سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۱:۰۳ 87 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :52246

چالش حذف سهمیه آسیای میانه برای تنیس روی میز ایران

به نظر می‌رسد کسب سهمیه بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو به دلیل انتشار آیین نامه جدید کمیته بین‌المللی المپیک مبنی بر حذف مناطقی چون آسیای میانه، کار را برای پینگ پنگ بازان ایرانی بسیار دشوار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال  شرق  به نقل از ایرنا ؛   پینگ پنگ بازان ایرانی این روزها در اردوی تیم ملی بسر می‌برند و هرکدام امیدوار هستند تا سهمیه المپیک را کسب کنند اما آئین نامه‌ای از طرف کمیته بین‌المللی المپیک منتشر شد مبنی بر اینکه مناطقی چون آسیایی میانه برای بدست آوردن این سهمیه حذف شده‌اند.

بنابراین این موضوع می‌تواند مانعی برای دستیابی پینگ پنگ بازان ایرانی به این سهمیه باشد. زیرا بازیکنان ایرانی همواره از طریق آسیای میانه برای کسب سهمیه اقدام می‌کردند اما حالا که با حریفان قدری از آسیا چون چین، ژاپن، کره شمالی و جنوبی و سنگاپور روبرو خواهند شد، احتمال کسب این سهمیه ضعیف است.

«فاطمه کیوانی» نایب رئیس فدراسیون تنیس روی میز در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: اروی تیم ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در حال برگزاری است. این اردو جهت آمادگی برای اعزام رده سنی بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی و رقابت‌های آسیایی نوجوانان و جوانان در بلغارستان است. به نوعی این اردوها و رقابت‌ها آمادگی حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک است.

وی افزود: البته به دلیل انتشار آئین نامه کمیته بین المللی المپیک در خصوص حذف مناطقی چون آسیای میانه برای کسب سهمیه، کار پینگ پنگ بازان ما دشوار شده است. بنابراین رقبای اصلی ما بازیکنان قدر آسیایی هستند. پیش از این بازیکنان ما از طریق آسیای میانه سهمیه را بدست می‌آوردند البته با کمیته بین المللی المپیک رایزنی می‌کنیم تا دوباره آئین نامه به حالت قبلی خود بازگردد.

نایب رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: بازیکنان ما رنکینگ اول و دوم آسیای میانه را دارند و با تغییر این آئین نامه، احتمال کسب سهمیه المپیک حیلی ضعیف است.

با توجه به انتشار چنین آئین نامه‌ای، نه تنها پینگ پنگ بازان ایرانی بلکه کشورهای دیگر نیز شانس کسب سهمیه نخواهند داشت زیرا بازیکنان چینی از نظر تکنیکی و تاکیکی بسیار قوی و همواره بیشتر سهمیه‌های المپیک را بدست می‌آورند. در کنار آن نباید بازیکنان قوی ژاپنی، کره شمالی و جنوبی را از یاد برد.

بنابراین چنین شرایطی برای ایران و کشورهای دیگر ایجاب می‌کند تا برای رایزنی با کمیته ملی المپیک و بازگرداندن نام آسیای میانه در متن این آئین نامه، تمامی تلاش خود را انجام دهند.

اردوی تیم ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان پینگ پنگ بازان دختر از ۶ تیر آغاز و ۱۷ تیر پایان یافت.

مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی و رقابت‌های نوجوانان و جوانان آسیا در بلغارستان از برگزار خواهد شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است