شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
2 اکتبر 2015 ، ساعت 14:11 669 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3814
حجت‌الاسلام محمد ساجدی:

پیام رهبری به آل سعود به آن‌ها فهماند که با چه ملت و نظامی طرف هستند

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان اخیر رهبری در مراسم نوشهر گفت: پیام اخیر رهبری با یک تلنگر به آل سعود فهماند که با چه ملت و نظامی طرف هستند.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام ساجدی به ابعاد مختلف شخصیت‌های بلندپایه نظام در گفتار و مقایسه آن با موارد مشابه اشاره کرد و اظهار کرد: رهبر انقلاب در پیام‌های اخیر خود به عربستان در انتخاب واژگان و اتخاذ مواضع بسیار سنجیده و حکیمانه مسئولیت کشور عربستان را به آن‌ها گوشزد فرمودند و همین امر باعث تغییر رویه‌ای در رفتار مسئولین عربستان شد.
وی به سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل و بیان مطالب وی پرداخت و افزود: رئیس‌جمهور به خاطر حادثه منا و با توجه به اهمیت حضور خود در سازمان ملل که باید از این فرصت برای ملاقات‌های متعدد با سران کشورها استفاده می‌کرد بعد از سخنرانی سفر خود را قطع و به کشور برگشتند.
خطیب نماز جمعه به کارشکنی دولت عربستان در تحویل اجساد جان‌باختگان منا اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تلاش‌های نمایندگان دولت و حج و زیارت در عربستان و با تغییر رویه‌ای که امیدواریم در عربستان ایجادشده باشد بتوانیم تمام جان‌باختگان خود را به ایران منتقل کنیم.
وی بابیان اینکه هرسال در مناسک حج اتفاقات ارتحال زایران بیت‌الله الحرام را شاهد هستیم خاطرنشان کرد: ابعاد گسترده منا و ارتحال هزاران زایربیت الله الحرام شاید تحول و تغییر رویه در مدیریت حر مین شریفین در عربستان باشد.
وی نگاه بلند مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران را یک نگاه متعالی، آرمانی و جهانی عنوان کرد که برای سعادت بشریت و انسانیت تلاش می‌کنند.
حجت‌الاسلام ساجدی به سالروز هجرت امام از نجف به فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: صدام به خاطر همدستی با رژیم شاه و خصومت با امام خمینی او را تحت‌فشار قرارداد و امام مجبور شد از نجف به کویت و ازآنجا به فرانسه برود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان واقعه مباهله گفت: نصارا وقتی پیامبر را با اهل‌بیت خود در مقابله با خود دیدند چون به حقیقت نبوت و رسالت نیز باور داشتند از مباهله سرباز زدند و حتی ایمان آوردند.
وی با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی برای اقتدار و امنیت کشور ایران درباره هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: جامعه و کشور ما برای امنیت هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده است و یکی از مؤلفه‌های که متأسفانه در جامعه ما مطلوب نیست و از جرائم شایع است مسئله سرقت است.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه سرقت را از پدیده‌های ناهنجار جامعه برشمرد که گاهی این جرم مالی باعث سلب آسایش و امنیت خاطر آنانی می‌شود که اموالشان توسط سارقان به غارت می‌رود.
وی جرائم سرقت را معلول عوامل متعددی نام برد و افزود: اهتمام نیروی انتظامی می‌تواند به اطمینان خاطر مردم و افکار عمومی کمک بیشتری کند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تقدیر از اجرای مدیریت ترافیکی پلیس راهوار که باعث کاهش مرگ‌ومیر در جاده‌ها شده است گفت: آمارهای تکان‌دهنده تصادفات و کاهش آن احتیاج به همکاری مردم با پلیس و تعامل دوسویه دارد و انتظار از پلیس راهنمایی آن است که همانند نام خود راهنمای رانندگان باشد.
وی خواستار کنترل موتورسواران متخلف در جاده‌ها شد و افزود: در صد بالایی از تلفات جانی جاده‌ها مربوط به موتورسیکلت است و از مردم خواست که در این راه با پلیس همکاری کنند.
وی با اشاره به این نکته که بچه‌ها را جدی بگیریم به‌روز جهانی کودک اشاره کرد و به جوانان توصیه کرد در حوزه برخورد با کودک مطالعه کرد تا در آینده، برخورد منفعلانه با فرزندان خود نداشته باشند.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه از دانشگاهیان، فرهنگیان، کارشناسان و دلسوزان نظام و شهرستان خواست برای تبیین شاخص‌های فرهنگ عمومی این شهرستان پیشنهادها خود را به شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ارائه دهند تا نشست شورای فرهنگ عمومی موردبررسی قرار گیرد
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم به مراقبت انسان از خودپرداخت و ضمن توصیه به تقوا گفت: مبادا دیانت و دین‌داری خود را برای اموال مادی و دنیایی خود در معرض فروش بگذاریم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است