دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲ خرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۳۶ 115 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :50399

پدافند غیر عامل ارتباط عملی با امنیت ملی دارد/ پدافند غیر عامل یک علم پویاست

فرماندار  آستانه اشرفیه در نشست با دبیران کمیته های پدافند غیر عامل شهرستان  گفت: پدافند غیر عامل ارتباط عملی با امنیت ملی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رحیم حیدری بالا بردن سطح آگاهی جامعه در تحقق اهداف شورای پدافند غیر عامل موثر  دانست و افزود :  در هر کجا که پدافند غیر عامل اثرات مثبتی داشته باشد بدون تردید رضایتمندی مردم را خواهیم داشت ، ضمن آنکه شکست در این بخش موجب خشنودی دشمنان خواهد شد.
وی مردم را از ارکان اصلی پدافند غیر عامل دانست و ادامه داد: تعامل ، همکاری و برنامه ریزی مسئولین شورای پدافند غیر عامل موجب خواهد شد تا مردم در آرامش و امنیت زندگی کنند
حیدری خاطر نشان کرد :  توجه به پدافند غیر عامل، از آسیب دیدگی بسیاری از زیرساخت های جامعه در مقابل خطرات احتمالی جلوگیری کرده و موجب خواهد شد تا مردم به مسئولین اجرایی ، نظامی ، امنیتی و…خود بیشتر اطمینان کنند.

وی با اشاره به سیل های اخیر کشور اضافه کرد: در شیراز ۱۷ میلیمتر ، در آق قلا۹۰ میلی متر و در آستانه ما ۸۰ میلی متر باران داشتیم ولی با تدابیر به کار گرفته شده در لایروبی انهار و مدیریت دریچه های آب ورودی به رودها و انهار شهرستان توانستیم با کمترین چالش این بحران را پشت سر بگذرانیم
فرماندار آستانه اشرفیه  پدافند غیر عامل یک علم پویا معرفی کرد و عملکرد شورای پدافند غیر عامل این شهرستان را خوب ارزیابی کرد

حیدری اظهار داشت: هم اکنون تعداد ۵ کمیته شورای پدافند غیر عامل این شهرستان شامل کمیته مقابله با تهدیدات بیوتروریسم ، کمیته انرژی – پشتیبانی شهری و زیربنایی ، کمیته امنیتی ، انتظامی ، سلامت و بیولوژیک ، کمیته صنعت ، بازرگانی و کشاورزی و کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشارکت مردمی فعال اند ضمن آنکه واحد روابط عمومی شورای پدافند غیر عامل این شهرستان نیز با هدف اطلاع رسانی صحیح و به موقع آغاز به کار کرده است.
به گفته حیدری هر یک از کمیته های فوق ماهانه تعداد یک جلسه را در دستور کار خود دارند و برنامه های این کمیته ها نیز به سمت مردم محوری سوق داده خواهد شد تا عموم مردم منطقه در این خصوص مشارکت داشته باشند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع بازدارنگی در پدافند غیر عامل بایستی مورد توجه مسئولین و دبیران کمیته های شورای پدافند غیر عامل منطقه قرار داشته باشد اظهار داشت: امیدواریم با اقداماتی که از سوی شورای پدافند غیر عامل انجام می شود امنیت ملی کشور و مردم در مقابل هرگونه تهدید حفظ شود.

دبیر کمیته شورای پدافند غیر عامل شهرستان با اذعان به اینکه سال گذشته با توجه به ارزیابی های انجام گرفته پدافند غیر عامل شهرستان استانه اشرفیه در بین ۱۶ فرمانداری استان گیلان رتبه اول را کسب کرده است گفت: این موفقیت مگر در سایه عملکرد بسیار پررنگ کمیته های پدافند غیر عامل این شهرستان محقق شده است.

علی فتحی افزود : اتانداری گیلان که از چشم و ابرو فرمانداری شهرستان خوشش نیالمده بود و عملکرد شهرستان را در برنامه ریزی و اجرای اهداف پدافند غیر عامل استان و کشور مشاهده کرد و این شهرستان را به عنوان نمونه معرفی کرد .

وی خواستار پویایی و تحرک بیشتر دبیران کمیته به برنامه ریزی های ماهانه  شد و از دبیران کمیته ها خواست بر اساس حکم صادره پویایی بیشتری را داشته باشند.

در ادامه این جلسه  هر یک از دبیران کمیته های شورای پدافند غیر عامل این شهرستان به بیان گزارشی از اقدامات و برنامه های خود پرداختند.

گفتنی است فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه در سال گذشته به عنوان فرمانداری برتر شورای هماهنگی پدافند غیر عامل استان گیلان معرفی شد.

عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است