یکشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
7 مارس 2016 ، ساعت 17:07 2,271 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11767

چهارمین شهر مذهبی کشور خود را آماده تشییع شهدای گمنام کرده است.+ برنامه مراسم

فرماندار آستانه اشرفیه عصر امروز در نشست بحث و بررسی  تدفین شهدای گمنام در این شهرستان گفت: مردم و تمام مسئولین شهرستان عزم  خود را جزم کرده اند  تا تشییع باشکوه و بیاد ماندنی برای شهدای گمنام در روز یکشنبه داشته باشیم .

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری در این نشست با بیان اینکه موضوع شهدای گمنام در روزهای اخیر فکر همه دوستان و مسئولین را به خود مشغول کرده بود الحمدالله با رایزنی های خوب امام جمعه ، شورای شهر و شهرداری ، شورای تامین  موضوع تدفین شهدای گمنام به یک سمت خوبی هدایت شد.

وی از تلاش های تمامی مجموعه ای که توانستند بر حسب زمانبندی که انجام گرفت تادو شهید گمنام را به این شهرستان اختصاص دهند  تقدیر و تشکر کرد.

در این نشست فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آستانه اشرفیه در این نشست گفت: با توجه به تاخیری که در تدفین شهدا داشتیم و با پی گیری هایی که انجام گرفت دو شهید گمنام به این شهرستان اختصاص داده شد .

سرهنگ پاسدار حسن فیضیان افزود : انتظار آن است که تا زمان باقی مانده اطلاع رسانی  و کارهای تبلیغات محیطی و رسانه ای   انجام گیرد و در این راستا برنامه های فرهنگی ویژه ای برای تدفین شهدا در نظر گرفته شده است.

فیضیان  درباره چگونگی برگزاری مراسم تشییع ، زمان و مکان تشییع ، جانمایی مکان شهدا و … گزارشی را ارائه داد.

در این نشست حجت الاسلام ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه ،  سلیمانی شهردار آستانه اشرفیه ، حسین داداشی رئیس هئیت امنای حرم مطهر ، شعبانی یکی از متولیان پیگیری تدفین شهدا در آستانه اشرفیه ، عباس عالم رئیس اسبق شورای شهر  و رئیس اطلاعات آستانه اشرفیه درباره انسجام و وحدت مسئولین برای تدفین شهدا ، سیر مراحل پیگیری درخواست شهدا در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر ، سخنران و مکان وداع باشهدا  و اقدامات شورای شهر و شهردار در باره تدفین شهدا مطالبی را بیان کردند.

بر اساس آخرین پیشنهادها مقرر گردید که وداع باشهیدان در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا در صحن حرم مطهر بعد از اقامه نماز مغرب و عشا با سخنرانی  امام جمعه آستانه اشرفیه و مداحی جواد کامرانی  ، مراسم تشییع در روز یکشنبه ساعت ۹صبح بعد از قرائت نماز میت توسط حجت الاسلام محمد ساجدی از صحن حرم آغاز و پس از پیمودن مسافتی  که شهدا بر روی دستان مردم شهر به پرواز در می آیند تا به مکان تدفین شهدا واقع در پارک ساحلی انتقال و مرا سم ویژه تدفین نیز در آنجا برگزار گردد.

هم چنین مراسم سوم تدفین شهدا نیز در حرم مطهر شهدای آستانه اشرفیه برگزار گردد.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است