یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۲۴ 1,018 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45971

پنچر گیری آسفالتی از نوع پیمانکار مرغوب

سرویس طنز جلال شرق

بارها به این غضنفر گفتم والله  ارزش نداره که قهوه خونه خود رو ول کنی و بری دنبال یقه گیری میرزا نویس که هی بگی بابا بیا ببین جلوی قهوه خونه ما چه شوربای با این پنچرگیری نظارتی ساخته اند !

گفتم بابا بی خیال ،حتماً خودشون تا حالا از این نوع ماستمالی ها رو دیدند که  ککشان نمی گزد ، ولی گوش غضنفر به این حرف ها بدهکار نبود و ول کن معامله هم نبود  ، میگه آخه تو میدونی  این پول کثیف ، همین طوری که از توی جیب من و تو برای  نوسازی ، عوارض و تراکم و  هزار تا کُفت و مرض سفره پهن کن بعضی ها میشه  کجا خرج میشه ؟ گفتم نه !  ، گفت  برای  شناسایی پیمانکارهای مرغوب آن هم از نوع نظارتی مرغوب شورا  ، عرض کردم قربون اون دو تا زلف برجای مانده کله ات برم که دلربایی میکنه  ، عزیز دلم ما همه چی مرغوب شنیدیم الا پیمانکار مرغوب  ، گفت : ای بابا تازه کجا رو دیدی ؟

این عزیزان نظارتی هی با هم شور می کنند که چگونه کار و بارشهرشون رو یه سر و سامان بدند ولی انگار از کثرت خدمت به مردم گاهی فرصت خونه رفتن هم نمی کنند و پیوسته دم در قهوخونه ما  نشستند  و عریضه مردم را پاسخ میدند.

گفتم : تو چکار به این کارا داری  ؟ حالا مرغوب باشه یا نامرغوب ،  گفت: داستان موشه رو که خودش به سوراخ نمی رفت و جارو هم به …. شنیدی ؟ گفت: که چی ؟ غضنفر دستمال دور گردنش را برداشت  مثل داش مردهای قدیمی یه مقدار صورتش رو پاک کرد و گفت: عریضه ای نوشتیم که آقا ما ماست نمی خوایم همان کشکی که قبلا برای ما درست کرده بودند ما راضی هستیم.

اما  این بار  شق القمر کردن  پیمانکار مرغوبشان  مصالحی به کار برده که به جای ماست کم چرب ، شهر  را با ماستمالی آسفالتی از نوع پنچر گیری نظارتی  آن چنان سوپرایز کرده که عقل من قد نمیده که این همه مهارت در ماستمالی را کجا آموزش دیده ؟ .

والله دیدم من هر چی بگم این غضنفر  راه خودش میره و حرف های خودشه  میزنه  ، گفتم اگر تو روزی میرزا نویس می شدی چه کارا که نمی کردی !؟  ،اما  هنوز حرف هایم منعقد نشده بود که  مشدی قربون که قربونش برم به  میدون اومد و گفت: آخه قربون تون برم ، کجای کارشون تا حالا مرغوب نبوده که هی مثل اون درخت های بی زبون گیر دادید به این آسفالت مرغوب ، خوب بابا  تقصیر این  آسمونه که نمیذاره مزه مرغوبیت آسفالت  از نوع استقلالی اش به کام مردم بنشینه!!   دیدم واقعا مرضی خدا نیست که این پیمانکار مرغوب رو طی تشریفاتی خاص ، مدال کارآفرینی آسفالتی از نوع مرغوبش عطا نکنیم و همه شهر های غرب و شرق رو مثل اون نشست ارشادی دعوت نکنیم و به به و چه چه براش نفرستیم .

دیدیم الحق که حرف  آخرش به دلم یه جوری نشسته  گفتم تو فعلا یک چای تازه دم کن تا من برم کشک خودمو بسابم و برگردم

زلفعلی متحیر زاده

 

کانال تلگرام جلال شرق
مطالب مرتبط
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است