یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
20 می 2016 ، ساعت 17:37 347 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15062

پیش بینی تقویت بارش ها در شمال کشور

ضرابی کارشناس هواشناسی  گفت: پیش بینی می شود، بخش های شمالی استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز و تهران شرایط مناسبی برای رگبار و رعد و برق و البته وزش نسبتا شدید و موقت باد داشته باشد.

به گزارش جلال شرق ، وی از نفوذ هوای خنک به استان های ساحلی خزر از دیشب خبر داد و افزود: همین پدیده موجب کاهش دما در نوار شمالی و استان های ساحلی خزر شده است که امروز نیز ادامه دارد و فردا هم این هوای خنک در استان های ساحلی خزر ماندگار خواهد بود و بر نیمه شمالی کشور به ویژه در دامنه های جنوبی البرز و تهران تاثیرگذار خواهد بود.
ضرابی، بارش های پراکنده را برای شمال خراسان رضوی، بخش هایی از مرکز کشور و دامنه های زاگرس مانند استان اصفهان به شکل پراکنده پیش بینی کرد.
وی گفت: در ساعات بعدازظهر امروز در شرق و جنوب شرق کشور شرایط برای رگبار و رعد و برق و رشد ابرهای هم رفتی در استان هایی مانند یزد، ارتفاعات کرمان و در بخش هایی از سیستان و بلوچستان فراهم است.
کارشناس هواشناسی افزود : افزایش سرعت وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته روی کشور عراق موجب کاهش کیفیت هوا و ایجاد گرد و خاک در بخش هایی از استان های غرب و جنوب غرب کشورمان مانند ایلام و خوزستان می شود.
ضرابی گفت: افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور موجب مواج شدن خلیج فارس نیز خواهد شد.
وی افزود: امروز علاوه بر خلیج فارس دریای عمان و در شمال کشور دریای خزر نیز مواج است و تهران هم عمدتا در بعضی ساعات آسمانی نیمه ابری خواهد داشت و شرایط برای رگبار و رعد و برق در پایتخت فراهم است.
ضرابی گفت: در ساعات اولیه شب شرایط رعد و برق و رگبار در سطح استان تهران پیش رو خواهیم داشت اما امروز بارش ها در  ارتفاعات استان تهران خیلی بیشتر از سایر مناطق این استان خواهد بود.
کارشناس هواشناسی افزود: در جنوب غرب کشور هم باتوجه به کاهش کیفیت هوا به دامداران و مرغداران توصیه می کنیم که حتما از تهویه هوا استفاده کنند و دامداران از چرای دام در ارتفاعات البرز خودداری کنند.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است