یکشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
12 آگوست 2016 ، ساعت 09:53 1,926 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19361
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه:

پسماند یکی از دغدغه های اصلی محیط زیست /معرفی دو شرکت برداشت غیر مجاز شن و ماسه به دادگاه

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه پسماند را یکی از دغدغه های اصلی  محیط زیست  این شهرستان نام برد.

به گزارش جلال شرق ، ابراهین غلامی در جمع خبرنگاران این شهرستان با بیان این که موضوع پسماند هنوز در این شهرستان حل نشده است و گاهی موضوعات پسماند به بیراهه می رود گفت:  ما آمادگی لازم را برای برون رفت از بحران پسماند در این شهرستان را داریم .

وی با اشاره به اینکه ۱۵ دهیاری این شهرستان ، در بخش جمع آوری پسماندها،  آسیب زا بودند اظهار کرد : پسماندهای این دهیاری ها توسط تعاونی دهیاری در بخش تخلیه زباله کشل آزاد سرا تا راه اندازی ایستگاه زباله سوز مشترک ۴شهرستان شرق گیلان ، تخلیه و انباشت می شود.

وی  از صدور اخطاریه برای دو شرکت بهره برداری شن و ماسه در برداشت غیر مجاز  اشاره کرد و با بیان اینکه  هدف ما حفظ کاربری زمین است  افزود : در سال جاری ۹ مورد صدور مجوز برای بهره برداری از شن و ماسه در این شهرستان صادر شده است .

غلامی صدور مجوز شن و ماسه را توسط اداره صنعت ، معدن و تجارت و با موافقت آب منطقه ای عنوان کرد و اظهار کرد : این مجوز ها در بخش بسترهای غیر فعال سفید رود  در طول ۲۵ سال گذشته صادر شده است.

رئیس اداره محیط زیست از آمایش سرزمینی در شهرستان در بخش محیط زیست ، حفظ تنوع زیستی و انتقال آن به آیندگان ، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجازکه به محیط زیست خسارات وارد می کنند  و ایجاد کارگروه حفظ بیت المال در بخش شن و ماسه را از موضوعات مورد پیگیری این اداره در سالجاری نام برد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است