سه شنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
16 آگوست 2019 ، ساعت 20:11 777 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :53480
به مناسبت 25 مرداد و روز دریای خزر؛

پرواز معلولین  بر فراز دریای نیلگون خزر در ساحل امیرکیاسر کیاشهر+ تصاویر

به مناسبت ۲۵ مرداد و روز دریای خزر؛ دومین همایش  پرواز معلولین با پارا موتور در گیلان صبح امروز برای جمعی از معلولین  کشور در سایت پروازی پاراگلایدر امیرکیاسر کیاشهر  انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مسئول پارا موتور معلولین استان گیلان در گفتگو با جلال شرق  با بیان اینکه جمعی از معلولین ۶ استان کشور در این پرواز حضور دارند گفت: این پرواز برای این گروه برای اولین بار با پارا موتور انجام می شود که باعث ایجاد روحیه نشاط برای معلولینی خواهد بود  که با چالش  های زندگی روبرو هستند و این پرواز از بالا  می تواند تاثیر بسیار خوبی بر آنان داشته باشد .

سعید ضروری  با بیان اینکه از ۲۵ نفر پرواز کنندگان  ۱۸ نفر با معلولیت بسیار بالا در این پرواز حضور دارند افزود : این برنامه  با هماهنگی یک نهاد حرفه ای انجام می گیرد  و معلولیت ها  قبلاً چک می شوند و اگر معلولین دارای شرایط باشند می توانند در این نوع پروازها شرکت کنند.

وی ادامه داد:  این همایش با همکاری حمید محمودی رئیس  کمیته ورزش هوایی استان گلان هماهنگ و برگزار می شود  و با به کارگیری بهترین  خلبانان پارا موتور  این پرواز انجام می گیرد.

رئیس هوانوردی گیلان نیز به خبرنگار ما  گفت: این همایش برای معلولین برای دومین بار در گیلان انجام می شود که در سال گذشته در منطقه بوجاق کیاشهر انجام گرفت  و بسیار امن  و آبرومند انه ای  برگزارشده بود و امسال نیز در یک هوای بسیار خوب  در سایت پروازی امیرکیاسر در حال انجام است.

حمید محمودی در خصوص اهداف برگزاری چنین همایشی از جمله برای معلولین  افزود:  هدفی که ما برای این قشر خاص دنبال می کنیم   این است که دوستانی به هر دلیلی ناتوانی جسمی دارند  و خونه نشین شدند و از فعالیت های اجتماعی منع شدند و حتی تردد  این عزیزان در معابر شهری مقدور نیست با این کار  داریم نشان می دهیم که معلولی که می تواند پرواز کند  و از آسمان لذت ببرد حق مسلمش است که از آن استفاده کند

وی با بیان اینکه از ۴ خلبانی که در این همایش به کار گرفته شده است ۳ نفر بومی و گیلانی هستند از مردم و مسئولین شهرستان آستانه اشرفیه ، بندر کیاشهر و مردم خونگرم امیرکیاسر که در زمان پرواز  نهایت همکاری را دارند تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است