشترک مأموران انتظامی شهرستان خاش و سربازان گمنام امام زمان(عج) تیم تروریستی‌ای که قصد خرابکاری در مقرهای نظامی را داشت، شناسایی و منهدم شد.
نیروی انتظامی اعلام کرد با توجه به پایش‌های میدانی و اشراف اطلاعاتی، مأموران انتظامی و دستگاه‌های امنیتی از حفاری تونلی به‌قصد خرابکاری در منزلی در همجواری دو مرکز مهم نظامی و امنیتی توسط گروه‌های معاند، مطلع شدند.
بنابر این گزارش، مأموران انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) در یک عملیات مشترک در بازرسی از منزل مورد نظر، یک تونل در عمق ۲۰متری زمین و حرکت ۳۰متری در طول به‌سمت مقرهای نظامی و امنیتی حفر شده بود به‌همراه یک ریموت تله انفجاری، مقادیری سلاح و مهمات، وسایل حفاری پیشرفته و نقشه‌ای که مسیر حفاری به این اماکن در آن ترسیم شده بود، کشف کردند.
گفتنی است در این عملیات ۱۰ عضو این گروه تروریستی دستگیر شدند و تحقیقات تخصصی از آنان همچنان ادامه دارد.
حفر تونل برای بمبگذاری روشی است که تروریست های تکفیری در سوریه آن را رواج داده اند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است