سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۹ دی ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۳۲ 971 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :46929
به همت کانون استان‌های گیلان و قم؛

پوستر و فراخوان صبح شعر« نوری تا حرم» منتشر شد

پوستر و فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» با محوریت شهدای گیلانی مدافع حرم و با نگاهی ویژه به جوان‌ترین شهید، «بابک نوری هریس» انتشار‌یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، این همایش با هدف پاس‌داشت مقام شهیدان، تقویت ادبیات پایداری و اشاعه‌ی فرهنگ شهادت، فراهم‌سازی زمینه‌های مناسب برای افزایش ارتبا‌ط‌های فرهنگی درمیان کودکان و نوجوانان و بستر‌سازی برای شکوفایی و شناسایی استعداد‌های آنان به‌ همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم و‌ همراهی دستگاه‌های فعال در این حوزه برگزار‌می‌شود.

هم‌زمانی برگزاری این صبح شعر با ایام الله چهلمین سال‌گشت پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی نیز تلاشی برای به‌تصویر‌کشیدن دست‌آورد‌های گسترده‌ی انقلاب و نمایش بخش ارزش‌مندی از رویش‌های این نظام مردمی و پویاست.
بر این ‌اساس،«فرهنگ ایثار و شهادت» و «ارزش‌های اخلاقی و اسلامی» از محور‌های موضوعی این همایش است که در سه بخش «شعر کلاسیک»، «شعر نو» و «کودک ونوجوان» با شرکت گروه‌های سنی«د» و«ه» (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال) برگزار‌می‌شود.


به همین منظور، شرکت‌کنندگان می‌توانند سه اثر را با موضوع و در قالب‌های یادشده، برروی یک برگ کاغذ A4 تایپ و حداکثر تا تاریخ۰۵/۱۱/۹۷، به کانون استان گیلان به‌ نشانی رشت، صندوق پستی ۳۱۸۱و در استان قم به نشانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال‌کنند.
قید مشخصات صاحب اثر( نام، نام خانوادگی، تحصیلات، سال تولد، نشانی و شماره ثابت و همراه) وشرکت نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله، از شرایط و ضوابط ذکر شده در فراخوان محسوب‌می‌شود.
آثارارسالی نیز پس از داوری و انتخاب، روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷، هم‌زمان با برگزاری صبح شعر «نوری تا حرم» در گلزار شهدای شهر رشت قرائت‌شده و به برگزیدگان، جایزه‌های نفیسی اهدا‌می‌شود.

 

شایان ذکر است، افزون بر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم، فرمانداری رشت، آموزش و پرورش، بنیادشهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه قدس و ستاد کنگره سرداران، امیران و هشت هزارشهید استان گیلان، از مجموعه‌های همراه در برگزاری این همایش به‌شمار‌می‌روند.

 

 گزارش : حجت محجوب

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است