چهارشنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۷:۲۴ 1,262 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43554

پخش مستقیم مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای مردم آستانه اشرفیه از شبکه سراسری و باران

ویژه برنامه و مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی مردم آستانه اشرفیه از شبکه سراسری و باران  به طور مستقیم پخش خواهدشد.

به گزارش جلال شرق ، در نشست هماهنگی بین معاون و تولید کننده برنامه های مذهبی صدا و سیمای مرکز گیلان با رئیس هیئت امنای حرم مطهر،نحوه تعامل  و همکاری با صدا و سیما برای پخش مستقیم مراسم عزاداری مردم مذهبی آستانه اشرفیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون صدا و سیمای مرکز گیلان در این جلسه گفت : پرداخت به موضوعات  عزاداری عاشورائیان  در واقع احیای مراسم سنتی است که به فراموشی سپرده شده است .

باقر زاده افزود : یکی از اهداف انعکاس و ایجاد اجتماعات عظیم عاشورائیان برای نشان دادن قدرت و و اقتدار در تشیع و پرچم سید الشهدا است.

وی به تاثیر گذاری  تجمعات کوچک عاشورایی و کمرنگ جلوه دادن آن از سوی دشمن  اشاره کرد و خاطر نشان کرد : دشمن در صدد شکستن دوبال  شیعیان یعنی بال مهدویت و بال عاشورایی  استو در این راه از صرف هزینه های دلاری و فراوان دریغ نخواهد کرد.

معاون صدا و سیما شهر مذهبی آستانه و حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف را  پایگاه مذهبی و معنوی سیمای مرکز گیلان و مردم این استان برشمرد  و پخش واجرای ویژه برنامه های کارشناسی مذهبی  را به طور مستقیم از حرم مطهر  از سیاست های مرکز برای انعکاس شور حسینی مردم این دیار برشمرد.

حسین داداشی رئیس هیئت امنای حرم مطهر نیز  در خصوص افزایش دوربین های صحن حرم ،  راه اندازی استودیوی تلویزیونی شیشه ای  با مشارکت صدا و سیما برای پخش مستقیم برنامه ها و مناسبت های حرم مطهر ، و سطح کمی و کیفی و بالا بردن  تنوع برنامه ها مطالبی بیان کرد

در این نشت مقررشد پخش برنامه های  تاسوعا از صبح با حضور کارشناسان مذهبی ، شعرا   آغاز و تا پایان عصر عاشورا ادامه داشته باشد.

هم چنین پخش مستقیم اذان و تلاوت قرآن به طور مستقیم از حرم مطهر در روز عاشورا بر روی آنتن شبکه باران  خواهد رفت .

در پایان بازدید میدانی  برای نصب دوربین تلویزیونی و ضبط برنامه ها با پشت زمینه ضریع حرم مطهر در حسینیه اعظم  و… انجام گرفت و تصمیمات لازم گرفته شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است